Vzadu laxný LFC skúšal nervy fans, Nottingham napokon zdolal 3:2

41
2519

The Reds si na Anfielde poradil s Nottinghamom Forest 3:2. Po bezgólovom prvom polčase sme videli po zmene strán 5 gólov.

Premier League 22/23 (22.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Nottingham Forest FC 3:2 (0:0)

góly: 47. Jota (Fabinho), 55. Jota (An. Robertson), 70. Salah (Alexander-Arnold) - 51. N. Williams (Gibbs-White), 67. Gibbs-hite (Felipe)
ŽK: N. Williams
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Allison - Alexander-Arnold, I. Konaté, An. Robertson, C. Jones (82. Milner), Fabinho (60. Thiago A.), J. Henderson, Jota (82. L. Díaz), Salah, Gakpo (60. D. Núñez)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Thiago A., Milner, H. Elliott, Tsimikas, L. Díaz, D. Núñez, Matip

NFFC zostava

Navas - Felipe (86. Surridge), Niakhaté, S. McKenna (30. Worrall), N. Williams,, Freuler (76. B. Johnson), O. Mangala, Lodi (A. Ayew), Danilo, Gibbs-White, Awoniyi (87. Dennis)

lavička: Hennessey - Worrall, Lingard, Toffolo, Surridge, B. Johnson, Dennis, A. Ayew, Hammond

Liverpool opäť raz skúšal nervy i trpezlivosť fans, aby napokon predsa len ukopal očakávané 3 body.

V I. polčase gól nepadol, v druhom hneď 5, úvodný hneď z jeho kraja, keď sa po štandatdke hlavou presadil Jota. Hostia vyrovnali vďaka tečovanému zásahu ex-Liverpoolčana Neca Williamsa, aby opäť Jota poslal domácich druhý raz v zápase do vedenia.

V 67. min, tentoraz po dvojitom teči, vyrovnal Gibbs-White a najslabší tím ligy na súperových ihriskách bol späť v hre o body. Našťastie pre domácich o 3 minuty neskôr dostal po výbornom centri Alexandra-Arnolda do siete Salah a Liverpool už výhru udržal.

ℹ  Už v stredu 26.4. sa The Reds predstavia na trávniku West Hamu, teda tímu bojujúceho o záchranu v najvyššej súťaži. Výkop je naplánovaný na 20.45 h.

1. polčas

V úvodných minútach vyvesili domáci fanúšik trasnsparent ako rešpekt z hostí súpera, ktorí si uctili pamiatku obetiam Hillsborough.

6. min. Gakpo vystrelil spoza šestnástky, ale minul bránu.

10. min. Robertson zahral priamy kop, I. Konaté hlavičkoval, bol z toho roh.

17. min. Salah hľadal Gakpa, prihral mu, ale obrana hostí zmarila jeho pokus.

26. min. Trent Alexander-Arnold zahrával priamy kop, vyslal pekný center, Virgil van Dijk hlavičkoval, ale Navas vyrazil na roh.

30. min. Gakpo mohol otvoriť skóre, ale brániaci N. Williams odkopol doslova z bránkovej čiary.

39. min. Diogo Jota hlavičkoval po centry, ale hlavičkoval vedľa tyče.

2. polčas

47. min. Po rohovom kope sa lopta dostala k Fabinhovi, ktorý hlavičkoval Jotovi a portugalský reprezentant otvoril skóre. 1:0!

51. min. Gibbs-White prihral dopredu, N. Williams vystrelil a vyrovnal. 1:1!

55. min. LFC zahrával priamy kop. Andy Robertson centrom našiel Dioga Jotu, ten si loptu spracoval, vystrelil a zvýšil na 2:1.

65. min. Diogo Jota bol blízko ku gólu, ale zabránilo mu brvno.

67. min. Gibbs-White vyrovnal tečovanou strelou na 2:2.

70. min. Trent Alexander-Arnold zahrával priamy kop, našiel Salaha, ktorý dal na 3:2.

74. min. Taiwo Awoniyi mohol vyrovnať nožničkami, ale jeho pokus skončil tesne nad brvnom.

77. min. Hostia boli opäť bližšie k vyrovnaniu. Felipe hlavičkoval, lopta tesne minula tyč.

79. min. B. Johnson vystrelil priamo do brvna!

91. min. O. Mangala bol aktívny a Nottingham mal opäť šancu. Netrafil však bránu.

92. min. Darwin Núñez vyskúšal pozornosť Navasa lobom, ale jeho pokus šiel mimo brány.