LFC – West Ham 5:1, hodnotenie hráčov: Postup do semifinále Carabao Cupu teší, ešte viac ale výkon viacerých individualít i ten tímový

17
1443
Curtis Jones. (foto: twitter.com)

V stredu večer (20.12.) sme na Anfielde videli výborné predstavenie v podaní The Reds, ktorí West Ham vo všetkých ukazovateľoch jednoznačne predčili.

League Cup 23/24 (20.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - West Ham United FC 5:1 (1:0)

góly: 28. Szoboszlai (Quansah), 56. C. Jones (D. Núñez), 71. Gakpo (I. Konaté), 82. Salah (Alexander-Arnold), 84. C. Jones (Alexander-Arnold) - 77. Bowen
ŽK: D. Núñez - E. Álvarez
rozhodca: Tim Robinson
TV: Nova Sport 1 (CZ)

Kelleher - J. Gomez, Quansah, van Dijk (60. I. Konaté), Tsimikas (69. C. Bradley), Endō (60. Alexander-Arnold), Szoboszlai (60. Salah), C. Jones, H. Elliott, D. Núñez, Gakpo (78. L. Díaz)

lavička: Adrián - I. Konaté, L. Díaz, Salah, B. Clark, K. Gordon, McConnell, Alexander-Arnold, C. Bradley

WHUFC zostava

Areola - Coufal (73. Kehrer), Ogbonna, Mavropanos, B. Johnson, E. Álvarez (81. Ings), T. Souček, Fornals, Kudus (73. Ward-Prowse), Benrahma (58. L. Paquetá), Bowen

lavička: Fabiański - A. Cresswell, Zouma, Ward-Prowse, L. Paquetá, Ings, Kehrer, Palmieri, Mubama

Kelleher (7) – Kvalitná rozohrávka, istý bol pri odkopoch.

J. Gomez (7) – Na pravej obrane sa snažil o konštruktívnu podporu ofenzívy, rovnako tak od 69. min, kedy sa presunul na ľavého beka. V 78. min bol dokonca blízko k svojmu premiérovému gólu v Liverpoole, ale Areola jeho pokus, ktorému predchádzal dravý prienik do 16-ky, zneškodnil.

Quansah (8) – Liverpoolsky mladík bol zasa raz skvelý. Úplne si je istý na lopte tak na zemi, ako aj vo vzduchu, veľmi dobre čítal hru, vedel presne rozohrať. Urobil síce aj 2 chyby, druhú pri Bowenovom góle, keď naletel skúsenejšiemu protihráčovi, ale známku mu preto viac ako o stupeň neznížim.

van Dijk (9) – Suverénny. Líder obrany, bol istotou a psychickou vzpruhou pre mladého Quansaha.

Tsimikas (7) – Podporoval útok, vynikal obetavosťou.

Skvelý výkon The Reds. Vo štvrťfinále League Cupu rozbili West Ham 5:1, dva góly dal C. Jones

Endō (9) – V prvej 45-minútovke výborný, po polčase detto. Ak by takto hral stále, asi do LFC neprestupuje v tridsiatich rokov zo Stuttgartu. Wataru ukážkovo čítal hru, vedel rozohrať, potiahnuť loptu, neuhol zo súbojov, väčšinu z nich vyhral, pýtal si loptu, výborne sa pohyboval.

Najčastejšie faulovaný hráč The Reds, vysoká úspešnosť prihrávok, ktoré ale neboli alibistické, 9 odobratí lopty súperovi. Japonec výkonnostne rastie.

Szoboszlai (8) – S lepším, prístupom, pohybom i hernou kvalitou, miestami ho bolo plné ihrisko. V 28. min skvele spoza 16-ky trafil. Hral v porovnaní z predošlými duelmi vyššie a bližšie k súperovej bráne mu to očividne svedčí viac.

C. Jones (9) – Kvalitný pohyb, nešetril krokom, opakovane dobre podržal loptu, kvalitný v medzihre i kombinácii. V 56. min skóroval z ťažkého uhla, v 84. zasa ako slalomár prešiel obranou súpera a zavesil. Najlepší výkon Curtisa v tejto sezóne a ktovie či nie aj celkovo v áčku The Reds.

Curtis Jones sa teší z gólu, vzadu Conor Bradley. (foto: twitter.com)

H. Elliott (8) – Pohyblivý, snaživý, aktívny aj strelecky, veď hneď v I. polčase 3x spoza 16-ky vystrelil, Areola si ale poradil, resp. Harvey netrafil bránu.

Jeho bojovný výkon pokračoval aj po polčase, síce si do štatistík gól ani asistenciu nepripísal, ale v medzihre, pressingu i pohybe bol príkladný a vysoko nadpriemerný.

D. Núñez (8) – Snaživý, bojovný ako vždy, ale zasa mu to tam nepadlo a to dokonca ani 81. minúte, kedy spoza 16-ky trafil tyčku. Ak ale bude kritika na tento jeho výkon, tak nech si každý otvorí oči a možno zbadá to, že vyhral najviac súbojov spomedzi všetkých hráčov, mal na konte najviac úspešných tackles, vytvoril 4 možnosti pre spoluhráčov a na jeden gól prihral.

Gakpo (7) – Sem-tam sa mu šmýkali kopačky, ale s mokrým terénom si napokon poradil. V 71. min ťažil z Konatého prieniku a spoza 16-ky šikovne pomedzi nohy protihráča skóroval na bližšiu tyč.

V 1. polčase neupratal hlavou v sľubnej pozícii kvalitný center Elliotta.

Mohamed Salah strieľa gól do siete West Hamu. (foto: twitter.com)

striedajúci:

I. Konaté (7) – Bojovný, silný v súbojoch, dvakrát aj potiahol loptu dopredu. V 71. min ju za pomoci istej dávky šťastia vyviezol až pred pokutové územie súpera a keďže Gakpo skóroval, Ibou má pomerne nečakane asistenciu.

Alexander-Arnold (8) – Na trávniku strávil len polhodinu a aj tak vytvoril 6 šancí, čo je aj v tomto zápase najviac. Pred Salahovým gólom poslal Egypťanovi v sklze dlhý pas a Mo tak mohol ísť sám na brankára.

Salah (8) – Okamžite po príchode na trávnik aktívny, v 81. min zaskočený po strele D. Núñeza do žrde nezareagoval na odrazenú loptu dobre a do takmer prázdnej brány ju nedostal. Všetko si ale vynahradil o niekoľko sekúnd na to, keď pohodovo premenil samostatný nájazd.

C. Bradley (7) – Do zápasu naskočil veľmi dobre, na pravej strane nielen kombinoval, ale si na spôsob inverted right backa zbiehal do stredu poľa. Platný v medzihre, bojovný, poctivý.