LFC zdolal na úvod prípravy Karlsruhe, v samom závere dvomi gólmi rozhodol Jota

53
2397
Diogo Jota. (foto: Twitter)

Prvý prípravný zápas The Reds na sezónu 2023/24 postavil Kloppovcov proti druholigovému Karlsruhe.

Príprava 23/24 (19.7.), BBBank Wildpark, Karslruhe

Karlsruher SC - LIVERPOOL FC 2:4 (1:1)

góly: 39. Stindl, 50. S. Jung - 3. D. Núñez (Salah), 69. Gakpo (Jota), 90.+2 Jota (Gakpo), 90.+ Jota (Mac Allister)
ŽK: Gondorf
rozhodca:
TV: LFC TV (ENG)

KSC zostava

Drewes - S. Jung (83. Burnić), Bormuth, Franke (74. M. Weiss), Heise (74. Beifus), Gondorf (74. Brosinski), Wanitzek (74. Thiede), Stindl (74. Zivzivadze), Rossmann (74. Herold), Nebel (74. Arase), Schleusener (83. Souchard)

lavička: Eisele - M. Weiss, Beifus, Burnić, Brosinski, Zivzivadze, Herold, Thiede, Marino, Arase, Souchard, Ersungur

Kelleher (46. Jaroš) - C. Bradley (46. J. Gomez), I. Konaté (46. Matip), van Dijk (46. Quansah), A. Robertson (46. Tsimikas), Alexander-Arnold (46. Mac Allister), B. Clark (46. Scanlon, 79. L. Koumas), Szoboszlai (46. McConnell), Salah (46. Doak), D. Núñez (46. Gakpo, L. Díaz (46. Jota)

lavička: Mrozek, Jaroš - J. Gomez, Mac Allister, Gakpo, Jota, Tsimikas, Matip, Scanlon, McConnell, Doak, L. Koumas, Quansah

Domáci KSC síce v II. polčase zápas otočil, pred záverečným hvizdom to však skôr vyzeralo na remízu, Liverpool ale zásluhou dvoch gólov Dioga Jotu z 92. a 93. minúty začal prípravu víťazne. Medzi strelcov sa v I. polčase na strane The Reds zapísal aj D. Núñez, v druhom na priebežných 2:2 vyrovnával Gakpo.

• 6 gólov, z toho 4 naozaj utešené. Ak by sa ale hodnotil gól zápasu, ide na vrub domácemu Stindlovi.
  • The Reds celý zápas dominovali, miestami ale mali „ťažké nohy“, čo sa dá pochopiť, veď sú len v úvodnej fáze naberania kondície. Takisto sem-tam viazla kombinácia.
  • Kelleher sa v 19. min predviedol vynikajúcim zákrokom, napokon ale dostal nechytateľný gól.

Prekvapením je výkon 18-ročného debutanta v Kloppovom tíme Jamesa McConnella, ktorý ako ofenzívny záložník hral pri premiére v áčku dispečera a treba povedať, že dobre.

Liverpool zostáva v Nemecku, v rámci tréningového kempu sa v pondelok 24.7. od 13 h postaví proti ďalšiemu účastníkovi 2. Bundesligy Fürthu.