LFC zvládol dohrávku. Arsenal sme zlomili v druhom polčase

37
3269

Liverpool si vezie z Emirates Stadium po výborne zvládnutom druhom polčase tri body a je už len bod za lídrom poradia Premier League Manchestrom City.

Premier League 21/22 (16.3.), Emirates Stadium, Londýn

Arsenal FC - LIVERPOOL FC 0:2 (0:0)

góly: 54. Jota (Thiago A.), 62. Firmino (Robertson)
ŽK: Firmino
rozhodca: Andre Marriner
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

AFC zostava

Ramsdale - C. Soares, B. White, Gabriel, Tierney, Partey, G. Xhaka, Saka (74. Pépé), Ødegaard (67. Smith Rowe), Martinelli, Lacazette (80. Nketiah)

lavička: Leno - Holding, N. Tavares, Swanson, S. Lokonga, Elneny, Pépé, Smith Rowe, Nketiah

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Thiago A. (89. C. Jones), J. Henderson, Jota (56. Firmino), Mané, L. Díaz (56. Salah)

lavička: Kelleher - I. Konaté, N. Keïta, Firmino, Salah, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, Minamino

Skvele zvládnutý zápas, proti dobre pripravenému Arsenalu. Kolektívny, majstrovský výkon, proti nabudeným domácim znamenal tri extra dôležité body do tabuľky. The Reds podržal bezchybným výkonom najmä brankár Alisson. V strede ihriska kraľoval Fabinho.

Liverpool FC sa najbližšie predstaví na ihrisku Nottinghamu Forrest v rámci FA Cupu, štvrťfinálový duel sa hrá v nedeľu 20.3. od 19.00.

1. polčas

2. minúta: Rohový kop Alexandra-Arnolda skvele zakončoval hlavou van Dijk, ale jeho hlavičku vyrazil Ramsdale na roh.

45. minúta: Alexander-Arnold našiel pasom za obranu Maného, ten si loptu výborne spracoval, ale jeho gólové zakončenie dokázali obrancovia Arsenalu zblokovať.

Sadio Mané (v žltom) v obkľúčení hráčov Arsenalu. (foto: Twitter)

2. polčas

47.minúta: Henderson kolmicou vysunul Maného, ktorý prekonal Ramsdalea, ale gól pre malý ofsajd neplatil.

49. minúta: Výborný Martinelli sa preštrikoval cez štyroch našich hráčov, ale jeho nebezpečný center odvrátil do bezpečia Robertson.

51. minúta: Thiagovu „nezodpovednú“ malú domov vystihol Lacazette a následnú obrovskú šancu Ødegaarda vychytal skvelý Alisson.

52. minúta: Po rohovom kope domácich zakončoval spoza šestnástky Saka. Alisson jeho strelu kryl.

54. minúta: Thiago napravil svoju hrúbku a skvelou kolmicou vysunul Dioga Jotu, ktorý prudkou strelou k bližšej tyči prekvapil Ramsdalea –  0:1.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

56. minúta: Ihneď po góle siahol Klopp ku dvojitému striedaniu. Nevýrazného Díaza nahradil Salah a strelca gólu Jotu Firmino.

61. minúta: Po Firminovej akcii sa chystal nebezpečne zakončiť Thiago A., tomu ale loptu zobral Salah a ten neprestrelil hradbu tiel pred domácim brankárom.

62. minúta: Robertson vyhral stratenú loptu pri postrannej čiare, skvele odcentroval a Firmino ekvilibristicky popod Ramsdalea dostal loptu do siete Arsenalu –  0:2.

Roberto Firmimo. (foto: Twitter)

69. minúta: Arteta stiahol Ødegaarda a poslal na trávnik Smitha-Rowea.

74. minúta: Arsenal stiahol Saku a poslal do hry Pepého.

80. minúta: Útočník Lacazette uvoľnil miesto na ihrisku Nketiahovi.

89. minúta: Posledné striedanie Kloppa. Thiaga A. vymenil Curtis Jones.

93. minúta: Dobojované. Liverpool si po výborne zvládnutom zápase, odváža domov 3 body po víťazstve 2:0.