Liga majstrov je pasé, odchádzajúci Firmino zachránil bod s Aston Villou

64
2862

Posledný domáci zápas LFC v sezóne 22/23 bol zároveň rozlúčkou so štvoricou onedlho voľných agentov, menovite s Firminom, Milnerom, N. Keïtom, Oxlade-Chamberlainom (+ rovnako tak končí opomínaný A. Melo).

Premier League 22/23 (6.5.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Aston Villa FC 1:1 (0:1)

góly: 89. Firmino (Salah) - 27. J. Ramsey
ŽK: Alexander-Arnold, Fabinho, I. Konaté - Mings, Digne, Konsa, E. Martínez
rozhodca: John Brooks
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson (72. Tsimikas), Fabinho (82. H. Elliott), J. Henderson (72. Milner), C. Jones (63. Jota), Salah, Gakpo, L. Díaz (72. Firmino)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, Firmino, H. Elliott, Jota, Tsimikas, F. Carvalho, Matip

AVFC zostava

E. Martínez - Cash, Consa, Mings, Digne (53. Al. Moreno, 66. Buendía), McGinn, B. Kamara. D. Luiz (87. Durán),, Bailey (53. A. Young), J. Ramsey, Watkins (87. Dendoncker)

lavička: R. Olsen, Sinisalo - Buendía, Durán, A. Moreno, Dendoncker, B. Traoré

The Reds na lavičke bez potrestaného Jürgena Kloppa navlečení v nových prvých dresoch pre 23/24 hostili v snahe uživiť aspoň mikroskopickú šancu v sobotu (20.5.) kvalitnú Aston Villu. Posledný domáci duel ale priniesol sklamanie, The Villans si berú bod za remízu 1:1.

Po ňom je jasné, že nádej na Champions League je pasé.

Domáci priaznivci pripravili veľkolepú rozlúčku dnes už legendám Robertovi Firminovi a Jamesovi Milnerovi, pričom najväčší záujem bral práve brazílsky reprezentant. Slzy dojatia, ľútosť, že ich až na jeden zápas už v liverpoolskych farbách neuvidíme. Za veľkú väčšinu fans The Reds si dovolím povedať – ĎAKUJEME! Spomienok je dosť, niektoré proste z pamäti nedostaneme, také parádne sú.

Liverpool sa v poslednom zápase v sezóne 22/23 predstaví v nedeľu 28.5. na štadióne zostupujúceho Southamptonu. Výkop je o 17.30 h.

I. polčas

4. min po faule na L. Díaza priamy kop domácich zľava od autovej čiary. O 100 sekúnd na to zrážka v osobnom súboji van Dijk vs Watkins, hra je prerušená.

V 9. min prienik L. Díaza do 16-ky, jeho pokus je zblokovaný.

13. min, aktivita The Villans, rohový kop, van Dijk odkopol loptu z pokutového územia.

Curtis Jones. (foto: Twitter)

21. min, penalta pre Villans po zákroku I. Konatého na Watkinsa. Francúz bol pri lopte počas prieniku útočníka hostí pri lopte neskoro. Watkins netrafil bránu, stav je bezgólový.

24. min, lopta za obranu na Watkinsa, van Dijk výborne zasiahol.

27. min, akcia hostí, liverpoolska obrana 2x odvrátila loptu zo 16-ky ale len pred ňu, D. Luiz poslal loptu sprava na zadnú tyč, kde Alexandrom-Arnoldom v nábehu J. Ramsey poslal loptu do siete – 0:1.

Futbalista Aston Villy Jacob Ramsey sa teší z gólu. (foto: Twitter)

Po polhodine hry roh domácich, van Dijk si naskakoval na center, hostia odvrátili.

Liverpool po góle stráda. Slabý pohyb The Reds pôsobí problémy.

Anfieldom znie chorál na oslavu Roberta Firmina.

39. min a vtipne zahraný priamy kop AVFC, lopta doprava Watkinsovi, Alisson s výborným zákrokom!

V prvej minúte nastavenia rieši VAR zákrok na Gakpa, Mings vidí žltú kartu.

45.+5 min zákrok v 16-ke na J. Hendersona, VAR situáciu posúdil pre hostí. Krátko na to prienik Salah v 16-ke, Egypťan v 16-ke zblokovaný.

II. polčas

51. min, I. Konaté doprava na 16-ku Salahovi, jeho pokus kryje brankár. na opačnej strane pokus McGinna spoza 16-ky, Alisson pozorný.

55. min, akcia LFC, v 16-ke Villans, Alexander-Arnold sprava na zadnú časť pokutového územia, hostia 2x odvrátili, lopta k Gakpovi, ktorý ju posla do siete. Situáciu preveruje VAR., ktorý situáciu vyhodnotil ako ofsajd.

58. min, akcia hostí, Fabinho odvrátil spred päťky na roh. V 62. min center Alexandra-Arnolda na zandú tyč, roh LFC.

V 73. min aktivita LFC, Alexander-Arnold spoza 16-ky, E. Martínez kryje.

Cogy Gakpo. (foto: Twitter)

Hra je bez nápadu, oba tímy v pohode čítajú zámery súpera.

89. min, akcia LFC, Salah sprava do 16-ky Firminovi a Bobby vyrovnáva na 1:1.

V 95. min H. Elliott spoza 16-ky, gólman hostí pohodlne chytá.