Liverpool posilnil majster sveta z Brazílie. Klopp hovorí o novom pohľade

4
2630

John Achtenberg a Jack Robinson majú nového kolegu. A nie hocijakého. K liverpoolskemu tímu, ktorý ma na starosti brankárov sa pripojil legendárny brazílsky gólman Claudio Taffarel. Informuje o tom liverpoolfc.com.

Majster sveta z z roku 2004 bude ešte do svetového šampionátu 2022 pokračovať aj pri národnom tíme Brazílie, kde je, samozrejme, trénerom gólmanov.

„Čo sa brankárov týka, tak máme v tíme Alissona, ktorý je podľa nás naj na svete, Caoimhína Kellehera, ktorý je proste výborným futbalistom, rovnako tak Adriána ukazujúceho kvalitu odkedy do LFC prišiel. No a ďalej sú v tíme aj mladíci ako Marcelo Pitaluga a Harvey Davies. Máme tu teda piatich brankárov v rôznych vekových kategóriách, čo je super, ale našim zámerom je ich mať ešte viac,“ hovorí manažér The Reds Jürgen Klopp.

„Chceme v tomto ohľade vybudovať akúsi vlastnú cestu, vlastný pohľad na vec, pretože situácia si to žiada. Pochopiteľne sme sa o tomto kroku bavili s Alissonom, pretože dvaja naj gólmani sveta sú Brazílčania, a tak sme našli riešenie privedením Taffarela, ktorý je tak aktuálne čerstvým prídavkom nášho trénerského tímu. Ide nám o ďalší pohľad na vec, jednoducho vidieť to celé v odlišnej perspektíve.“

Brankárska škola

Liverpool má teda za jednu z úloh vybudovať v dohľadnej dobe akúsi brankársku školu.

„Áno, práve preto sme podpísali aj tretieho, treba povedať, že veľmi skúseného, trénera brankárov,“ dopĺňa nemecký kouč.

Klopp si navyše myslí, že Taffarel zapadne do tímu okamžite.

„Jack (Robinson) je stále v tejto práci v zásade ešte veľmi mladý, tým pádom je pre neho skvelou možnosťou získavať vedomosti na tomto leveli, resp. o tejto filozofii. Môže ťažiť z toho, že skúsenosti nemusí nadobúdať cestovaním po rôznych krajinách, ale tu to všetko má takpovediac z prvej ruky. John (Achterberg) je zasa akousi chodiacou brankárskou encyklopédiou, navyše je otvorený napredovaniu. S Taffarelom sa už predtým stretol,“ informuje.

„Mať Taffarela priamo v tréningovom centre bude dobré tak pre Johna, ako aj pre Jacka – z pohľadu zmeny myslenia i celkového analyzovania. Claudio je aktuálne ďalšou rukou vo veľmi dôležitej časti futbalu, ktorý hráme. Navyše je v tréningovom procese veľmi dôležité mať pokope viacero kultúr. Máme tu Holanďana, Angličana, Nemca a aktuálne už aj Brazílčana, ktorý bude vplývať na trénerský tím. A to celkom isto pomôže,“ dodáva Klopp.

Previous articleLiverpoolske derby a Benítez na opačnej strane. Čaká nás zaujímavý futbal
Next articlePL (1.12.): Everton – LFC (MATCH CENTRE)
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net