Liverpool rieši zmenu sponzora na dresoch. Vystrieda od 2025/26 giganta Nike stará známa spoločnosť Adidas?

85
2673
Aj takto by mohol vyzerať dres z dielne spoločnosti Adidas. Na snímke vytvorenej AI je Trent Alexander-Arnold. (foto: AI)

So správou exkluzívne prišiel SportBusiness, pričom hlási, že Adidas predčil ponuku konkurenta na poli športového oblečenia doplnkov Nike. Dĺžka kontraktu s nemeckou spoločnosťou sa predpokladá na 5 rokov končiac sezónou 2029/30.

V značnej miere aj ekonomickým otázkam sa venujúca redakcia však od Liverpoolu ani Adidas-u nedostala k tejto správe vyjadrenie, platí však, že to bol práve SportBusiness, ktorý pre verejnosť pred časom odhalil info o tom, že LFC mení New Balance za Nike, či do Man Utd sponzorsky vstupuje Adidas.

Ak je teda info pravdivá (tu platí, že tlačové oddelenie zainteresovaných strán by to v prípade, že sa tak nedeje, okamžite poprelo), spolupráca LFC / Adidas sa znova začne po 13 rokoch. V minulosti mal klub od rieky Mersey s touto značkjou skúsenosť v rokoch 1985 až 1996 a 2006 až 2012.

Steven Gerrard (vpravo) a Fernando Torres v ére, kedy LFC sponzorovala spoločnosť Adidas. (foto: twitter.com)

SportBusiness ďalej informuje, že okrem víťaznej ponuky záujem v jej konkrétnej podobe prejavila aj Puma.

Liverpool sa chcel priblížiť Manchestru United

Nike sa na dresoch The Reds objavuje od 2020/21, pričom si niektorí možno spomenú, že prechod od spoločnosti New Balance k tomuto celosvetovému gigantovi z USA sa riešil prostredníctvom súdu.

Nike do klubovej pokladnice tímu z Anfieldu ročne zaplatí €34.8m, čo je pri dnešných cifrách pomerne nízka suma, na druhej strane sa predpokladá, že z predaja (prioritne) dresov a klubového merchu do nej pribudne ďalších 50.

Podľa SportBusiness má byť nová dohoda so spoločnosťou Adidas vyššia než spomínaných £50m, pričom sa má priblížiť čiastke £90m, ktorú Adidas ročne platí Manchestru United.

Idea dresu LFC pod značkou Adidas. (foto: AI)

Adidas už pred pár mesiacmi podpísal lukratívny kontrakt s vicekapitánom Merseysiders Trentom Alexandrom-Arnoldom, navyše má záujem aj o sponzorovanie repre Nemecka a Francúzska.

Čo sa Premier League týka, tak okrem spomínaného Man Utd má zmluvu aj Arsenalom, Fulhamom a Nottinghamom, pričom od 24/25 bude mať v portfóliu aj Aston Villa.