Luton – LFC 1:1, hodnotenie hráčov: Ofenzívna bieda na trávniku nováčika, kde sme si mnohí mysleli, že to bude len o tom, o koľko gólov vyhráme

47
1892
Zľava Endō, L. Díaz, Adrián (vzadu) a Gravenberch. (foto: Twitter)

Sklamanie na štadióne nováčika, z Kenilworth Road berieme len bod. A v tomto kontexte je aj brané hodnotenie.

Premier League 23/24 (5.11.), Kenilworth Road, Luton

Luton Town FC - LIVERPOOL FC 1:1 (0:0)

góly: 80. Chong - 90.+5 L. Díaz (H. Elliott)
ŽK: Nakamba - A. Mac Allister, Klopp
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

LTFC zostava

Kaminski - Kaboré, Osho, Lockyer, Mengi, Doughty, Nakamba, Barkley, A. Townsend (60. Chong), C. Morris (75. Adebayo), Ogbene

lavička: Krul - Adebayo, Chong, Mpanzu, J. Clark, J. Brown, Giles, Z. Nelson, Luker

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, J. Gomez (66. Tsimikas), A. Mac Allister, Szoboszlai (66. H. Elliott,), Gravenberch (83. L. Díaz), Salah, D. Núñez, Jota (66. Gakpo)

lavička: Kelleher - Endō, L. Díaz, Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Matip, Doak, Quansah

Alisson (7) – Na začiatku II. polčasu zachránil svoj tím pri šanci Morrisa, v druhej 45-minútovke zo dvakrát boxoval loptu zo 16-ky, pri góle Chonga sa mi ale zdá, že neurobil viac, resp. ako keby len čakal, že ho lopta trafí.

Alexander-Arnold (6) – V 13. min zariadil krásnym pasom šancu pre D. Núñeza, mal pár veľmi dobrých pasov, inak v kreatívne a v medzihre priemerný.

I. Konaté (7) – V prvom polčase vyviezol loptu až do 16-ky súpera, silný v súbojoch.

van Dijk (7) – Držal líniu, dirigoval obranu. MOTM, ale nebudem sa hádať, keby pripadol Gravenberchovi či Konatému.

J. Gomez (5) – Ľavá obrana nie je jeho post a cez nohu sa jeho ofenzívna aktivita vlastne vždy skončila zastavením a prihrávkou do strany či dozadu. Priemerný až podpriemerný.

Luis Díaz zachraňoval v Lutone bod (a je to málo) v nastavení, D. Núñez nedal gól ani do prázdnej brány!

A. Mac Allister (6) – Dostal 5. žltú kartu v ligovej sezóne, a tak je jasné, že di najbližšie v Premier League nezahrá. Snažil sa tvoriť, ale nič zásadné nevymyslel.

Szoboszlai (5) – Jasne najslabší výkon Maďara v liverpoolskych farbách, v Lutone mu toho veľa nevyšlo, navyše mu chýbal drive.

Gravenberch (7) – Jeden z najlepších na strane hostí.  Vedel preniknúť, podržať loptu, nechýbala mu snaha. Jeho dva pokusy spoza 16-ky, žiaľ, skončili na výbornom gólmanovi Kaminskom.

Salah (5) – Dobre pokrytý, so slabým pohybom, bez nejakej výraznejšej snahy. Najslabší výkon v podaní Egypťana v sezóne.

D. Núñez (5) – Keby premenil jednu z troch veľkých šancí, keby v 70. min trafil z bezprostrednej vzdialenosti prázdnu bránu, má známu jasne vyššiu. Jeho minely nás ale stáli 2 body. Inak mu patrila prvá 25-minútovka, kedy o.i. nastrelil bránkovú konštrukciu. Celkovo bol najaktívnejším strelcom The Reds, zo 7 možností sa ale neujala žiadna.

Jota (5) – V 33. min po Gravenberchovej akcii pálil pohotovo z hranice 16-ky, Kaminski ale jeho pokus vyrazil. Inak priemerný až slabý.

Jürgen Klopp v objatí s Luisom Díazom. (foto: Twitter)

striedajúci:

Gakpo (5) – Slabý, do hry sa nezapojil dobre.

H. Elliott (7) – Dva kvalitné centre do „vápna“, z toho druhého bolo Díazovo vyrovnanie. Harvey ako už niekoľkokrát v sezóne naskočil do zápasu ako náhradník a priniesol želaný impact.

Tsimikas (6) – Lepší ako Gomez, ale zasa nie až o toľko. Na rozdiel od Joea mal aj pár centrov do 16-ky.

L. Díaz (7) – Síce nezvyknem hodnotiť hráčov, ktorí sú na trávniku tak krátko, Kolumbijčan ale za 16 minút dokázal svojmu tímu zariadiť bod.