Man Utd – LFC 2:2, hodnotenie hráčov. „Zarezala“ nás chyba mladíka Quansaha i zahodené šance

114
2935
Jarell Quansah. (foto: twitter.com)

Zápas, ktorého výsledok sme si väčšina predstavovali o čosi inak, si zaslúži aj hodnotenie hráčov. Tak nech sa páči.

PL 23/24 (7.4.), Old Trafford, Manchester

Manchester United FC - LIVERPOOL FC 2:2 (0:1)

góly: 50. B. Fernandes, 67. Mainoo - 23. L. Díaz (D. Núñez), 84. Salah z pen (H. Elliott)
ŽK: Kambwala, Onana, Mount, Antony, Casemiro - C. Bradley, C. Jones
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (SK/CZ)

MUFC zostava

Onana - Wan-Bissaka, H. Maguire, Kambwala, Dalot, Casemiro, Mainoo (84. Mount), B. Fernandes, Garnacho (79. Amrabat), Højlund, Rashford (66. Antony)

lavička: Bayindir - Amass, Ogunneye, A. Diallo, Amrabat, C. Eriksen, Forson, Mount, Antony

Kelleher - C. Bradley (66. J. Gomez), Quansah, van Dijk, An. Robertson, Endō (69. H. Elliott), Szoboszlai (66. C. Jones), A. Mac Allister, Salah, D. Núñez (69. Gakpo), L. Díaz

lavička: Adrián - J. Gomez, I. Konaté, C. Jones, Gakpo, H. Elliott, Tsimikas, Gravenberch, Danns

Kelleher (7) V prvej 45-minútovke v podstate nemal čo robiť, v tej druhej dvakrát inkasoval. Gól dostal hneď z prvej strely MUFC na bránu, nemohol však zaň, čo sa dá povedať aj o zásahu, ktorý vsietil Mainoo.

V 54. min skvele reagoval na nebezpečný center do 5-ky v podaní Rashforda, o 20 min si poradil s pokusom Garnacha.

Írsky gólman bol spoľahlivý, dobre čítal hru.

C. Bradley (8)Už v 5. min dostal žltú kartu, po tom, čo „prebrúsil“ nohy Rashforda, v 33. min  výborne udržal, resp. vyviezol loptu, pričom na konci tejto snahy bola Salahova šanca.

V 42. min pri protiútoku vyzval k zakončeniu L. Díaza, v prvej minúte nastavenia úvodnej 45-minútovky mal po brejku dobrú príležitosť, ale zo 17 m bol zblokovaný na roh.

Quansah (7)Jarell hral kvalitne, lenže v 50. minúte urobil na vlastnej polovici obrovskú hrúbku, resp. počas rozohrávky našiel loptou protihráča B. Fernandesa a z jasného trojbodového zápasu vzišlo.

Pozične na výške, vo vzduchu i na nohe s loptou si bol istý.

Megašláger Man Utd – LFC sa skončil 2:2. Hostia po obrovskej chybe Quansaha zachraňovali aspoň bod, post lídra patrí Arsenalu

van Dijk (7)V I. polčase sa ani poriadne nespotil, v tom druhom, keď sa Red Devils Quansahovou chybou dostali do hry, párkrát hasil.

V 53. min zblokoval Garnachov pokus z 18 m, krátko na to po Rashordovom centri do našej päťky a Kelleherovom pohotovo zákroku odkopol loptu do bezpečia.

An. Robertson (8)Neúnavne behal, pressoval, pohybom otváral priestory. V 23. min našiel z rohového kopu hlavu Núñeza, ktorý loptu posunul za seba a gólom L. Díaza sme šli do vedenia. V 36. min založil brejk, na ktorého konci bola Salahova príležitosť.

V závere duelu vyhral na zadnej tyči hlavičku, ale L. Díaz z 3 m v dobrej pozícii prestrelil.

Endō (7)Poctivý Japonec bol v I. polčase dôležitou časťou, ktorá expresne rýchlo získavala od súpera loptu.

Wataru kvalitne čítal hru, dobre rozohrával, bol platný v medzihre, mal však aj pár nepresností.

Szoboszlai (8)Od začiatku zápasu až do prvého odchodu do šatní bol výborný. Jeho pressing, pohyb, chuť urobiť krok navyše i ťahanie brejkov smer Onanova brána boli pri kontrolovaní hry, miestami narastajúcom tlaku i celkovej výstavbe našich akcii veľmi platné.

Vytvoril 4 šance, čo je najviac v tomto North-west derby, v druhom polčase ale šiel výkonom dole a napokon ho nahradil C. Jones.

V úvode stretnutia však nevyužil skvelú prihrávku Salaha a v šanci ho vychytal Onana. Krátko na to ho k zakončenou pri nábeh do 16-ky vyzval Robertson, lenže Dominik v sľubnej pozícii netrafilk dobre loptu.

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

A. Mac Allister (9) MOTM. Opäť vynikajúci, tentoraz ale bez gólu či asistencie. Alexis v spolupráci s Endōm a Szoboszlaiom bol základom veľkého prvopolčasového tlaku LFC.

V 28. min skvele zasiahol vo vlastnej 16-ke, v 48. min sa ocitol v 16-ke po akcii Núñeza, ktorému aj loptu do šance vrátil.

Argentínčan si veľmi dobre kryl loptu, tvoril hru, vedel, kedy ju zrýchliť i spomaliť.

Salah (7) Mo strelil v 4. dueli na Old Trafforde gól (v 83. min vyrovnával z penalty na konečných 2:2, pozn.) a ide do histórie, lenže v zápase nepatril medzi najlepších.

V 33. min jeho obstrel zo 14 m vyrazil Onana na roh, Mo zakončoval aj po ňom, ale zo 17 m opäť domáceho brankára neprekonal.

V 79. min nevyužil obrovskú možnosť, keď po Díazovom zakončení netrafil z dorážky z 3 m odkrytú bránu súpera.

Mohamed Salah (vľavo) a Harvey Elliott. (foto: twitter.com)

D. Núñez (7) – Neúnavne behal, pressoval, jeho snaha bola príkladná a už v 23. min predĺžil rohu hlavou loptu za seba na L. Díaza, a má tak gólovú prihrávku.

V 29. min chybu Kambwalu nevyužil, o 6 min neskôr mal veľmi dobrú šancu, lenže z 15 m mieril nad bránu. Šancu mal aj v 48. min

L. Díaz (9) Neúnavný, často veľkým nebezpečenstvom pre obranu domácich. Pred prvým gólom veľmi dobre čítal hru a akrobatickým pokusom poslal loptu do siete.

V 33. min posunul do šance Salahovi, v 42. min sám jednu zaujímavú z 12 m nevyužil. V nastavení I. polčasu skvele odobral loptu Dalotovi, žiaľ, Bradley naozaj zaujímavú príležitosť nevyužil.

V 79. min pálil z prvej na hranici 16-ky, gólman MUFC loptu len vyrazil. V 4. minúte nastavenia dobre čítal hru, jeho pokus v páde z 5 m skončil nad. V samom závere ešte zabojoval na ľavej čiare, aby ho vzápätí žlto „zrámoval“ Casemiro.

striedajúci:

J. Gomez (6) – Polhodina na trávniku, na pravej obrane bol v porovnaní s Bradleym menej výrazný. Stranu si držal, snažil sa byť aktívni aj v medzihre i pri ofenzívnych akciách.

C. Jones (5) – Nie, že sa mu nepodarilo nahradiť Szoboszlaia, na Curtisovi bolo na druhej strane veľmi vidieť, že po dlhšom zranení si na zápasový rytmus ešte len zvyká.

H. Elliott (8) – Jeden z najlepších lavičkových hráčov aktuálneho ročníka Premier League nesklamal ani tentoraz. Za necelých 30 min hýril pohybom, vytváral voľné pristory a po faule na neho kopal Salah penaltu.

Gakpo (6) – Snažil sa, bojoval, lenže len na priemernej úrovni.