Minamino poslal LFC do štvrťfinále FA Cupu, Norwich rozhodne nesklamal

6
2234
Takumi Minamino. (foto: Twitter)

Liverpool vyhral aj štvrtý vzájomný zápas s Norwichom v 21/22. Minamino dvomi gólmi z v podstate rovnakého miesta zariadil výhru The Reds už v I. polčase.

FA Cup 21/22 (2.3.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Norwich City FC 2:1 (2:0)

góly: 27. Minamino (Origi), 39. Minamino (Tsimikas) - 77. Rupp
ŽK: Jota, J. Henderson - Byram, Sargent, Dowell
rozhodca: Martin Atkinson
TV: Nova Sport 1 (CZ)

Alisson - Milner, J. Gomez, I. Konaté, Tsimikas, J. Henderson (60. Morton), C. Jones (46. H. Elliott), Oxlade-Chamberlain, Jota (84. L. Díaz), Origi (84. Mané), Minamino

lavička: Adrián, Kelleher - Mané, L. Díaz, Robertson, Matip, H. Elliott, Morton, Bradley

NCFC zostava

Krul - Byram, Zimmermann, B. Gibson, Giannoulis, Normann (60. Gilmour), Rupp (78. K. McLean), Lees-Melou, Płacheta (46. Sargent), Pukki (60. Dowell), Rashica (60. Rowe)

lavička: Gunn - Gilmour, Dowell, Tzolis, J. Sørensen, K. McLean, Sargent, Tokminson, Rowe

Hrdinom zápasu je dvojgólový japonský útočník Takumi Minamino, ktorý vlastne z identického miesta strelil oba góle. Hostia v 77. min duel zdramatizovali po peknom zásahu Ruppa, The Reds si ale napokon postup postrážili.

Liverpool sa najbližšie predstaví už v Premier League, keď v sobotu 5.3. hostí od 18.30 West Ham.

1. polčas

V 7. min pokus Oxlada-Chamberlaina z 20 m nepresný, o 120 sekúnd oveľa nebezpečnejšie pálil C. Jones, ktorý sa uvoľnil na kraji pokutového územia a zo 16 m tesne prestrelil!

Strela C. Jonesa skončila na brvne!

14. min a Minamino vysunul na ľavej strane 16-ky C. Jonesa, ten dával pod seba a roh domácich. Krátko na to brejk Norwichu, Pukki sa dostal v 16-ke k zakončeniu, ale v sľubnej pozícii z 12 m výrazne minul.

27. min ponúkla zmenu skóre. Liverpool zakombinoval po celej šírke ihriska, lopta sa cez J. Hendersona a C. Jonesa dostala až na ľavý kraj pokutového územia, kde Tsimikas našiel na 5-ke centrom Origiho, Belgičan posunul doprava voľnému Minaminovi a liverpoolska 18-ka prekonala Krula – 1:0.

Gólová radosť The Reds. Zľava Milner, J. Henderson, MInamino a Origi. (foto: Twitter)

V 39. min druhý gól Merseysiders. Roh zahral Tsimikas, B. Gibson loptu hlavou len posunul za seba, tá padla k Minaminovi a Japonec aj za pomoci tyčky parádne trafil – 2:0.

V druhej minúte nastavenia prihral C. Jones priamo súperovi, brejk Rashicu i zakončenie z 19 m, ktoré asi o meter minulo Alissonovu bránu.

2. polčas

Už v 46. min Pukki pekne preniesol hru doprava, kde si na 16-ku nabehol striedajúci Sargent, ale futbalista Norwichu v dobrej pozícii minul!

51. min a pekné uvoľnenie sa Oxlada-Chamberlaina na 16-ke a jeho rana skončila na žrdi!

Krátko na to brejk Liverpoolu, Minaimino Origimu do uličky, ale Zimmermann výborne zasiahol. V 54. min ďalší brejk domácich, Jota sa pekne zbavil protihráča na 16-ke a po jeho strele si Anfield pýtal ruku hosťujúceho D. Gibsona, ale Atkinson správne mlčal.

O pár sekúnd akcia striedajúceho H. Elliotta na pravej strane, dal loptu pod seba na J. hendersona a kapitán The Reds v dobrej pozícii zblokovaný. O necelé 2 minúty neskôr opäť 18-ročný Elliott, jeho pokus z 18 m v pohode kryl Krul.

V 69. min akcia LFC, Minamino center z pravej strany na zadnú žrď Jotovu, Portugalčanova hlavička z ostrého uhla šla nad bránu.

V 77. min vyšla hosťom rýchla kombinačná akcia. Rupp sa dostal až pred 16-ku a poza J. Gomeza krásne trafil – 2:1.

Lukas Rupp (vpravo) strieľa gól na 2:1. (foto: Twitter)

85. min a Rowe si na kraji 16-ky poradil s Milnerom a Alisson musel vytiahnuť reflexívny zákrok!

V 87. min brejk Kloppovcov, striedajúci L. Díaz si zasekol protihráča, ale z 15 m dal tesne nad, v tretej minúte nastavenia opäť Kolumbijčan, tentoraz jeho pokus zrazil Zimmermann.