Na pôde nováčika Lutonu to podľa papierov vyzerá na brnkačku, LFC ale nesmie nič podceniť

12
2041

Liverpool nehral na trávniku Lutonu Town vyše 32 rokov. V pozícii jasného favorita ale treba profesionálny prístup a hlavne si plniť povinnosti.

Premier League 23/24 (5.11.), Kenilworth Road, Luton

Luton Town FC - LIVERPOOL FC, 17.30


kto s kým: 18. vs 4.
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)
streams: livetv, vipleague, footybite, totalsportek

LTFC absencie

(6) M. Andersen - stehno, Potts - členok, Sambi Lokonga - stehno, Burke - stehno, J. Clark - členok, Bell - stehno

LFC absencie

(7) Thiago A. - bok, Bajčetić - lýtko, C. Bradley - noha, An. Robertson - rameno, Doak - nešpecifikované (otázny štart), L. Díaz - osobné dôvody (otázny štart), C. Jones - fitness

Daruj 4 €Daruj 100 Kč

Najbližším súperom nováčik

V strede týždňa sme zvládli osemfinálový duel Ligového pohára na trávniku Bournemouthu, keď o postupe ukážkovým gólom rozhodol striedajúci Darwin Núñez, v rýchlom slede ale nasledujú ligové povinnosti a s nimi aj výjazd 50 km od Londýna, konkrétne do Bedfordshire, kde sídli Luton.

Štandardne sa čakajú zmeny v zostave, konkrétne návrat do základu v podaní Alissona, Alexandra-Arnolda, Mac Allistera, D. Núñeza, van Dijka aj I. Konatého.

Liverpool neprehral 6x v rade, 5 duelov z toho vyhral. „Máme talentovaný tím, časť cesty sme už prešli, ale ešte nás dlhšia časť čaká,“ hovorí legenda The Reds G. Gillespie narážajúc na to, že The Reds sa aktuálne možno až nad očakávanie darí.

The Reds vydreli v upršanom Bournemouthe postup do štvrťfinále League Cupu, parádnym gólom rozhodol D. Núñez

Klubový manažér Jürgen Klopp nepočíta pre nedeľný zápas (3.11.) s dlhodobými maródmi Thiaga A., An. Robertsona ani s mladíkmi C. Bradleym a Bajčetićom.

„Nevieme, kedy bude k dispozícii,“ hovorí Nemec na margo návratu španielskeho mladíka Bajčetića. „Stefan má všetko – kvalitu, potenciál, talent, aktuálne ale nie je pripravený na to hrať futbal. Chalani v jeho veku stále rastú, pri každom je to individuálne, jeho súčasným problémom je kostra. Niektorí by na jeho mesto boli okej, u neho je to o čosi iné. V Stefanovi máme úžasného hráča, povedať dnes, že kedy sa vráti na trávnik sa ale nedá,“ dopĺňa pre LFC TV Klopp.

Šéf liverpoolskej lavičky sa vyjadril aj už polroka zranenému Thiagovi Alcântarovi, ktorého už nejaký ten piatok trápi bok.

„S ním je to o čosi iné, ide o problém, na ktorý nemôžeme vyvíjať tlak (čo sa týka návratu na trávnik, pozn.),“ prezrádza Klopp. „Kedy by som ho ale očakával späť? Pravdepodobne na začiatku nového roka. Popravde sa už ale neviem dočkať, kedy bude k dispozícii.“

Luis Díaz. (foto: Twitter)

Out je podľa všetkého stále aj Luis Díaz, ktorý absentuje pre to, že mu v Kolumbii uniesli rodičov (mam je našťastie už doma, po otcovi stále pátrajú).

„Pred dvomi dňami bol na tréningu, aj včera s nami absolvoval jednotku a bude súčasťou nominácie. Musíme však počkať – ak sa bude cítiť okej, bude tu, bude s nami trénovať. Rozhodnutie je ale plne na ňom, je ale isté, že všetci, prednostne ale Luis, čakáme na dobré správy,“ informoval v piatok (3.11.) nemecký manažér klubu z mesta Beatles.

Dobrou správou je, že škótsky tinedžer Ben Doak už začal s tréningom.

The Hatters môžu len prekvapiť

Bývalý reprezentant Walesu Rob Edwards, ktorý aktuálne vedie Luton Town z pozície manažéra, ešte pred sezónou vyhlásil, že nielen jeho hráči a realizačný tím, ale aj celé mesto si výnimočný rok v Premier League musí náležite užiť. „Samozrejme urobíme všetko preto, aby nebol jediný, aby nebol posledný,“ zneli jeho odhodlané slová.

Luton je ale jasným ašpirantom na zostup a to nielen preto, že v prvých desiatich kolách vyhral len raz, 2x remizoval a hneď sedem zápasov prehral.

Zaujímavosťou je, že jediné tohtosezónne ligové víťazstvo prišlo vonku (zaujímavosťou je, že s liverpoolskym tímom – na pôde Evertonu vyhral 2:1, pozn.). Jeho aktuálna forma je na úrovni 3 prehry – 1 remíza z ostatných 4 domácich vystúpení, pričom v nich dal len 3 góly, v home table je na 18. mieste.

Manažér Edwards vie, že na nedeľu nepočíta so šesticou  M. Andersen, Potts, Sambi Lokonga, R. Burke, J. Clark, Bell.

Previous articleStats pred zápasom: Klopp je v 11. kole väčšinou úspešný, bude aj s Lutonom?
Next articlePL (5.11.): Luton – LFC (MATCH CENTRE)
kwop
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net