
The Reds dvakrát dotiahli vedenie domácich „kanonierov“, ale napokon to nestačilo ani na bod. Zlá séria výsledkov v Premier League 22/23 teda pokračuje.
Liverpool sa za aktuálnu defenzívnu činnosť hanbí, čo potvrdil aj zápas na Emirates. Martinelli skóroval už v 1. minúte, The Reds síce po akcii L. Díaza D. Núñezom vyrovnali, ale v nastavenom čase I. polčasu sa po ďalšej chybe v obrane presadil Saka.
V závere prvej polovice si koleno poranil L. Díaz, aby jeho náhradník Firmino potvrdil dobrú formu proti Arsnealu a už 10. gólom do jeho siete vyrovnal. Konečnú ale dala premenená penalta v podaní Saku, ktorá nasledovala po zákroku Thiaga A. na G. Jesusa, ktorá bola aj v kontexte neodpískanej ruky Gabriela po Jotovej akcii v 16-ke súpera, pomerne prísna.
The Reds tak zaznamenali 2. prehru v aktuálnej ligovej sezóne a potácajú sa v strede tabuľky.
Premier League strieda opäť Liga majstrov, kedy je na programe odveta proti Rangers FC, tentokrát na Ibrox Stadium. Výkop je naplánovaný na stredu 12.10. o 21 h.

1. polčas
Ešte sme si ani poriadne nestačili sadnúť pred televízory a Arsenal viedol. Po rýchlej, priamej akcii skóroval Martinelli už v 1. minúte. Situáciu ešte skúmal VAR, ktorý gól potvrdil – 1:0.
Liverpool potom síce držal loptu na kopačkách, ale pohybovo aj chtíčom to bolo také nijaké, navyše kvalita vo finálnej fáze nedávala nejaké optimistické vyhliadky.
V 6. min zblokovaný pokus D. Núñeza, krátko na to žltá karta pre Luisa Díaza. 12. min a po rohu LFC hlavička van Dijka mimo, v 28. min pokus G. Jesusa, ale skóre sa nemenilo.
16. min, Jota si obhodil v 16-ke Gabriela, lopta jednoznačne skončila na ruke stopéra AFC, ale Oliver ani jeho pomocníci, tobôž nie úplne blbo nastavený VAR, nechali v hre pokračovať!
?♂️?♂️? pic.twitter.com/YfmzYhSeyO
— tim o donoghue (@timoddcordal) October 9, 2022
32. min ponúkla zakončenie Salaha, Ramsdale nemal problém.
Hostia sa ale napokon predsa len dočkali, po rýchlej akcii v 34. min si pred 16-kou prebral loptu L. Díaz, z pravej strany ju poslal do 5-ky na nabiehajúceho D. Núñeza a bolo vyrovnané – 1:1.

Liverpool ale po gól nevyužil to, že domáci šli psychicky nižšie.
V 42. min vynútené striedanie, Partey po súboji s L. Díazom trafil Kolumbijčanovo koleno a jeden z najagilnejších hráčov na trávniku musel ísť dole.
LFC si v 5. minúte nastavenia nedal pozor na vlastnej polovici, a keď sa lopta dostala od Martinelliho až na zadnú tyč k nekrytému Sakovi, Arsenal opäť viedol – 2:1.
2. polčas
Klopp nechal v polčase dole nevýrazného Alexandra-Arnolda (tomu ešte v prvej časti bolestivo prišliapol členok Martinelli) a na pravú obranu šiel J. Gomez.
V 50. min veľká šanca Ødegaarda, ktorý z 10 m priamo pred Alissonom strelil len do stredu brány, kde stál Alisson.
53. min a krásna prihrávka Jotu do 16-ku Firminovi a ten strelou k vzdialenejšej tyči strelil svoj 6. gól v tejto ligovej sezóne – 2:2.

Liverpool ale opäť nedokázal využiť to, že Arsenal stratil vedenie, nedostatočná snaha i pohyb takmer okamžite vrátili Artetovmu tímu sebadôveru i nádej na 3 body.
V 62. min si G. Xhaka pekne obhodil Matipa v 16-ke, jeho rana z halfvoleja ale šla našťastie vysoko nad!
69. min a prekvapujúce stiahnutie Matipa, ktorého nahradil I. Konaté (pre neho je to kvôli zraneniu prvý zápas v aktuálnom ročníku, pozn.), dole aj nevýrazný Salah a do hry Fabinho.
73. min a pokus G. Jesusa, krátko na to ešte Martilelli zblokovaný. V 73. min stret Thiaga A. vo vlastnej 16-ke s G. Jesusom, ktorý sa okamžite sklátil k zemi a Oliver pískol pomerne prísnu penaltu. Tú premenil Saka – 3:2. Faulu, resp. gólu ale predchádzala veľká chyba Thiaga v pokutovom území, z následného závaru nedokázali hostia loptu poslať do bezpečia.
Liverpool sa v závere už nedokázal prinútiť k tlaku, celé je to také rozpačité.
Darwin Núñez pretrhol sériu zápasov bez gólu.
Výrazne laxný Alexander-Arnold, neviditeľný Salah a miestami až smiešna defenzíva. Aj to je dnešný Liverpool.
Michael Oliver, nielen podľa mňa naj anglický rozhodca posledných rokov, nemal deň. Najprv odignoroval ruku Gabriela vo vlastnej 16-ke, aby súboj Thiaga A. s G. Jesusom už takto vyhodnotil. Namieste je aj otázka, na čo nám je takýto VAR - aktuálne úplne na dve veci nastavená technológia, ktorá vo veľa prípadoch neskúma/neposudzuje, čo sa na trávniku stalo.
Firminov 10. gól do siete Arsenalu.
Alisson (7) - góly nejdú na jeho triko, mal pár fajn zákrokov, párkrát dobre boxoval zo 16-ky.
Alexander-Arnold (3) - hrozný výkon. Laxný, smerom dozadu vyklusával. Klopp ho správne do II. polčasu nenasadil.
Matip (5) - jeden z najslabších výkonov (ak nie najslabší) Kamerunčana v liverpoolskom drese. Martineli, G. Jesus a pod., to bol jeho reálny problém.
van Dijk (6) - v niektorých momentoch až príliš laxný, v iných pri defenzívnych hlavičkách nepresný.
Tsimikas (5) - Grék je síce podľa viacerých už lepší ako Robertson, ale práve teraz sa ukazuje, že je to len prupovídka. Tsimikas musí vedieť kvalitne zahrať aj vtedy, keď sa tímu nedarí. Snahu mu uprieť nemožno, ale kvalita centrov, ich počet, defenzívna práca, tak o tom pokojne polemizujme. Na Etihad Stadium bol nanajvýš priemerný.
J. Henderson (5) - Hendo je Hendo a hrá ako Hendo - teda ako hráč, ktorý má svoje limity. A, samozrejme, nemladne.
Thiago A. (5) - Parteyom veľmi dobre vypájaný z role tvorcu hry. Nebyť jeho hlúpej chyby pred Sakovou penaltou (nie, nehovorím o zákroku na G. Jesusa, ale o momente niekoľko sekúnd dozau), tak možno z Londýna berieme aspoň bod.
Jota (6) - Agilný, snaživý, pekne prihral Firminovi na gól. Na druhej strane však aj zbytočne kľučkujúci do štyroch protihráčov, s chybami v rozohrávke.
Salah (3) - Neviditeľný, neexistujúci, vypojený. Pravá strana zostav The Reds je aktuálne na facku.
D. Núñez (6) - Konečne skóroval. Ale inak veľmi priemerný a v 2. polčase od 60. do 80. min ako keby na trávniku ani nebol. Ale áno, ak takýto typ útočníka nie je dostatočne podporovaný, tak je úplne pochopiteľné, že jeho výkony budú také, aké sú aktuálne.
L. Díaz (7) - V prvom polčase z našich najsnaživejší, žiaľ, po súboji s Parteyom si zranil koleno a tak čakáme, ako dlho bude pauzovať.
striedajúci:
Firmino (7) - strelil gól, pomerne slušne otváral priestory, ale trpel na nedostatočný pohyb i nepresnosti spoluhráčov.
J. Gomez (6) - miestami pokakaný až za ušami, ale výkonom jasne lepší ako Alexander-Arnold, ktorého striedal.
Fabinho (nehodnotený)
I. Konaté (nehodnotený)
H. Elliott (nehodnotený)
Roberto Firmino.