Obhajca v FA Cupe končí. V nastavenom čase rozhodol o výhre Brightonu Mitoma

78
2452

Po prvý raz v 2022/23 nedal Brighton Liverpoolu tri góly. Ale bolia aj dva, hlavne preto, že je obhajca titulu vonku.

FA Cup 22/23 (29.1.), Amex Stadium, Brighton

Brighton & Hove Albion FC - LIVERPOOL FC 2:1 (1:1)

góly: 39. Dunk, 90.+2 Mitoma - 30. H. Elliott (Salah)
ŽK: Dunk - Bajčetić, I. Konaté, Fabinho
rozhodca: David Coote
TV: Nova Sport 1 (CZ)
streams: livetv, vipleague

BHAFC zostava

Steele - Lamptey, Webster (46. Veltman), Dunk, Gross, Estupiñán, Mac Allister, March, Mitoma, E. Ferguson (88. Undav), Welbeck (67. Gilmour)

lavička: R. Sánchez - Sarmiento, Enciso, Undav, Gilmour, van Hecke, Veltman, Moran, Hinshelwood

Alisson - Alexander-Arnold (59. Milner), I. Konaté, J. Gomez, An. Robertson, Bajčetić, (84. Fabinho) Thiago A. (79. C. Jones), N. Keïta (59. J. Henderson), Salah, Gakpo, H. Elliott (59. D. Núñez)

lavička: Kelleher - Fabinho, D. Núñez, Milner, J. Henderson, Oxlade-Chamberain, C. Jones, Tsimikas, Matip

Po polhodine hry sa presadil po brejku H. Elliott, domáci vyrovnali o 9 min na to a keď to vyzeralo, že sa duel bude opakovať, presadil sa po skvelom individuálnom kúsku Mitoma.

Najbližšie sa LFC predstaví v lige, kedy sa v sobotu 4.2. zverenci J. Kloppa predstavia v lige na Molineux Stadium proti Wolverhamptonu Wanderers. Výkop je na programe o 16 h.

1. polčas

4. min, rýchla kombinácia The Reds, N. Keïta potiahol až pred 16-ku súpera, dal doprava Salahovi, jeho prihrávku do 5-ky vyrazil Steele, ešte Salah, ale jeho dorážku na bránkovej čiare odvrátil Dink! Vzápätí brejk BHAFC a výborný zákrok I. Konatého.

6. min, Gakpo doprava Salahovi, ale ten cez Dunku nepresne do 16-ky. Aktivita LFC, výborná lopta Alexandra-Arnolda na Salaha a roh hostí. Po závere v oblasti pokutového územia slabá strela H. Elliotta.

15. min, rýchla akcia Brightonu, March cez J. Gomeza odcentroval do 16-ky, pred 5-kou sa lopta dostala k E. Fergusonovi, ktorého istý gól ale na bránkovej čiare zastavil dobre postavený Alexander-Arnold!

21. min pekná kombinácia na 16-ke v podaní dvojice E. Ferguson – Mitoma, druhý menovaný zakončil, ale Alisson na dvakrát loptu kryl.

24. min, Alexander-Arnold potiahol lptu do stredu poľa, prihral ju H. Elliottovi, ktorý výbornou hĺbkovou prihrávkou vyzval do čistej šance Salaha, ale ten svoj nájazd na Steela nepremenil, resp. loptu zle trafil a tá šla mimo bránu!

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

V 28. min potiahol po pravej strane Gakpo, ale jeho prihrávku na 16-ku Salahovi sklzom zmaril Gross.

Po polhodine hry výborný nábeh Estupiñána na hranicu pokutového územia, Ekvádorčana ale po tom, ako E. Ferguson s Mitomom prehrali súperov, nespracoval.

Na opačnej strane veľmi dobre v strede poľa pri odrazenej lopte zapracoval N. Keïta, posunul do brejku na Salaha, prečíslenie LFC, Egypťan prihral H. Elliottovi a ten prekonal Steela – 0:1!

V 33. min prienik Mitomu, ale vo vnútri 16-ky ho výborne zastavil Bajčetić.

V 39. min zlá hlavička I. Konatého na bránkovej čiare, keď Francúz mieril loptu do autu, ale tá skončila na rohu. Domáci ho zahrali nakrátko, center na zadnú tyč odvrátil Alexander-Arnold, ale len pred Lampteyho, ktorého ranu zo 17 m šťastne tečoval Dunk, lopta šla do protipohybu Alissona – 1:1.

Kapitán Brightonu Lewis Dunk. (foto: Twitter)

43. min, Gakpo potiahol stredom poľa, vysunul do čistej šance H. Elliotta, ale ten si loptu zbytočne prehadzoval na druhú nohu a je po možnosti opäť viesť. Liverpoolsky mladík sa ešte pri páde zrazil s gólmanom Steelom a je ošetrovaný.

2. polčas

V 48. min Marchov center sprava na zadnú tyč, Mitoma nedosiahol. 51. min a priamy kop Dunka z 22 m tesne nad.

55. min a Mitomov prienik na ľavej strane cez Alexandra-Arnolda, Alisson jeho center tečoval, ešte Mac Allister ale vysoko nad.

Na opačnej strane center Alexandra-Arnolda na zadnú tyč, kde ale Salah ani Gakpo loptu neposunuli do brány.

V 59. min zmeny na strane hostí – do hry J. Henderson, Milner, D. Núñez, dole Alexander-Arnold, H. Elliott a N. Keïta. Po hodine hry výborný center Milnera na 16-ku, ale Salah sa nepresadil aj zásluhou zákroku Steela.

James Milner (vľavo) strieda Trenta Alexandra-Arnolda. (foto: Twitter)

62. min a prienik Gakpa, ktorého žlto stiahol Dunk, priamy kop hostí z 25 m, lenže Liverpool z neho nič nezískal.

71. min a brejk domácich, Mitoma dostal loptu doľava, okamžite ju poslal do 5-ky, kde si nabehol March, ale Alisson ho skvele vychytal, navyše lopta sa za čiaru odrazila od útočníka Brightonu.

V 80. min brejk súpera, J. Gomez odvrátil center sprava len pred Marcha, jeho rana bola v šanci zrazená na roh!

O pár sekúnd na to dlhá lopta na Mac Allistera, ktorého spacifikoval I. Konaté a štadión bučal a pískal, pretože si pýtal faul i penaltu. Argentínčan ošetrovaný. Situáciu skúma VAR.

85. min a striedajúci Fabinho tvrdo atakoval E. Fergusona, vidí žltú kartu, domáci útočík je 2 min ošetrovaný.

90.-2 min, priamy kop domácich, center na zadnú, kde sa J. Gomez naplašil Mitomu, ktorý si parádne spracoval i z 5 m ukážkovo trafil – 2:1.