Origimu sochu a hneď! Belgičan zariadil v 94. minúte 3 body na pôde Wolves

51
3434
Divock Origi (úplne vpravo) sa teší z gólu. (foto: Twitter)

Dramatický záver duelu 15. kola Premier League na trávniku Wolverhamptonu rozhodol striedajúci Divock Origi.

Premier League 21/22 (4.12.), Molineux Stadium, Wolverhampton

Wolverhampton Wanderers FC - LIVERPOOL FC 0:1 (0:0)

góly: 90.+4 Origi (Salah)
ŽK: Dendoncker, R. Jiménez - Fabinho, Robertson
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Premier Sport 1

WWFC zostava

J. Sá - Semedo, Kilman, Coady, Saïss, Aït-Nouri, (90.+2 Hoever) Dendoncker, R. Neves, A. Traoré (88. Trincão), Hee Chan Hwang (78. Moutinho), R. Jiménez

lavička: Ruddy - Hoever, Podence, Trincão, F. Silva, Moutinho, Cundle, Bueno, C. Campbell

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson Fabinho, J. Henderson (68. Origi), Thiago, Salah (90.+5 Milner), Jota (82. Oxlade-Chamberlain), Mané

lavička: Kelleher - I. Konaté, Milner, Oxlade-Chamberlain, Oxlade-Chamberlain, MInamino, Tsimikas, Origi, N. Phillips, N. Williams

Po neskutočnej minele Jotu, ktorý v 60. min pohrdol superšancou, po zaváhaní Maného z 89. min, ale aj ďalších zahodených možností v podaní 25. narodeniny oslavujúceho a už spomenutého Jotu, či Salaha, prišla v 4. minúte nastavenia chvíľa Divocka Origiho, ktorý opäť raz zachránil Liverpool.

Premier League na chvíľu vystrieda Liga majstrov. V nej sa The Reds v poslednom kole skupinovej fázy predstavia na milánskom San Sire v súboji proti domácemu AC. Duel je na programe v utorok 7. decembra s výkopom o 21 h.

Divock Origi (vľavo) a Virgil van Dijk. Holanďanov výraz hovorí za všetko. (foto: Twitter)

1. polčas

Štvrťhodina na Molineux ponúkla riadnu nudu, a to aj napriek tomu, že Liverpool nastúpil v tom istom zložení, ako v stredajšom víťaznom derby na trávniku Evertonu. Wolves totiž hru neotvorili a našim sa skraja stretnutia nejako príliš pohybovať nechcelo.

V 17. min roh The Reds v podaní Robertsona, Jota na zadnej s hlavičkou, ale jeho pokus bol zrazený na roh. O niečo vyše 10 minút neskôr pekná prihrávka Thiaga za obranu, kde si zbehol Alexander-Arnold, ale jeho volej v dobrej pozícii skončil nad!

31. min a Thiagova dlhá lopta na Salaha, Saïss zasiahol a LFC koppal roh. Krátko na to veľká šanca hostí, keď kombinácii prišiel center Alexandra-Arnolda sprava na zadu, kde si nabehol Jota, ale 25. narodeniny na gólovú hlavičku nepremenil!

38. min priniesla ďalšiu veľkú príležitosť Kloppovcov, pekná rýchla akcia s čistou pozíciou pre Robertsona, ktorý zľava odcentroval, ale Saïss obetavo na bránkovej čiare odvrátil a nepustil Salaha k skórovaniu do prázdnej brány.

V prvej minúte nastavenia brejk Wolves, Aït-Nouri ocentroval do 5-ky, kde nabiehal A. Traoré, ale Alisson bol pozorný!

V samom závere ešte šanca Aït-Nouriho, ktorý sa dostal cez Alexandra-Arnolda, ale jeho pokus z uhla v dobrej pozícii bol veľmi nepresný!

2. polčas

Liverpool začal druhý polčas aktívne, v 48. min jeho brejk, ale Salah zle prihral a zo sľubnej šance nebolo nič. O pár sekúnd na to stratil van Dijk na 16-ke po súboji s A. Traorém, „vlci“ v sľubnej možnosti, ale Hwana do zakončenia napustil Alexander-Arnold.

50. min a šanca The Reds! Alexander-Arnold sprava na opačný kraj 16-ky, kde Salahov pokus z prvej odvrátil R. Jiménez, ale len do Thiaga, lopta sa však do brány napokon nedostala!

V 59. min protiútok Wanderers, Dendonckerov pokus ale Alissona neprekvapil.

Po hodine hry obrovská chyba domáceho gólmana (J. Sá), ktorý vybehol na hranicu 16-ky, loptou ale trafil len spoluhráča, k lopte sa dostal Jota, ktorý šiel sám na bránu, kde bola na čiare len dvojica domácich futbalistov a vo vyloženej šanci z 5 m napálil loptu len do Coadyho!!

70. min ponúkla Salahov oblúčik na Maného, ale J. Sá si situáciu postrážil. V 76. min pekná kombinácia LFC, Robertson si 2x narazil ri postupe smerom na bránu so spoluhráčom, Jota mi však ako posledný už loptu nepriťukol späť.

Sadio Mané (vpravo) v súboji s obrancom Wolves Semedom. (foto: Twitter)

85. min a Alexander-Arnold sprava na striedajúceho Origiho do 5-ky, napokon roh pre LFC po zásahu Kilmana.

V 89. min po roho The Reds v šanci Mané, ale J. Sá ho zo 6 m skvele vychytal!

Snaha hostí pokračovala, v 90. min sa Salah otočil na 16-ke, ale jeho strela na bližšiu žrď nebola dostatočne prudká, Sá nemal problém.

Keď sa už zdalo, že sa body budú deliť, prišiel dlhý nákop na rozbehnutého Salaha, ktorý v 16-ke Wolves na bránkovej čiare dal späť Origimu a Belgičan pohotovo pohotov zaskočil domácich – 0:1 a 3 body pre The Reds. Origi je proste legenda!