FA Cup pre Liverpool! Chelsea opäť zdolal po penaltách

103
4335

Finále, v ktorom nepadol gól. V penaltovom rozstrele bol úspešnejší Liverpool a vyhral 150. ročník FA Cupu.

CFC zostava

É. Mendy - Chalobah (106. Azpilicueta), T. Silva, Rüdiger, R. James, Kovačić (66. Kanté), Jorginho, Alonso, Mount, Lukaku (85. Ziyech), Pulisic (106. Loftus-Cheek, 119. Barkley)

lavička: Arrizabalaga - Azpilicueta, M. Sarr, Kanté, Loftus-Cheek, Saul, Barkley, Werner, Ziyech

Alisson - Alexnader-Arnold, I. Konaté, van Dijk (91. Matip), Robertson (111. Tsimikas), J. Henderson, Thiago A., N. Keïta (74. Milner), L. Díaz (98. Firmino), Salah (33. Jota), Mané

lavička: Kelleher, Milner, Firmino, J. Gomez, C. Jones, Tsimikas, Origi, Jota, Matip

Hoci bol Liverpool od začiatku prvého polčasu aktívnejší, Chelsea nebezpečne hrozila protiútokmi. Druhý polčas ukázal spočiatku aktívnu hru The Blues, ale neskôr taktovku prebral Liverpool, ktorý si vytváral množstvo šancí. V riadnom hracom čase gól nepadol, rovnako ani v predĺžení. Nasledovali penalty, kde boli úspešnejší futbalisti od rieky Mersey, a tak v sezóne 2021/2022 získali po triumfe v Ligovom pohári ďalšiu trofej.

Teraz sa The Reds predstavia v rámci predposledného kola Premier League na trávniku Southamptonu, a to v utorok 17.5. od 20.45 h.

Liverpool vyhral FA Cup v sezóne 2021/2022. (foto: Twitter)

1. polčas

4. min Luis Díaz bol v dobrej šanci, prihrával Thiagovi A., ale jeho pokus nebol úspešný.

9. min Trent Alexander-Arnold vytiahol nádhernou prihrávkou Luisa Díaza, ktorý trafil É. Mendyho. Z odrazenej lopty strieľal Naby Keïta, ale netrafil bránu.

V 16. min sa snažili odpovedať The Blues, Pulisic však netrafil bránu.

21. min Andy Robertson sa pokúsil o strelu, lenže prestrelil Mendyho bránu.

23. min Pulisic sa ocitol opäť pred bránou, ale bol nepresný.

28. min Marcos Alonso bol pred brankárom, Alisson jeho pokus vyrazil.

V 32. min sa zranil Mohamed Salah a nahradil ho Diogo Jota.

45. min, Andy Robertson šikovne našiel Dioga Jotu, ale Portugalčan prekopol bránu.

Mohamed Salah sa v prvom polčase zranil. (foto: Twitter)

2. polčas

46. min sa Marcos Alonso dostal k lopte po Pulisicovom centri, ale netrafil bránu.

47. min Pulisic sa ocitol opäť pred Alissonom, ale brazílsky gólman vyrazil.

48. min opäť Marcos Alonso: mohol otvoriť skóre, ale jeho strela z priameho kopu skončila na brvne.

V 51. min sa k útočnej akcii dostali aj hráči LFC. Trent Alexander-Arnold našiel voľného Robertsona, škótsky reprezentant si však loptu zle spracoval.

52. min Luis Díaz sa pokúsil o strelu, ktorá tesne minula bránu.

65. min Naby Keïta sa pokúsil o strelu, ale Mendy so strelou nemal problém.

83. min Mané pekne prihral Díazovi, ktorý trafil žrď.

84. min Milner centroval do šestnástky a Andy Robertson opäť trafil žrď.

90. min Luis Díaz v poslednej šanci zápasu tesne minul bránu.

Súboj Luisa Díaza (v červenom) s R. Jamesom. (foto. Twitter)

Predĺženie

V prvom predĺžení boli spočiatku aktívnejší hráči Chelsea, mali aj niekoľko rohových kopov po sebe, ale nič z nich nevyužili. Za zmienku stojí len Mountova strela v 95. minúte, ale netrafil bránu. V druhom polčase obe mužstvá takticky dohrávali.