Jeden gól stačil Liverpoolu, aby na Anfielde porazil nováčika z Fulhamu.

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, Tsimikas (65. An. Robertson), Fabinho, J. Henderson, C. Jones (83. Milner), L. Díaz (66. Gakpo), Salah (83. H. Elliott), D. Núñez (83. Jota)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, Gakpo, H Elliott, Jota, An. Robertson, F. Carvalho, Matip

FFC zostava

Leno - C. Soares, Adarabioyo, Diop, A. Robinson, Lukić (De Cordova-Reid), Palhinha, Cairney (71. Reed), H. Wilson (71. Kebano), C. Vinícius (80. Solomon), Willian (80. D. James)

lavička: Rodák - Tete, Duffy, Reed, Harris, De Cordova-Reid, Kebano, Solomon, D. James

Nasadenie nijaké oslnivé, herná kvalita tiež nie. Liverpool ale zvíťazil aj piaty raz po sebe, čo je v tomto ohľade aj jeho tohtosezónne maximum. O výhre rozhodol po faule na Darwina Núñeza premeneným pokutovým kopom Mohamed Salah.

ℹ Liverpool hrá najbližšie v sobotu 6.5 doma na Anfielde, od 18.30 hostí Brentford.

1. polčas

3. min Alexander-Arnold pri pokuse z prvej to 17 m zblokovaný, roh LFC. Krátko na to pri ďalšej akcii The Reds pálil z 19 m L. Díaz, ale minul.

5. min a obrovská šanca FFC, Diop parádne za obranu na nabiehajúceho H. Wilsona, liverpoolsky odchovanec v 16-ke ešte hľadal spoluhráča, lenže skvele zasiahol van Dijk a je po príležitosti!

V 8. min pokus Alexandra-Arnolda z 22 m, Leno nemal problém.

V červenom Trent Alexander-Arnold. (foto: Twitter)

10. min a kombinácia domácich, Salah na 16-ku Alexandrovi-Arnoldovi a jeho strela po zemi z 18 m skončila tesne vedľa.

Po štvrťhodine hry hĺbková prihrávka Adarabioya na C. Viníciusa, šanca Londýnčanov, ale Alisson strelu vyrazil!

17. min a pekná aktivita The Reds v 16-ke súpera, D. Núñez, si vymenil loptu s L. Díazom, pri nej napokon Salah, zbavil sa protihráča, ale z veľkého uhla lobom netrafil bránu!

Aktivita LFC pokračuje, Alexander-Arnold hľadal peknou prihrávkou Salaha, Leno výborne vybehol. V 19. min tečovaný pokus L. Díaza, roh domácich.

Curtsi Jones (v červenom) v súboji s krajným bekom Fulhamu C. Soaresom. (foto: Twitter)

22. min, C. Jones pri prieniku faulovaný Lukićom, priamy kop LFC z 23 m. Tsimikas ale spoluhráča centrom nenašiel.

V 26. min brejk Fulhamu, H. Wilson na Palhinhu, I. Konaté sa výborne vrátil, roh hostí.

Pol hodina preč a v 16-ke Liverpoolu pätička Palhinhu na bránkovej čiare, Alisson sa nenechal prekvapiť.

38. min, efektívny pressing D. Núñeza v 16-ke, Uruguajčan po tom, ako 22 m od brány stratil ľahkú loptu zabojoval, obral o ňu Diopa, ten ho fauloval a Salah má možnosť pokutového kopu. Egypťan sa nemýli, v 39. min je 1:0 pre The Reds.

41. min, Salah dával do “vápna” D. Núñezovi, ale Adarabioyo výborne zasiahol!

V prvej minúte nastavenia brejk LFC, L. Díaz potiahol loptu pred 16-ku, pokus J. Hendersona ale šiel nad.

2. polčas

49. min, ulička J. Hendersona na D. Núñeza, útočník LFC urobil blafákom Diopa, ale pri zakončení sa pošmykol a lopta šla vedľa.

O 3/4 minúty L. Díaz prešiel až na 16-ku, dal doprava Slaahovi, ale Egypťan z prvej vysoko nad! V 52. min výborná lopta Tsimikasa do 5-ky na D. Núñeza, pred ním výborne zasiahol Diop!

V 55. min akcia Fulhamu, zľava odcentroval A. Robinson a Tsimikas v 16-ke na roh.

Po hodine hry veľká chyba C. Jonesa pred vlastnou 16-kou, prihral priamo C. Viníciousovi, napokon z toho šanca nebola.

65. min, schádzajú Tsimikas a L. Díaz, hore Andy Robertson a Gakpo.

V 75. min akcia LFC, Gakpo ale na zadnej tyči na center nedosiahol. O 2 min neskôr brejk FFC, Willian dal C. Viníciusovi a brazílskeho krajana skvelým zákrokom zastavil Alisson!

Alisson Becker (v zelenom) podržal LFC aj v dueli s Fulhamom, ktorý sa napokon skončil výhrou The reds v pomere 1:0. (foto: Twitter)

Brejk The Reds, Alexander-Arnold dlhá lopta na Salaha, ale A. Robinson sa dobre vrátil. V 81. min dobrá práca Fabinha v strede poľa, loptu udržal medzi tromi, brejk LFC, J. Henderson to skúsil z 20 m, ale minul.

83. min a 3 striedania na strane Merseysiders, na trávnik H. Elliott, Milner a Jota, dohrali C. Jones, Salah aj D. Núñez.

V 86. min lopta v podaní De Cordovu-Reida na 16-ku LFC, Alisson vybehol, ale v sklze loptu zrazil pred seba, napokon si domáca obrana poradila. O 120 sekúnd neskôr, Solomonova pekná “ulička” do 16-ky na De Cordovu-Reida, van Dijk bol na mieste.

V 3. min nastavenia ešte pokus J. Hendersona prelobovať Lena, z 20 m ale netrafil bránu. O pár sekúnd neskôr lopta zľava do “vápna” na De Cordovu-Reida, ktorý zo 6 m prestrelil!