Prestupové leto 2024: Adrián dostal od LFC ponuku, Slot je oficiálne v klube, Kelleher chce byť jednotkou, nahnevaný van den Berg sa pýta preč

99
7242

Prestupový súhrn všetkého, čo sa v rámci LFC letnom období 2024 deje. (AKTUALIZOVANÉ 11.6.!!)

14.6. 2023 sa v Anglicku vo všeobecnej rovine otvorí letné transfer okno 2024, prestupy do anglických tímov zo zahraničia platia od 1.7.

Letná dávka prestupov sa v popredných európskych súťažiach skončí 2.9. o polnoci SEČ, v Anglicku a Taliansku ale už 31.8. o polnoci SEČ a v Portugalsku 1.9., pozn.). 

Prišli

(0)

Odišli

(10) Calvin RAMSAY (Wigan, hosťovanie), Mateusz MUSIAŁOWSKI, Melkamu FRAUENDORF, Adam LEWIS, Nathan GIBLIN, Francis GYIMAH, Niall OSBORNE, Cody PENNINGTON, Luke HEWITSON - koniec kontraktu, Jöel MATIP - koniec kontraktu, THIAGO Alcântara - koniec kontraktu

🟢19.6. >> LFC najal trénera brankárov

Arne Slot potvrdil, že so do realizačného tímu popri Hulshoffovi a Peetersovi berie aj trénera brankárov, ktorým je 33-ročný (nar. 4.12. 1990) Nemec Fabian Ottel.

Ten bol naposledy členom staffu reprezentácie USA, pričom ešte vonku nie je info, či v tejto pozícii končí. Predtým tri sezóny pôsobil v Mönchengladbachu a ešte skôr rok v Burnley, kde si ho všimol aj Jürgen Klopp, ktorý sa o ňom pochvalne vyjadril.

Fabian Otte. (foto: twitter.com)

📣19.6. >> Prvý rozhovor Slota v pozícii hlavného trénera LFC

Arne Slot o tom, aký tím mu zanechal Jürgen Klopp, či je Nemec pre neho inšpiráciou, či mu poradil, o súčasnom kádri i vlastnej vízii.

Prvý rozhovor Arneho Slota: Cieľom je lepšie postavenie ako 3. miesto v lige

ℹ️11.6. >> Luis Díaz je v Liverpoole šťastný

Kolumbijský útočník Luis Díaz odmietol špekulácie o možno odchode z LFC.

„V Liverpoole som šťastný, je to veľký klub, vždy som sníval, že si zaň zahrám, takže som (ohľadom transfer rumours) úplne v pohode a zrelaxovaný. Nemyslím na nič iné, len na Liverpool a národný tím Kolumbie,“ hovorí.

V červenom Luis Díaz. (foto: twitter.com)

🔴 5.6. >> Ramsay na tretie hosťovanie v rade

Mladý škótsky bek Calvin Ramsay si v sezóne 24/25 zahrá v treťoligovom Wigane.

V posledných dvanástich mesiacoch je to tretie hosťovanie na trase Liverpool – Wigan, za Athletic si zahrali James Balagizi a Luke Chambers.

Calvin Ramsay v drese Prestonu. (foto: twitter.com)

ℹ️ 5.6. >> LFC predostrel Adriánovi ponuku na novú zmluvu

Španielsky gólman Adrián, ktorému koncom júna končí v Liverpoole kontrakt, dostal od klubu od rieky Mersey na stôl ponuku na nový. Potvrdil to liverpoolfc.com. Skúsený brankár je posledné sezóny až tímovou trojkou, od 2019, kedy na Anfield prišiel, odchytal 26 zápasov.

Rovnako tak ponuky na nové zmluvy dostali aj brankári z Akadémie Jacob Poytress a Reece Trueman.

Adrián. (foto: Twitter)

🔴 5.6. >> V klube konči hneď niekoľko mladíkov

Po vypršaní zmluvy zadarmo z LFC odchádzajú hráči Akadémie, resp. tí, ktorí boli v ostatnej dobe na hosťovaniach, a to menovite Mateusz Musiałowski, Melkamu Frauendorf, Adam Lewis, Nathan Giblin, Francis Gyimah, Niall Osborne a Cody Pennington.

Mateusz Musialowski. (foto: twitter.com)

ℹ️ 4.6. >> Predstavitelia FSG Alonsa oslovili

„Moje puto s Liverpoolom tu stále je, nie je s tým žiadny problém, musel som sa však pri ponukách, ktoré prišli pozerať na to, čo mám,“ hovorí Xabi Alonso, bývalý hráč The Reds a aktuálne tréner Leverkusenu, ktorý ho po prvý raz v histórii priviedol k titulu v Bundeslige.

Na otázku, či ho ohľadne angažmánu v LFC oslovili predstavitelia Fenway Sports Group, teda vlastníka klubu z Anfieldu povedal: „Tak trochu za oponou.“

Xabi Alonso. (foto: twitter.com)

 

ℹ️ 2.6. >> Kelleher: Čas, aby som sa stal tímovou jednotkou je teraz 

Caoimhín Kelleher je roky Alissonovou dvojkou v Liverpoole, írsky reprezentant chce ale svoju pozíciu aktuálne zmeniť, nutne to ale podľa odchovanca The Reds nemusí byť v LFC.

„Chcem byť jednotkou, lebo si myslím, že roky, kedy som bol dvojkou sú za mnou, bolo by skvelé, keby to bolo v Liverpoole,“ hovorí spoľahlivý gólman.

„Nie som však hlúpy, viem, že Ali (Alisson) je posledné sezony najlepším brankárom sveta. Na druhej strane som si častejšie skúsil, aké je to chytať na najvyššej úrovni (kvôli Brazílčanovým zdravotným peripetiách odchytal v 23/24 takmer polovicu zápasov, pozn.), okúsil som, aké je to byť prvou voľbou, a tak mám jasno. A či budem jednotku v Liverpoole, alebo niekde inde, ukáže čas. Mojou prioritou však je byť prvým brankárom “ dodáva.

Caoimhín Kelleher. (foto: twitter.com)

🟢 1.6. >> Slot oficiálne hlavným trénerom The Reds 

Je to potvrdené, Arne Slot je oficiálne zamestnancom Liverpoolu FC, v klube berie post hlavného trénera, čo je vôbec premiérovo v histórii klubu, kedy šéf lavičky nemá kompetencie manažéra.

Arne Slot. (foto: twitter.com)

ℹ️ 1.6. >> Van den Berg Liverpoolu: Chcem hrávať pravidelne

Holandský stopér Sepp van den Berg chce opustiť Liverpool, navyše pomerne frustrovaný či nahnevane reaguje na jeho medializovanú cenovku £20m.

„Nevyjadrili ste mi podporou za celý čas, čo som v klube a teraz chcete prekážať v (plánovaní) mojej budúcnosti. Je jasné, že chcem hrávať pravidelne,“ cituje mladíkove slová Teelegraf, ten mal v sezóne 23/24 na hosťovaní v Mainzi najvyšší priemerný ranking spomedzi všetkých bundesligových obrancov.

V Mainzi je o neho celkom pochopiteľne záujem, nemecký klub ale nemá toľko financií, aby naplnil liverpoolske predstavy o prestupovej čiastke.

Sepp van den Berg. (foto: twitter.com)

ℹ️ 28.5. >> Klopp o Fenway Sports Group

Jürgen Klopp má rešpekt k majiteľovi LFC – spoločnosti z USA Fenway Sports Group.

„Mali by sme byť skutočne šťastní, že máme práve týchto majiteľov. Neprežil by som v Liverpoole ani rok, keby na ich mieste bol niekto iný.´Tím sa super posunul, ale nie dosť super, vyhoďte ho teda! Keď konečne zaťal hrať tak, že si ľudia hovorili, že sme späť, tak ho aj vyhodili´,“ reaguje Klopp na situáciu s Chelsea, resp. prepustenie Mauricia Pochettina.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

ℹ️ 28.5. >> Klopp pochválil Slota

Dnes už bývalý manažér LFC a čerstvo jeho ambasádor Jürgen Klopp prezradil, že sa s Arnem Slotom rozprával.

„Je to dobrý chlapík, skutočne sme sa fajn porozprávali. Vlastne som sa bavil s každým z nového realizačného tímu. Arne aj zvyšok jeho tímu vie, že má moje telefónne číslo a kedykoľvek sa môže ozvať. Namyslím si ale, že je to nevyhnutné,“ hovorí Nemec.

„Ľudia si vždy myslia, že tráva je zelenšia, ako tomu naozaj je, my ale máme majiteľov, ktorí sa vždy cítili byť zodpovední za klub a skutočne tvrdo pracovali na jeho úspechu. Cítil som sa podporovaný. Dostali sme toho toľko, koľko sme mohli a ja som s tým okej,“ dodáva.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

🟢 27.5. >> Dve mená do Slotovho tímu

V realizačnom tíme nového hlavného trénera LFC Arneho Slota budú aj Sipke Hulshoff a Ruben Peeters, s ktorými spolupracoval vo Feyenoorde i Genku, resp. Canbuure.

Hulshoff je (teraz už bývalý) asistent Ronalda Koemana pri holandskej reprezentácii, poznajú ho teda van Dijk, Gakpo aj Gravenberch, bude pôsobiť ako prvý Slotov asistent.

Peeters bude tzv. Physical Performance Coach a bude mať na starosti fyzičku a veci s ňou spojené.

Sipke Hulshoff. (foto: twitter.com)
Ruben Peeters. (foto: twitter.com)

ℹ️ 22.5. >> Salah chce v ďalšej sezóne trofeje

„Vieme, že trofeje sú tým, čo sa počíta, a tak v nasledujúcej sezóne urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme ich získali. Naši fanúšikovia si ich zaslúžia, my teda budeme bojovať ako čert,“ hovorí Mohamed Salah a jasne tak naznačuje, kde sa v 2024/25 vidí.

Mohamed Salah. (foto: twitter.com)

ℹ️ 22.5. >> Mac Allister neguje špekulácie

„Nebudem tu polemizovať o tom, čo by bolo keby, v Liverpoole som totiž šťastný,“ reaguje pre ESPN argentínsky majster sveta Alexis Mac Allister na novinárske klepy o tom, že má o neho záujem Real Madrid.

„Myslím si, že individuálne som mal dobrú sezónu, ako tím sme mali nejaké ciele, ktoré sme nedokázali splniť, ale aj tak si myslím, že to bola veľmi dobrá sezóna,“ dodáva.

Alexis Mac Allister. (foto: twitter.com)

🟢 20.5. >> Potvrdené! Holanďan Slot je novým hlavným trénerom Merseysiders

45-ročný Arne Slot prichádza na Anfield z Feyenoordu a v klube z Anfieldu začne 1.6. 2024.

Slot je oficiálne hlavným trénerom Liverpoolu, začína o necelé 2 týždne

🟢 19.5. >> Klopp pri rozlúčke s Liverpoolom uviedol do funkcie Arneho Slota chorálom:)

Tento nemecký chlapík je proste maximálny frajer. A vtipný.:)))

🔴 17.5. >> Mladý gólman v klube končí 

19-ročný brankár Luke Hewitson sa po piatich rokoch v klube porúča.

Liverpool mu neponúkol novú zmluvu a keďže mu tá aktuálna o pár týždňov končí, bude si hľadať nový angažmán.

Luke Hewitson. (foto: twitter.com)

🟢 17.5. >> Slot vyhlásil, že ide do LFC

Slot z Feyenoordu uviedol, že bude trénovať Liverpool

🔴 17.5. >> Achterberg za Gerrardom

Šéftréner brankárov John Achterberg sa po sezóne pripojí k Stevenovi Gerrardovi v saudskoarabskom Al Ettifaq.

Na piatkovej tlačovke to potvrdil Klopp.

John Achterberg. (foto: twitter.com)

🟠 17.5. >> Mladý záložník na skúške v Nottinghame

17-ročný stredopoliar U18 Cody Pennington je aktuálne na skúške v Nottinghame.

Cody Pennington. (foto: twitter.com)

🔴 17.5. >> Odchádza aj Thiago 

Skvelý technik Thiago Alcântara po 4 rokoch opúšťa Liverpool.

Pravidelne zranený španielsky záložník s kopacou technikou, ktorú mu môže závidieť 90% futbalového sveta, je na konci platného kontraktu a od 1.7. je voľným hráčom.

Thiago Alcântara. (foto: twitter.com)

🔴 17.5. >> Potvrdené! Matip nový kontrakt nedostane 

Jöel Matip po 8 sezónach v Liverpoole končí. Na konci júna mu vyprší kontrakt, nový nepodpíše, takže v 24/25 bude pôsobiť inde.

Kamerunský stopér bol neodmysliteľnou súčasťou úspešnej Kloppovej éry.

Joël Matip (vpravo) a Ibrahima Konaté. (foto. Twitter)

🔴 15.5. >> Lijnders bude trénovať RB Salzburg

Kloppov asistent Pepijn Lijnders sa na kontrakte dohodol s Red Bullom Salzburg. V rakúskom klube to bude jeho druhé pôsobenie v pozícii hlavného trénera v kariére. Holanďan na novom pôsobisku začne začiatkom júla 2024.

Lijndersovým asistentom bude Vitos Matos.

Pep Lijnders (v strede) po podpise zmluvy s RB Salzburg. (foto: Twitter)

🟠 15.5. >> Zadarmo odíde hneď niekoľko hráčov

Thiago Alcântara, Joël Matip a Adrián sú traja hráči prvého tímu LFC, ktorým sa na konci júna 2024 končí v klube zmluva, pričom sa nepredpokladá, že by im ju klub predĺžil.

O level nižšie, teda pri pohľade na juniorku a hráčov na hosťovaní je tiež hneď niekoľko mien, prti ktorých sa predpokladá, že v kariéru v Liverpoole neurobia, resp. v ňom v dohľadnej dobe skončia. Konkrétne ide o týchto futbalistov:

Anderson Arroyo, Billy Koumetio, Rhys Williams, Nat Phillips. Adam Lewis či Mateusz Musiałowski.

Budúcnosť je otázna aj pri mladíkoch ako sú Calum Scanlon, Melkamu Frauendorf, Thomas Hill, Vítězslav Jaroš, Luca Stephenson, Dominic Corness, Reece Trueman, Matteo Ritaccio.

✅ Do LFC sa o pár dní vrátia z hosťovania Tyler Morton, Fábio Carvalho, Calvin Ramsay, Sepp van den Berg, Marcelo Pitaluga, N. Phillips, Luke Chambers, Jaroš, Owen Beck, Jakub Ojrzyński, James Norris, Corness, James Balagizi, Koumetio, Stephenson, Harvey Davies, Arroyo, A.Lewis, Luke Hewitson a Trueman.

Pre potreby áčka Merseysiders sú z vymenovaných najzaujímavejší F. Carvalho, stredný záložník Morton, ďalej S. van den Berg, ktorému sa v bundesligovom Mainzi zadarilo, navyše patrí v kategórii do 23 rokov k naj stopérom v rámci popredných európskych súťaží. Zaujímavý je aj krajný obranca O. Beck, gólmani Pitaluga, Jaroš a H. Davies.

Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

🟠 14.5. >> Adrián sa chce vrátiť domov

„Po jedenástich sezónach v Premier League by som sa rád vrátil do La Ligy. Bolo by to zavŕšením cyklu. Stále by som rád chytal, aj napriek tomu, že mám 37 ešte mám čo ponúknuť,“ hovorí španielsky gólman LFC Adrián, ktorému na konci júna 2024 končí v klube zmluva.

Adrián. (foto: Twitter)

🔴 12.5. >> Končí aj zopár členov Kloppovho realizačného tímu

Ako už bolo povedané pri Kloppovom ohlásení odchodu, v tíme už v 24/25 nebudú ani jeho asistenti Pepijn Lijnders, Peter Krawietz a Vitor Matos + rovnako tak športový riaditeľ Jörg Schmadtke. Ďalšími menami, ktoré už v novej sezóne nebudú spájané s LFC sú kondičný šéftréner Andreas Kornmayer, šéf výkonnosti a zotavenia Andreas Schlumberger i tréneri brankárov John Achterberg a Jack Robinson.

🟢 10.5. >> Ward sa vrátil do Liverpoolu

Zmeny v LFC. Julian Ward je späť, The Reds pritiahli aj technického riaditeľa Benficy (+ nádejný mladík dostal nový kontrakt)

🟢 20.3. >>The Reds majú nového športového riaditeľa

LFC má nového športového riaditeľa. Klub potvrdil Richarda Hughesa, šéfovať mu bude Edwards

🟢 12.3. >> Edwards je späť

Je hotovo. Edwards v Liverpoole zoberie vyššie kompetencie i post šéfa futbalových operácií

🔴 26.1. >> Klopp ohlásil koniec v LFC:(

Spoločne s Nemcom sa po 2023/24 z tímu poberú aj asistenti Lijnders, Krawietz a Matos.

Obrovský šok a prekvapenie. Jürgen Klopp po sezóne na lavičke LFC končí