Priestor pre súpera: Artetovi někdy nerozumím, ale věřím, že je ten pravý

7
3538

V FA Cupu nás čeká duel s Arsenalem, proto jsme si připravili i Priestor pre súpera, tentokrát s fanouškem Tomášem.

Ahoj, na úvod poprosím krátké představení, jak dlouho fandíš Arsenalu?

Ahoj, volám sa Tomáš, mám 32 rokov a som fanúšikom Arsenalu cca 20 rokov. A prečo práve Arsenal? Odpoveď je veľmi jednoduchá, po škole sme chodievali hrať FIFU ku spolužiakovi, vtedy som bol ešte decko, nevedel som si vybrať iné mužstvo a Arsenal bol hneď prvý v hre 😀 Časom, ako som rástol a dospieval, začal som sledovať Arsenal aj v telke a zamiloval som sa do hry, ktorú Wenger pretláčal pomocou hráčov ako Viera, Pires, Henry, Bergkamp atď. Potom prišla sezóna 2003/2004 Invincibles a bol som jasný 😀.

Ať moc neřešíme minulost, kteří tři hráči z historie Arsenalu jsou tvému srdci nejblíže?

Určite Henry, Pires a Viera.

Jak se ti snáší hodně let bez pořádného úspěchu?
Uspokojoval ses myšlenkou, že máte nový stadion, je ho třeba splatit a úspěchy přijdou časem? My fanoušci LFC máme s tím zkušenost, proto se ptám i na toto 😀

No so štadiónom to je vcelku zaujímavé, nakoľko sa to začalo riešiť v čase, kedy bol Arsenal na výslní a potrebovali sme poriadny moderný futbalový stánok /Highbury bol krásny, ale už ho nepovolili rozširovať/. Po presťahovaní klubu ale prišiel trošku herný pád a okrem FA Cup-ov a finále Ligy majstrov v 2006 proti Barce sa nám nepodarilo toho veľa vyhrať.

Samozrejme nesmieme zabúdať na obrovskú zmenu, ktorá prišla v podobe skončenia Wengera na manažérskej stoličke po 22 rokoch a trápenie, ktorým si celý Arsenal prešiel. Nebudem klamať, frustráciu a zúfalstvo som mával na týždennej báze, ale stále som veril že sa Arsenal opäť postaví na nohy a bude patriť do TOP 4 v Anglicku a „konečne“ dáme aj ten titul. 🙂

Musím se tě zeptat na osobní otázku, je pro tebe Mikel Arteta ten pravý? Protože pro mě je průměr a strašně „přehypovaný“.

Na to sa podľa mňa treba pozrieť zo širšieho pohľadu. Od jeho príchodu sa veci pohli podľa mňa správnym smerom. Samozrejme v tom nie je sám a celý realizačný tím ťahá za jedno lano.

Od juniorky cez Edua až po maskota, o ktorého sme na krátky čas prišli 😀

Na druhej strane robí Arteta rozhodnutia, s ktorými sa nie vždy viem stotožniť a niekedy chytám nervy. Určite existuje kopec lepších a skúsenejších manažérov ako je Arteta, no ja mu verím a tiež verím že je inteligentný človek, čo sa vie poučiť z chýb, neopakovať a predchádzať im.

LFC čaká v Londýne Arsenal. Dá Klopp FA Cup na vedľajšiu koľaj? A čo na to konzervatívni fans? Témou je aj Carvalho

Umíš si představit, že v případě nějakého čtvrtého místa v lize a bez zisku trofeje, že by jej nahradil někdo jiný, případně kdo?

Toto je dobrá otázka. Najprv ti ale skúsim popísať môj pohľad na vec. (nie som žiadny odborník futbalový ani Lacko Borbély je to len môj subjektívny pohľad).

Arteta má veľmi vysoké očakávania od hráčov na ihrisku. Každý jeden hráč musí zvládať niekedy aj 3 posty v zápase, čo v tak nabitom kalendári je nesmierne náročné. A tu sa dostávame k tvojej pôvodnej otázke. Áno potrebujeme poriadny hrot, no bude veľmi ťažké nájsť útočníka, ktorý bude stíhať a vládať hrať hrot a sypať góly jeden za druhým pri protiútokoch, pri bránení aktívne napádať rozohrávku súpera, vracať sa až pred vlastnú 16 a v postupných útokoch sa striedať so záložníkmi. Toto je aj dôvod prečo podľa mňa vyhorel Aubameyang, Lacazette a teraz aj G. Jesus či Eddie Nketiah.

Ten istý probléme máme aj s krajom obrany, kde je z formy Zinčenko, plus hneď na začiatku sezóny nám vypadol Timber. Na týchto postoch horíme, ale pri štýle hry, ktorým sa Arteta vyberá, potrebujeme poriadne backupy na každej pozícii a čo je ešte dôležitejšie, potrebujeme ich rotovať.

Co byl váš největší problém po svátcích? Přišly tam dvě zbytečně prohry, byly to jen smolné zápasy, nebo se v nich ukázalo něco, v čem máte dlouhodobější problémy?

Chceme ligu spraviť napínavou 😀 Ale nie, ako som spomínal skôr, chlapci ako Saka napríklad hrajú non-stop a je na nich vyvíjaný obrovský tlak. Bohužiaľ nemáme dostatočnú šírku kádra, teda teoreticky máme, ale backupy nehrávajú pravidelne čo znamená, že ak hráči zo základnej zostavy vypadnú z formy, nemá ich kto adekvátne nahradiť plus určite sme minimálne s West Hamom mali obrovskú smolu. Stačí si pozrieť štatistiky. Bohužiaľ pre nás futbal sa hrá na góly a tie sa nám nepodarilo dať.

Jak přistoupíte k FA Cupu? Chcete jej vyhrát, nebo by bylo vhodnější spíše volno místo dalších zápasů navíc?

Z logického hľadiska a vzhľadom na formu a situáciu v tíme by som sa naplno venoval Premier League a Champions League. Ako fanúšik by som FA Cupu chcel vyhrať.

Rozumná cesta by možno bola hrať s B zostavou, ale ako poznám Artetu, tak si myslím že nastúpi klasická A zostava.

Já osobně ten zápas beru tak, že bych chtěl postoupit, ale zároveň když vypadneme, nebudu se věšet a vypadnout u vás nebude ostuda..

Zbytočne skoro sme sa stretli nakoľko je tam veľa slabších tímov..

To mi povídej, ale to je každý rok, že je alespoň jedna dvojce takhle silná takhle zbytečně brzy …
Kdybys musel, jakými hráči z našeho týmu bys posílil Arsenal?

Určite by som si vybral mená ako Alexander-Arnold, Szoboszlai a H. Elliott.

Elliott z jakého důvodu? Přeci jen k největším hvězdám týmu nepatří…

Nie, ale podľa mňa má obrovskú perspektívu..

S tím souhlasím, jaký je tvůj tip na výsledek zítřejšího zápasu?

Naše zápasy vedia byť riadna prestrelka a prial by som si, aby sme si to užili poriadne 4:3.

Super díky moc za rozhovor 🙂
Ještě mi nedá na závěr, byla to ruka? 😂

Bola 👍Ale keď neviete dať gól z toho, Tak si nezaslúžite vyhrať . 😀😀😀