Priestor pre súpera: K lásce k Cityzens mě dovedly kapely

4
991

Před úvodním zápasem 13.kola Premier League jsme dali prostor i soupeři z Etihad Stadium. Na krátký rozhovor kývnul spoluzakladatel FB stránky Sky Blues – CZ/SK, Liam.

Ahoj díky, že sis našel trochu času. Mohl by ses na začátek našim fanouškům trochu představit? Jak dlouho již City fandíš a kdy ses dostal k této stránce?

Jmenuji se Liam a City aktivně fandím od sezóny 2009/10, takže už to bude asi 13-14 let no. Tohle je naše asi třetí stránka, protože předchozí nám FB zrušil.. tuhle jsem už pomáhal spoluzaložit, ale původní zakladatel nejsem.

Co tě k city přitáhlo? U mě v Liverpoolu to byla tehdejší česká enkláva Baroše a spol, jak to bylo u tebe?

Já měl vždy blízko k hudbě a miloval jsem britskou hudební kulturu. Velkou shodou okolností moje nejoblíbenější kapely jsou spojené s Man City doslova pupeční šňůrou. Ať už se jedná o The Smiths, Joy Division či Oasis, takže jsem k tomu klubu měl vždy nějak blízko. Když jsem na tom přelomu roku 2009/10 začal více sledovat fotbal (tehdy mi bylo nějakých těch 11 let) ta bleděmodrá barva, odkaz britské hudby a samozřejmě i tehdejší argentinská kometa v PL Carlos Tevéz byli asi tím největším poutem.

Tak to klobouk dolů, většinu fans City mám asi spojených se tím vzestupem po příchodu majitelů. Na konci minulé sezony jste konečně dokázali vyhrát Ligu Mistrů. Máte tedy ve své sbírce již všechny trofeje a co je tím hlavním cílem pro následující roky z pohledu fanouška klubu?

Tak já jsem také technicky vzato začal fandit až po takeoveru, ale je pravda, že tehdy jsem tyhle věci nějak neřešil.

Osobně bych řekl, že největším cílem bude zisk trofeje pro vítěze mistrovství světa klubů, protože o tuhle trofej budeme hrát úplně poprvé. Co se týče dlouhodobějších cílů – předpokládám nějakou snahu o napodobení předchozího ročníku a zkusit zabojovat opět o všechny trofeje + udržet si jistou herní filozofii kombinovanou s pohledným fotbalem.

Skupina Oasis je s Manchestrem City propojena pupeční šňůrou.

Koho bereš jako největšího ligového konkurenta v této sezoně? Je to dvojice Arsenal -Liverpool, nebo tě napadá někdo jiný?

Tottenham odpadl, Chelsea bude potřebovat ještě čas,.. takže Arsenal a Liverpool vypadá asi jako nejvíce konkurenceschopná dvojice pro Citizens.

Repre pauza přinesla zranění vašich opor. Ederson se prakticky ihned vrátil do Anglie, maximum neodehrál ani Haaland, jak to s nimi vypadá s ohledem na sobotní duel?

Co se týče Edersona – nad jeho startem visí otazník, ale máme kdyžtak výbornou náhradu v podobě Ortegy. Haaland by podle všeho měl být připraven na zápas s Reds.

Co od sobotního duelu osobně čekáš? V poslední době se vám na Reds doma poměrně daří. Hraje se navíc ve špatný čas. Očekáváš hladký průběh pro vás jako favorita?

V současné chvíli máme vítěznou sérii asi 22 zápasů na domácím hřišti, takže doufám v další magii na Eastlands (i když Liverpool se nesmí nikdy podceňovat).

Ten čas výkopu sice chápu, že se FA a PL asi snaží zamezit nějakým problémům, ale jedná se o opravdu neatraktivní čas, jak pro fanoušky tak pro hráče.

Já si přeju pouze, aby tento šlágr kola nepoznamenala žádná chyba rozhodčích, protože letos se to stává s železnou pravidelností. Doufám, že zápas proběhne v rámci možností bez kontroverzí a vyhraje ten lepší. Nic víc od toho nechci.

Je pravda, že není víkend, kdy bychom řešili jen kvalitu fotbalu bez nějakých excesů. Na závěr bych tě jen chtěl poprosit ještě o tvého nejoblíbenějšího hráče historie Cityzens a také někoho ze současného kádru.

Nejoblíbenější hráč ever bude asi Kompany, protože to byla prostě srdcovka dospívání. V současném kádru těch favoritů mám hodně, ale nejvíce asi Kevin nebo Jacky Grealish. Jednoho z nich tam můžeš hodit.

Paráda, děkuji moc že sis na mě našel chvilku a hodně štěstí v sobotním duelu 🙂

V pohodě a taky přeji hodně štěstí do soboty. 🤝