Priestor pre súpera: ten Hag udělal v kabině pořádek

18
2084

Před nedělním North-West derby jsme vyzpovídali redaktora Unitedway, Patrika

Ahoj, na úvod bych tě poprosil o krátké představení. Jak dlouho fandíš United a jak ses k nim dostal.

Čaves, mám 26 rokov a som spoluzakladateľ ig profilu pl20.sk a redaktor na webe unitedway.sk, kde mám prezývku Patricinho. United fandím od roku 2007. Keď som s otcom pozeral ich zápas, povedal mi o ich otočke vo finále LM 1999 proti Bayernu a mega ma to zaujalo, tak som ich začal sledovať a postupne aj fandiť.

Psát o klubu tě napadlo hned, nebo co tě k tomu vedlo?

Vždy ma bavilo robiť niečo kreatívne a videl som sa v médiách. Preto som aj na výške študoval masmediálnu komunikáciu a potreboval som prax, tak mi napadlo osloviť Markyho z UnitedWay, či by som nemohol pre nich napísať zopár článkov. Dohodli sme sa a veľmi ma to bavilo, tak som aj po škole zostal ich redaktorom.

Chápu, že nyní neprožíváš úplně šťastné období fandění. Nicméně našel bys v současném kádru hráče, kterého bys zasadil do top výběru Fergusonovy éry ?

Momentálne asi len Bruno. A ani ten by nemal istý základ, lebo vtedy sme mali naozaj top hráčov, medzi ktorými bola super chémia.

To vám dnes chybí. Z nejlehčí skupiny LM jste nepostoupili ani do jarní části EL. Je to pro vás velká ostuda?

Neviem, či najľahšia, lebo nechcem podceňovať súperov, ktorí predviedli super výkony. Ale, samozrejme, je to sklamanie. Najmä, keď sme nastrieľali toľko gólov a napriek tomu sme skončili poslední. Defenzíva nás nepodržala a práve tá vyhráva zápasy. Žiaľ, bojujeme od začiatku sezóny s početnými zraneniami, ale postup jednoducho mal byť vo vrecku. Minimálne do EL.

Už se zdálo, že alespoň výsledky, když už ne výkony máte pod kontrolou. Než však přišel sobotní zápas s Bournemouthem. Může takováto porážka opět shodit tým psychicky k zemi?

Na Anfield prichádza maródkou i formou zmietaný Man Utd. Pozor ale, v derby je možné všetko!

Určite áno. Hlavne, keď je to rozdielom triedy. Sám nerozumiem, ako môžeme behom troch dní predviesť tak odlišný výkon. Proti Chelsea sme hrali naozaj super, skvelá odpoveď na otrasný výkon proti Newcastlu. No a potom prišiel ďalší otrasný výkon proti Cherries. Ťažko sa mi hľadajú príčiny, lebo proti tímu ako Bournemouth by sme mali vyhrať aj s hráčmi, ktorých máme k dispozícii. A to ich nechcem nijak zhadzovať, je to proste fakt.

Věříš ještě současnému manažerovi, nebo jsi spíše pro změnu?
Z pohledu fanouška jiného klubu se zdá, že klubu absolutně nic nepřinesl a ani za ním nestojí tak moc kabina jak se zpočátku zdálo ?

Osobne rozhodne stojím za ten Hagom. Urobil veľa dobrých rozhodnutí, nastolil poriadok v kabíne, ukázal hráčom, že keď dostatočne nemakajú, tak nemajú miesto v zostave, bez ohľadu na to, o koho ide. Konečne nás zbavil viacerých hráčov, ktorí na to nemali a prišli kvalitnejší. Vyhral s mužstvom trofej.

To všetko dokazuje, že nie je zlý manažér, ale jednoducho niečo nie je v poriadku. Každopádne neustály kolobeh nových manažérov nič nerieši. Nikam sa mužstvo neposunie, keď každého vyhodia po menšej kríze. Lebo nový manažér automaticky znamená nový systém, noví hráči a zas sa všetko len buduje.

Preto dúfam, že Erika vedenie podrží a najmä sa čoskoro zotavia hráči ako Martínez, Mount či Casemiro, aby sme boli svedkami plnej zostavy. Ďalšia vec je, že napríklad Rashford, od ktorého sa čakajú góly a asistencie, je úplne mimo. Čo sa týka kabíny, to naozaj neviem odhadnúť. V médiách hráči vravia, že za ním stoja, ale bohvie, aká je realita. No keď vidím ten prístup a minimálnu bojovnosť, tak by ma neprekvapilo, keby sú proti nemu. Žiaľ, kabína vyštvala aj Mourinha, ktorý bol pre mňa najlepším manažérom United po Fergusonovej ére. Takže by som sa nedivil, keby vyšachujú aj Erika. Ale bohvie, čo sa deje za oponou.

Musím se tě zeptat i na neustále omílaný prodej klubu.
Byl jsi z těch fanoušků, kteří neřešili kdo to bude (Arábie, Katar) s tím, ať hlavně Glazerovci odejdou, nebo máš své limity koho bys nesnesl?
A co říkáš na částečný vstup Jimma Ratcliffa, je takto polovičaté řešení to pravé ořechové ?

Rozhodne som radšej chcel šejka. Najmä z dôvodu, že by šlo o úplný predaj. Jednoducho Glazers toho pokazili už viac než dosť a mali by odísť. Pri Ratcliffovi ma znepokojuje, že ani nemá vlastné prostriedky na odkup klubu. Opäť len zbytočné dlžoby. Údajne by po jeho vstupe mal na starosti športové záležitosti a kompletne by sa zmenilo vedenie. No keďže Glazers budú figurovať ďalej ako majitelia, nemám z toho dobrý pocit. Trochu ma upokojilo, že Ferguson sa stretol s Ratcliffom a má pozitívny dojem, ale veď uvidíme. Hlavne, nech sa to už uzavrie. Naťahuje sa to ako guma v trenkách a aj to len zbytočne škodí celému klubu.

S novým spolumajitelem se plánuje i investice do Old Trafford? Jeho stav prý není zrovna v nejlepší kondici.

To teda nie je. Po internete sa šírili zábery, ako zo strechy tiekol prúd vody priamo na tribúnu. Smutný pohľad, pretože Old Trafford je jeden z najikonickejších štadiónov, nie nadarmo má prezývku Divadlo snov. Ďalšie, čo sa musí renovovať a modernizovať, je Carrington. Tam zastal čas, veď Ronaldo bol šokovaný, že niektoré veci sa tam od jeho odchodu nezmenili. Opäť výsledok Glazerovcov.

Pojďme k nedělnímu zápasu. Panují z něj po loňské ostudě a letošním ne ideálním výkonu mezi táborem vašich fanoušků obavy?

Áno, keďže posledné návštevy Anfieldu pre nás skončili priam hrozivo, tak rozhodne nemáme veľké očakávania. Stačí sa pozrieť aj na súčasnú formu oboch celkov. Ale ak mám hovoriť za seba, tak ako fanúšik vždy verím v priaznivý výsledok. Aj v predošlých sezónach sme napríklad proti Man City nastupovali v roli totálneho outsidera a nakoniec sme zvíťazili. Bude to však vyžadovať maximálne obetavý výkon.

Přijde ti Bruno jako správný kapitán pro váš klub? Ve vzájemném duelu bude po hloupé žluté kartě chybět..

Bohužiaľ, často ním príliš lomcujú emócie a potom robí hlúposti. Ale na ihrisku nechá vždy všetko, maká aj za troch vpredu aj vzadu. Nemá problém sprdnúť spoluhráčov, ale tiež pomôcť im. Ako keď Rashforda nechal kopať penaltu, lebo cítil, že potrebuje skórovať. Neviem, kto iný z tejto zostavy by bol lepší kapitán.

Kdyby sis mohl z našeho kádru vybrat tři hráče do Unted, koho by sis vybral?

Salah, van Dijk a Szoboszlai.

Na závěr tě ještě poprosím na tip nedělního duelu?

Remíza 2:2.

Super, děkuji moc za příjemné povídání mimo společné zápasy přeji štěstí.

Ďakujem pekne aj ja 😎 podobne 💪🏽😁.