Príšerne brániaci LFC dvakrát neudržal v Brentforde vedenie a má len bod

3070

Liverpoolska premiéra na Brentford Community Stadium bola zaujímavá i (žiaľ) so zlým koncom.

Premier League 21/22 (25.9.), Brentford Community Stadium, Brentford

Brentford FC - LIVERPOOL FC 3:3 (1:1)

góly: 27. Pinnock, 63. Janelt, 82. Wissa - 31. Jota (J. Henderson), 54. Salah (Fabinho), 67. C. Jones (Robertson)
ŽK: Onyeka - Robertson
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

BFC zostava

Raya - Ajer, Jansson, Pinnock (39. M. Jørgensen), Canós, Onyeka (68. Baptiste), Nørgaard (78. Wissa), Janelt, Henry, Mbeumo, Toney

lavička: A. Fernández - Jensen, Forss, Wissa, Ghoddos, M. Jørgensen, Baptiste, Bidstrup, Roerslev

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, J. Henderson, C. Jones (68. Firmino), Mané, Salah, Jota

lavička: Kelleher - I. Konaté, Milner, Firmino, J. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Tsimikas, Origi

Dve neskutočné šance Salaha zostali nevyužité, a tak ani jeden famózny volej v Egypťanovom podaní, trpkú stratu 2 bodov nevylepší. LFC na trávniku nového účastníka Premier League viedol 2:1 aj 3:2, ale po príšernom defenzívnom výkone inkasoval až trikrát a po prvý raz v sezóne na ihrisku súpera nezískal všetky 3 body.

Liverpool pokračuje v nabitom programe, v utorok 28. 9. sa od 21 h predstaví v Porte, kde ho v 2. kole skupinovej fázy Ligy majstrov hostí miestny FC.

Jürgen Klopp bol miestami riadne nahnevaný. (Foto: Twitter)

1. polčas

8. minúta, Salah šiel sám na bránu, prekonal gólmana, ale obranca súpera na bránkovej čiare nevpustil loptu do siete.

Na opačnej strane v 9. minúte Toneyova šanca a nič z nej.

V 10. minúte rovnaká šanca aj na strane Brentfordu, LFC ale zachránil na bránkovej čiare Matip.

24. min, roh LFC, van Dijk sa ale hlavičkou nepresadil.

27. minúta, Brentfordu vyšla kombinačná akcia po štandardnej situácii, lopta sprava do 5-ky prešla cez bránkovisko a Pinnock ju poslal do brány – 1:0.

31. minúta, Liverpool odpovedal a Jota po Hendersonovom centri hlavou vyrovnal – 1:1.

V 33. minúte Alisson nedovolil skórovať Toneymu.

39. minúta ponúkla tečovanú strelu Curtisa Jonesa z osemnástich metrov, ktorá skončila na žrdi, Jota vo veľkej šanci domáceho brankára neprekonal!

V 44. minúte dravý prienik Robertsona, ktorý bol pred šestnástkou faulovaný. Z následného priameho kopu zo sedemnástich metrov Alexander-Arndold prestrelil.

Mohamed Salah strelil stý ligový gól v liverpoolskych farbách. (foto: Facebook)

2. polčas

49. minúta a nebezpečný center do šestnástky, Jota ale v tesnej blízkosti v super šanci neskóroval, keď ho famózne vychytal Raya!

54. minúta center z ľavej strany na zadnú tyč, kde nabiehajúci Salah z voleja poslal loptu za chrbát Rayu, čo odobril aj VAR (skúmal postavenie liverpoolskeho útočníka, pozn.) – 1:2.

63. minúta, kombinácia domácich, hráči hostí nereagovali dobre a loptu v päťke, Norgaard napálil loptu do brvna a Janelt ju poslal za bránkovú čiaru – 2:2.

65. minúta priniesla šancu C. Jonesa, ale ten po odrazenej lopte napálil nad bránu.

Ďalšia zmena v skóre prišla v 67. minúte, keď Robertson posunul loptu C. Jonesovi, ktorý z 19 metrov tvrdou ranou prekonal Rayu – 2:3.

Curtis Jones sa teší z gólu, ktorým v Brentforde upravoval na priebežných 3:2 pre LFC. (foto: Facebook)

71. minúta ponúkla priamy kop Brentfordu, Alisson však vyboxoval loptu, nasledovať mohol rýchly brejk, ale Mané ho zbrzdil.

77. minúta Mané z prvej poslal do obrovskej šance Salaha, a ten sám pred brankárom prestrelil! O pár sekúnd na to obdobná Maného šanca s rovnakým záverom.

82. min a Liverpool opäť zhorel vzadu, čo dokonale využil striedajúci Wissa a ponad Alissona vyrovnal – 3:2. Zdalo sa, že domáci strelec Wissa bol v ofsajde, čo ale napokon rozhodcovia neriešili.

V nadstavení, konkrétne v jeho tretej minúte ešte Maného akcia a center do päťky, kde si takmer loptu do brány vrazil jeden z domácich hráčov, ale Raya reflexívne vyrazil.

Mohamed Salah síce dal „včelám“ gól, ale dve miliónpercentné šance zahodil. (foto: Twitter)