Pykáme za Alissonove chyby, je tu prvá prehra v sezóne. West Ham – LFC 3:2

34
2334

Po 25 zápasoch je tu prehra. The Reds na London Stadiume nezvládol duel, 3x inkasoval a v tabuľke klesá. pričom ho preskočil práve West Ham.

Premier League 21/22 (7.11.), London Stadium, Londýn

West Ham United FC - LIVERPOOL FC 3:2 (1:1)

góly: 4. Alisson vl., 67. Fornals, 75. Zouma - 40. Alexander-Arnold (Salah), 83. Origi (Alexander-Arnold)
ŽK: T. Souček - Alexander-Arnold
rozhodca: Craig Pawson
TV: Premier Sport 1 (CZ/SK)

WHU zostava

Fabiański - B. Johnson, Zouma, Ogbonna (22. C. Dawson), Cresswell, D. Rice, T. Souček, Bowen (84. Coufal), Benrahma (86. Masuaku), Fornals, Antonio

lavička: Areola - C. Dawson, Coufal, Diop, Masuaku, Fredericks, Král, Noble, Lanzini

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho (80. Minamino), J. Henderson, Oxlade-Chamberlain (68. Thiago), Mané, Salah, Jota (76. Origi)

lavička: Kelleher - I. Konaté, Thiago, Minamino, Tsimikas, Origi, N. Phillips, N. Williams, Morton

Slabý pohyb, záloha, ktorá nevie v podstate nič vymyslieť, a keď sa do toho pridala vôľa Moyesovho tímu i zlý deň v zakončení v podaní Salaha, Maného i Jotu, Liverpool napokon na historicky najdlhšiu sériu bez prehry (26 zápasov) nedosiahol.

Teší skvostný priamy kop Alexandra-Arnolda i Origiho pohotové zníženie, ale na opačnej strane sme dostali 2 góly (prvý a tretí), pri ktorých sa červená Alisson i jeden do absolútne rozhodenej obrany. Zdá sa, že v tejto sezóne nemáme problém opakovane dostať 3 góly.

Nasleduje repre pauza, po nej The Reds hostia v sobotu 20.11. 2021 od 18.30 ďalší londýnsky tím Arsenal.

Center Jordana Hendersona (vľavo), na ktorý Pablo Fornals nedosiahol, Na konci zápasu sa ale tešil domáci futbalista. (foto: Twitter)

1. polčas

Už v 4. minúte po laxnom prístupe v obrannej činnosti sa West Ham dostal k rohu a po ňom sa menilo skóre. Fornalsov center si pri súboji s Obgonnom zrazil do vlastnej brány Alisson a domáci skoro viedli. VAR ešte skúmal možnú ruku talianskeho stopéra The Hammers, ale napokon gól platil – 1:0.

V 15. min ošetrovaný Ogbonna, ktorý si v 16-ke „vytočil“ koleno. Domáci bek sa do hry vrátil, ale o necelé 4 minúty na to mu Jota neúmyselne urobil krvavý šrám na obočí a do hry musel C. Dawson.

V 32. min center J. Hendersona sprava, ale Jota hlavou v zaujímavej pozícii minul.

39. min ponúkla radosť hostí. Salah bol pred 16-kou faulovaný Riceom, k priamemu kopu sa postavil Alexander-Arnold, ktorý ju len jemne ťukol Salahovu, ktorý ju zastavil a liverpoolsky krajný bek parádne trafil – 1:1.

Trent Alexander-Arnold (vpravo) a Diogo Jota. (foto: Twitter)

V 45. min brejk Merseysiders a Maného možnosť, ale C. Dawson Senegalčana zablokoval. V 2. minúte nadstavenia sľzbný rýchly protiútok West Hamu, Antonio sa dostal do obrovskej šance, ale nechal loptu za sebou!

51. min, resp. šiesta minúta nastavenia priniesla chybu Alexandra-Arnolda pri obrannej činnosti, nasledoval center do gólovej šance Bowenovi, ale jeho skvele sklzom zblokoval van Dijk!

2. polčas

„Kladivári“ mohli ísť do vedenia opäť v úvode polčasu, keď v 50. min po Fornalsovom rohu hlavičkoval Dawson do brvna!

Nevyšlo to ani na opačnej strane, keď o 120 sekúnd neskôr preniesol Alexander-Arnold hru doľava na 16-ku na Robertsona, Škót z prvej vyzval do šance Maného, ale liverpoolsky útočník v superšanci skončil na výbornom zákroku Fabiańského!

59. min a Maného akcia na ľavej strane, Sadio vyzval k zakončeniu Salaha, ale ten v dobrej možnosti zo 14 m minul.

Liverpool potom v 67. min dokonale „zhorel“ vzadu. Rýchly brejk WHU, lopta Fornalsovi, ktorý popod vybiehajúceho Fabinha potešil domácich fans – 2:1.

Alisson Becker. (foto: Twitter)

V 69. min Salahove kľičky v 16-ke, ale k zakončeniu sa nedostal, ešte center J. Hendersona, Jota ale na zadnej tyči trafil hlavičkou len bočnú sieť.

74. min a protiútok The Hammers, van Dijk zastavil Antonia, domáci ale mali možnosť rohového kopu. A po ňom center na zadnú tyč, kde bol nekrytý Zouma a z uhla hlavou prekonal Alissona, ktorý rovnako ako Mané či Alexander-Arnold nemajú, čo sa situácie týka, čisté svedomie – 3:1.

Hneď po gól poslal Klopp do hry Origiho namiesto Jotu. V 82. min pokus ďalšieho striedajúceho hráča Thiaga z 15, ale Fabiański nemal problém.

83. min a skákavá lopta na 16-ke West Hamu, napokon sa dostala k Origimu a Belgičan z otočky pekne i s dávkou šťastia trafil – 3:2.

V 90. min priamy kop Alexandra-Arnolda z 20 m a parádny center na zadný tyč, kde ale nekrytý Mané hlavou („rybičkou“) v super možnosti minul!