Repre pauza: Do reprezentačných tímov odišlo 12 hráčov zo seniorského tímu

88
4856

Celkovo odišlo z Liverpoolu FC na reprezentačné zrazy až 28 hráčov, 12 ich je z Kloppovho A-tímu.

Odklad dvoch ligových zápasov (Wolverhampton a Chelsea FC) spôsobil, že po víťaznom zápase v Lige majstrov s Ajaxom, máme až 17-dňovú prestávku v zápasovom programe.

Matip je hrdinom. Liverpool po rozpačitom výkone Ajax predsa len „zlomil“

Reprezentačnú pauzu pred majstrovstvami sveta v Katare, využilo množstvo reprezentačných tímov na prípravné zápasy, európske reprezentačné mužstvá hrajú Ligu národov.

Z „áčka“ odišlo na repre zrazy 12 hráčov. Pôvodne ich bolo iba 11, ale v pondelok manažérsky génius Gareth Southgate, povolal na reprezentačný zraz aj Jordana Hendersona, ktorý sa doliečuje zo zranenia stehenného svalu.

Ďalších 16 hráčov LFC, bolo nominovaných do juniorských reprezentácii. Z najznámejších mladých hráčov to boli Sepp van den Berg (Holandsko U21), Mateusz Musialowski (Poľsko U21), Vítězslav Jaroš (Česká rep. U21), alebo 16-ročný Ben Doak (Škótsko U21).

Kvitujeme, že hlavne juhoamerické tímy sa rozhodli svoje prípravné zápasy odohrať v Európe a naši hráči sa toľko nenacestujú. Samozrejme až na Kolumbijčana Luisa Diáza, ktorý sa musí „trepať“ do USA na dvozápas s Mexikom a Guatemalou.

Luis Díaz oslavuje gól. (foto: Twitter)

Zo seniorských hráčov bola brazílska trojka Alisson, Fabinho a Firmino nominovaná na zápasy s Tuniskom a Ghanou, ktoré sa odohrajú na pôde Francúzska.

Pre slovenských fanúšikov je veľmi zaujímavý duel Uruguaj – Kanada, ktorý sa bude hrať v Bratislave a môžme v ňom uvidieť Darwina Núñeza ale aj Luisa Suáreza. Náš útočník sa predstaví aj v zápase proti Iránu na rakúskej pôde.

Mohamed Salah pocestuje do Afriky na dvojzápas s Nigériou a Libériou.

Kostas Tsimikas sa dostal do výberu Grécka na dvojzápas proti Cypru a Severnému Írsku, v zostave ktorého figuruje aj krajný bek Conor Bradley.

Naši českí fanúšikovia zase môžu na vlastné oči uvidieť Portugalčana Dioga Jotu, ktorý nastúpi v zaujímavých zápasoch proti Španielsku a Českej republike.

Virgil van Dijk je nominovaný do holandskej reprezentácie na ťažký dvozjápas proti Poľsku, kde si to rozdá s Lewandovskim a proti Belgicku, kde ho preveria Lukaku, Hazard a Kevin De Bruyne.

Virgil van Dijk. (foto: Twitter)

Do anglickej reprezentácie boli aj napriek slabším výkonom a zraneniu nominovaní Trent Alexander-Arnold a Jordan Henderson. Obidvoch čaká ťažký dvojzápas, proti Taliansku a Nemecku.

Naby Keïta bol aj napriek zraneniu a Kloppovmu nesúhlasu pôvodne nominovaný do reprezentácie Guiney. Nakoniec Naby ostal v Liverpoole a pokračuje v liečbe, ktorú by mal ukončiť v priebehu októbra.

Posledným hráčom z „áčka“, ktorý je nominovaný na repre zraz je Harvey Elliott, ktorý bude jedným z lídrov Anglicka U21.

Kloppovi netradične ostalo v Liverpoole viacero hráčov, s ktorými môže pracovať na uzdravení, rehabilitácii, či na ladení formy.

Hráči, ktorí neodcestovali na reprezentačné zrazy:

Adrián, Kelleher (zranený), Pitaluga, Matip, J. Gomez, I. Konaté (zranený), N. Phillips, A. Robertson (zranený), C. Ramsay (zranený), Thiago A., Milner, Oxlade-Chamberlain (zranený), C. Jones (zranený), N. Keïta (zranený) A. Melo, Bajčetić, F. Carvalho