Repre watch: C. Bradley s premiérovým gólom i ocenením hráč zápasu, skórovali aj Szoboszlai a Mac Allister, Robertson sa zranil, Tsimikas sklamaný

54
2239
Conor Bradley. (foto: twitter.com)

Pozrime sa spoločne na to, ako si liverpoolski futbalisti počínali počas reprezentačnej pauzy. Bolo to vo viacerých prípadoch o radosti, Škót Robertson naproti tomu odchádza sklamaný i nahnevaný. Jeho parťák z obrany The Reds Tsimikas rovnako tak.

Bradleyho radosť, smútok u Robertsona. Ako ja neznášam repre futbal …

Caoimhín Kelleher odchytal za Írsko celý zápas proti Belgicku (0:0), v utorok (26.3.) potom hrali zverenci Johna O’Shea so Švajčiarskom (0:1), liverpoolsky gólman do duelu nezasiahol.

Priamy súboj van Dijk/Gakpo – Andy Robertson vyznel výrazne lepšie pre Holanďanov, veď Oranjes porazili doma Škótov 4:0. Virgil van Dijk a Robbo odohrali celý zápas, Cody Gakpo 82 minút. Liverpoolsky útočník odchádza zo zrazu s bilanciou 0+2.

Severní Íri zvíťazili v Škótsku 1:0 gólom Conora Bradleyho (v bielom), na fotke vedľa neho liverpoolsky spoluhráč Andy Robertson. (foto: twitter.com)

Van Dijk s Gakpom boli v permanencii aj v utorok proti Nemecku, pričom pri prehre 1:2 majú na konte tiež plných 90 min + nastavenie, resp. cca štvrťhodinu.

Robbo si zasa „strihol“ ďalší „liverpoolsky“ súboj, tentoraz s Conorom Bradleym (odohral 83. min), ktorý ho premiérovým reprezentačným gólom z 32. min rozhodol. 20-ročný mladík navyše zobral ocenenie Man of the match.

Žiaľ, škótsky kapitán Robertson tento súboj nedohral, v 37. min zišiel z trávnika s poraneným členkom, čakáme teda na dĺžku jeho absencie. A úprimne, po tom, ako mu protihráč v sklze na priamo trafil členok, to nemusí byť o zrovna chichichi-chachacha situácii. Prípravné zápasy sú riadny mindf*ck, celý medzinárodný futbal detto.

Pre komplexnosť info, mladý Severný Ír pomohol 22.3. svojmu tímu plnou minutážou i výkonom aj k remíze 1:1 v priateľskom dueli v Rumunsku.

Virgil van Dijk (vľavo) sa víta s Andym Robertsonom. Holandsko porazilo v príprave Škótsko 4:0. (foto: twitter.com)

Gomez po dlhom čase späť v nároďáku

Po vyše troch rokoch sa do repre Albionu vrátil Joe Gomez. Stalo sa tak pri domácej prehre s Brazíliou (0:1), keď do hry naskočil v 67. minúte.

V druhom zápase (opäť vo Wembley) s Belgickom (2:2) šiel na ihrisko už v 10. minúte, keď nahradil zraneného Stonesa a v jeho priebehu dostal žltú kartu.

Szoboszlai s dvomi presnými zásahmi

Francúzi prehrali doma s Nemeckom 0:2, I. Konaté sa na to pozeral z lavičky. V ďalšom dueli s Čile už ale odohral celý duel, výber krajiny galského kohúta zvíťazil 3:2.

Úspešný dvojzápas má za sebou Dominik Szoboszlai. Najprv z penalty rozhodol stretnutie s Tureckom (1:0), aby sa gólovo presadil aj pri výhre 2:0 nad Kosovom. Kapitán Maďarska odohral oba zápasy celé.

Dominik Szoboszlai v maďarskom drese. (foto: twitter.com)

Mac Alllister rozhodol o výhre gólom hlavou

Argentína zdolala v prípravnom stretnutí v USA Salvádor 3:0, Alexis Mac Allister nastúpil v 73. minúte.

Ďalší zápas s Kostarikou (3:1) sa však v Los Angeles skončil v stredu 27.3. až pred šiestou hodinou rannou, liverpoolska desiatka si teda zasa raz užila únavné cestovanie i jet lag. Ten s pocitom víťazného gólu (v 56. min) a hodinou v nohách.

Ďalší Juhoameričan Luis Díaz odohral pri víťazstve Kolumbie v Londýne nad Španielskom (1:0) celý zápas. V druhom dueli v Madride vyzvali Kolumbijčania Rumunsko, vyhrali 3:2 a Lucho strávil na trávniku 67 minút.

Luis Díaz. (foto: twitter.com)

Tsimikas si na EURO 2024 nezahrá

Gréci zdolali v dueli o postup na ME Kazachstan 5:0 a Kostas Tsimikas si pripísal plnú minutáž, 26.3. potom v Gruzínsku rovnako tak. A práve v Tbilisi vo finále play off o postup na kontinentálny šampionát sa po bezgólovej remíze muselo rozhodnúť v penaltách, ktoré výrazne lepšie (4:2) zvládli domáci a idú tak premiérovo na veľký turnaj.

Japonsko porazilo v kvalifikácii o MS S. Kóreu 1:0 a Endō šiel na trávnik v 58. min., druhý zápas s týmto istým súperom na jeho trávniku sa ale zrušil, a tak sa Wataru vrátil do Liverpoolu skôr.

Elliott v skvelej forme

V permanencii boli aj mladíci. Anglická 21-ka vyhrala obe stretnutia a v nich sa predstavila hneď trojica liverpoolskych futbalistov. Tyler Morton (hosťuje v Hulle, pozn.) zobral za 2 asistencie ocenenie hráč zápasu v kvalifikačnom dueli s Azerbajdžanom (5:1), kde sa 2x strelecky presadil Harvey Elliott. Quansah duel presedel na lavičke.

„Young Three Lions“ následne hostili aj Luxembursko a rozbili ho 7:0, pričom Elliott a Quansah majú na konte plnú minutáž, prvý menovaný aj 2 gólové prihrávky.

Harvey Elliott v drese anglickej 21-ky. (foto: twitter.com)

Koumas celý vysmiaty

Fantastický debut vo waleskej  dvadsaťjednotke zažil Lewis Koumas, ktorý prišiel v kvalifikačnom zápase s Litvou na trávnik z lavičky a v 76. minúte dosiahol víťazný gól (2:1).

Anglická 18-ka počítala s triom Danns, Nallo, Nyoni. V Česku najprv vyhrala 2:1. Jayden Danns šiel hore v 62., Trey Nyoni v 74. a Amara Nallo v 77. minúte.

V druhom zápase bez gólovo remizovali s Nemeckom, aby následne zvládli penalty (5:3), Danns má na konte plný počet minút, Nyoni zišiel v 61. a Nallo v 69. minúte.

Mladí reprezentanti Albionu sa tak v Španielsku stali víťazmi prípravného turnaja nazvaného Amara Super Cup.

Zľava Trey Nyoni, Jayden Danns a Amara Nallo po víťazstve na Amara Super Cupe. (foto: twitter.com)