Ročník 24/25 začne družina Arneho Slota na hřišti Ipswiche

25
876
(foto: liverpoolfc.com)

Premier League dnes vydala rozpis utkání pro novou sezonu 2024/2025 a Reds nečeká zrovna jednoduchý úvod ročníku.

EURO končí 14.7., Copa America 15.7.2024. Tedy měsíc před začátkem Premier League. Ta totiž svůj nový ročník začne v pátek 16.8. duelem Manchesteru United s Fulhamem. Hned v sobotu po obědě, 13:30 do sezony vstoupí i Liverpool. Ten se představí na půdě nováčka PL z Ipswich Town. Jurgen Klopp se již jen může u televize smát.

Nový manažer Reds Arne Slot, tak bude mít co dělat, aby tým na novou sezonu připravil. Hráči totiž po šampionátech určitě dostanou alespoň dvoutýdenní volno a společného času tak mnoho nebude.

Problémem může být také Olympiáda v Paříži. Ta startuje až 24.7. a končí 10.8., tedy pouhých sedm dní před liverpoolským vstupem do soutěže. Soupisky pro tento turnaj ještě nejsou zveřejněny, nicméně reálně hrozí, že na turnaji budou startovat Wataru Endo a Mohamed Salah.

Liverpool má pro přípravu prozatím ohlášené tři duely na turné v Americe. Konkrétně duely s Betisem Sevilla (27.7.), Arsenalem (1.8.) a Manchestrem United (3.8.).

Jak jsem již psal výše, do nového ročníku Reds vstoupí duelem na Portman Road a duel na hřišti nováčka soutěže před natěšeným publikem nebude ničím jednoduchým. Následuje domácí duel s Brentfordem a následně derby na hřišti Man Utd.

Do kalendáře by si fanoušek měl zapsat také druhé derby s Red Devils, které se odehraje jako první utkání roku 2025 v lednu. Merseyside derby jsou v plánu v rámci 15. kola na hřišti Evertonu a ve třicátém kole na Anfieldu.

Duely s nejlepšími týmy uplynulé sezony nás čekají v devátém kole na Arsenalu, třináctém doma s Man City. Odvety jsou na programu na konci února na Etihad Stadium a Arsenal přivítáme na Anfieldu v rámci 36. kola. Poslední kolo uvidí také Anfield a našim soupeřem bude tým Crystal Palace.

Rozpis zápasů si v článku na ofiko webu klubu můžete stáhnout do svého kalendáře, stačí navštívit tento odkaz.

Rozpis a výsledky 24/25