Salahov úvodný gól na body nestačil. Z pôdy Manchestru City si vezieme debakel 1:4

101
2564

Liga majstrov je pre nás aktuálne vzdialená na 100 svetelných rokov. A tak sa môžu v Dunajskej Strede, či na pražskej Bohemke tešiť na zvučného súpera v konferenčnej lige. Ak na ňu teda vôbec dosiahneme.

Premier League 22/23 (1.4.), Etihad Stadium, Manchester

Manchester City FC - LIVERPOOL FC 4:1 (1:1)

góly: 27. Álvarez (Grealish), 46. de Bruyne (Mahrez), 54. Gündoğan, 74. Grealish (de Bruyne) - 17. Salah (Jota)
ŽK: 33. Rodri - 20. Salah
rozhodca: Simon Hooper
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

MCFC zostava

Ederson - Stones, Akanji, Dias, Aké, K. De Bruyne, Rodri (83. B. Silva), Gündoğan, Mahrez, J. Álvarez, Grealish (89. C. Palmer)

lavička: Ortega - K. Walker, B. Silva, K. Phillips, Laporte, S. Gómez, Perrone, C. Palmer, R. Lewis

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson (70. Tsimikas), Fabinho, J. Henderson, H. Elliott (70. Oxlade-Chamberlain), Jota (70. Firmino), Salah (70. D. Núñez), Gakpo (82. Milner)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, D. Núñez, Firmino, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas, Arthur, Matip

Začiatok z ríše snov, ktorý nám viac uškodil ako pomohol. Gól Salaha akoby prebudil Cityzens, ktorí najmä v 2. polčase dominovali a v podstate LFC k ničomu nepustili.

ℹ  Už v utorok 4.4. pokračuje program PL, v ktorom sa The Reds predstavia na Stamford Bridge. Výkop na pôde londýnskej Chelsea je naplánovaný na 21 h.

1. polčas

Zápas začal rozhodne zostra, vyčnievali najmä Grealish, Gündoğan, Mahrez a De Bruyne a na druhej strane Salah, Jota či lajnu brúsiaci Robertson. O ataky sa z našej strany staral najmä neúnavný Fabinho. Čo je ale podstatné, skóre zápasu sme otvorili my. Prebiehala 15.min a priamy kop Riyada Mahreza skončil tesne pravej tyče Alissona. No a o 2.min na to sa fanúškovia The Reds radovali.

Na hranici ofsajdu, ktorý nebol dodatočne potvrdený, sa pohyboval Diogo Jota. Skvele si loptu posunul hlavou, naviazal na seba obranu, loptu si pokryl telom a doslova ju predložil Salahovi, ktorý ju poslal po pravici Edersona – 0:1. Salah následne obdržal v 19.min žltú kartu, kedže sa pri postrannej čiare rozčertil za to, že nám rozhodca neprisúdil loptu, ktorá opustila hraciu plochu.

V podstate jediná radosť Merseysiders na pôde Manchestru City. (premierleague.com)

V 22.min spáli tutovku Mahrez, ktorému lopta z voleja nesadla na nárt a letela tesne nad brvnom. O 5.min na to bolo vyrovnané. Halvný podiel na góle mal predovšetkým Jack Grealish, ktorý z pravej strany poslal pred bránu prihrávku opresne na nohy Álvareza1:1.

V 33.min bol žltou kartou napomínaný Rodri a rozhodca si nevšimol, že chvíľu na to hral nedovolene. Jordan Henderson sa vehementne dožadoval druhej žltej karty, čo by znamenalo vylúčenie španielskeho hráča.

2. polčas

Ten začal pre domácich priam ideálne. Po minúte hry poslal z pravej strany prízemný center Riyad Mahrez a pre Kevina de Bruyneho už nebol problém poslať loptu v podstate do prázdnej brány – 2:1. Nutno dodať, že Alisson siahal na loptu končekami prstov, no bezúspešne.

Ubehlo 8 minút a domáci skórovali opäť. Závar v 16tke sa snažil vyriešiť strelou Álvarez, jeho pokus však Alexander-Arnold zblokoval. Lopta sa následne dostala k nohám Gündoğana a ten ju poslal do siete – 3:1. V ďalšom priebehu Cityzens skúsene hru kontrolovali, na čo reagoval J. Klopp štvornásobným striedaním v 70. minúte. Oživenie do hry mali priniesť Firmino, Tsimikas, Oxlade-Chamberlain a Darwin Núñez.

Dnes boli „The Blues“ nezastaviteľní. (premierleague.com)

Tí sa však najskôr prizerali, ako Jack Grealish v 74. min navyšuje skóre na hrozivých 4:1. Ten úradoval aj vo zvyšku hry a mal aj ďalšie šance. Paradoxom je, že aj taký snajper, akým je bezpochyby Erling Haaland, domácim v podstate nechýbal a poradili si s LFC aj bez neho. Mohol tak svojim len tlieskať a radovať sa z gólov zo svojho miesta na tribúne.

V závere sa už nič podstatné neudialo, teda okrem striedaní na oboch stranách, a tak sa na Anfield vraciame s dlhými nosmi a zvesenými hlavami.