Šialený záver na Anfielde. LFC pustil 3-gólové vedenie, Tottenham ale v 94. min položil Jota!

46
2614

Po pätnástich minútach to vyzeralo, že je po zápase, Liverpool viedol 3:0, ale napokon o 3 bodoch rozhodol až v 4. minúte nastavenia.

Premier League 22/23 (30.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Tottenham Hotspur FC 4:3 (3:1)

góly: 3. C. Jones (Alexander-Arnold), 5. L. Díaz (Gakpo), 15. Salah z 11 m (Gakpo), 90.+4 Jota - 40. Ha. Kane, 77. Heung-Min Son, 90.+3 Richarlison
ŽK: I. Konaté, Jota, Milner, Klopp - Heung-Min Son, Richarlison
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Fabinho, H. Elliott (63. J. Henderson,), C. Jones (86. Milner), Salah, Gakpo (73. D. Núñez), L. Diáz (63. Jota)

lavička: Kelleher - J. Gomez, J. Henderson, Milner, Matip, Tsimikas, D. Núñez, Jota, F. Carvalho

THFC zostava

Forster - B. Davies, Dier, Romero, Perišić (90. Danjuma), Højbjerg, Skipp (84. Richarlison), Porro (90. Lucas Moura), Kulusevski (66. P. Sarr), Ha. Kane, Heung-Min Son

lavička: Austin - Danjuma, Devine, Lenglet, Lucas Moura, Richarlison, D. Sanchez, P. Sarr, Tanganga

Curtis Jones dal po výborne prihrávke Alexandra-Arnolda gól už v 2. minúte, v 5. pridal druhý navrátilec do základnej zostav Luis Díaz a keď v 15. premenil penaltu po faule na Gakpa Salah, The Reds viedli rozdielom triedy a zdalo sa, že pohodlne dokráčajú za tromi bodmi.

LFC ale v záverečnej 10-minútovke prvého polčasu výrazne poľavil, súperovi laxnosťou povolil 3 šance, z ktorých jednu využil Harry Kane a do šatní sa šlo za stavu 3:1 pre domácich.

The Reds v II. polčase bol ďaleko za výkonnostným ideálom, nanešťastie pre nich sa to odzrkadlilo aj na skóre. V 77. znížil na 2:3 nepokrytý Heung-Min Son a v 3. minúte nastavenia vyrovnal striedajúci Richarlison.

To ale nebolo všetko, domáci sa zmohli ešte na odpoveď, keď po chybe Lucasa Mouru rozhodol o výhre The Reds Jota.

Gólová radosť The Reds. (foto: Twitter)

ℹ A zase súper z  Londýna. Už v stredu  3.5. sa The Reds predstavia doma, kedy na Anfilede vyzvú „chalupárov“ z Fulhamu. Výkop je naplánovaný na večerných 21 h.

1. polčas

3. min, kombinácia LFC, Salah na Alexandra-Arnolda a ten do 16-ky na zadnú tyč na úplne nepokrytého C. Jonesa a LFC vedie 1:0!

Curtis Jones. (foto: Twitter)

5. min, ďalšia akcia domácich z pravej strany, Alexander-Arnold vyhral v strede súboj so Sonom, lopta putovala doprava na Salaha, ten vyzval Gakpa, ktorý z bránkovej čiary poslal loptu za seba, kde C. Romero nepokryl L. Díaza a Liverpool vedie 2:0!

V 12. min kolmica na Gakpa, zblokoval ho Dier.

14. min a kombinácia The Reds v blízkosti pokutového územia, lopta na hranicu 16-ky na Gakpa, C. Romero ho vnúti fauloval a penalta LFC! Loptu si berie Salah, ktorý predošlé 2 penalty nedal, tentoraz sa nemýli, 3:0 pre LFC!

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

18. min, rýchla Merseysiders, Alexander-Arńold doľava na voľného Gakpa, ten v 16-ke, ale namiesto prihrávky doprava Salahovi do jasnej šance volil zasekávačku a zakončenie, ktoré zblokovala obrana súpera.

V 22. min kombinácia L. Díaz – Salah, druhý menovaný zo stoja z 15 m netrafil bránu.

32. min, An. Robertson zľava do 16-ky, jeho center hlavou poslal vedľa H. Elliott. Krátko na to súboj Skippa s L. Díazom, hosťujúci stredopoliar prišliapol Kolumbijčanovi členok, rozhodca ale nepíska! L. Díaz ošetrovaný!

39. min, rozhodcovia neodpískali ruku Harryho Kanea pri spracovaní. chybu urobil An. Robertson, Son v obrovskej šanci, ale Alisson pozorný, ešte šanca hostí, skvelý zákrok na bránkovej čiare v podaní van Dijka!

Liverpool si nedal pozor ani o pár chvíľ na to, Alexander-Arnold vypustil súboj, Perišić si položil van Dijka, zľava poslal lopty do 16-ky na úplne voľného Harryho Kanea a Alisson bol pri jeho voleji z 8 m len štatistom – v 40. min je 3:1.

Útočník Tottenhamu Harry Kane dáva gól do liverpooskej siete. (foto: Twitter)

V 41. min opäť nesústredený Liverpool. An. Roberson opäť chybil, Kulusevski mu zobral loptu, brejk Švéda, zasekol si Alissona, H. Elliott sa skvele vrátil!

44. min, brejk Tottenhamu a Son loptu nastrelil do tyče, ale páska sa ofsajd.

V nastavenom čase ešte roh The Reds, van Dijk avizuje ruku Skippa v pokutovom území.

2. polčas

V 50. min akcia LFC, An. Robertson zľava do 16-ky, Perišić ma roh.

54. min, brejk Spurs, Kane na Sona, ten spoza 16-ky nastrelil tyč! Krátko na to ju trafil aj C. Romero, ale z ofsajdu.

V 57. min Porrov prekvapujúci pokus z 25 m od pravej čiary, Alisson vyrazil na roh. Po ňom brejk LFC, Salah sa ale cez protihráčov nedostal.

62. min, Perišić rukami pridržal Salaha, priamy kop LFC. Pred priamym kopom z pravej hranice 16-ky do hry Jota a J. Henderson, dole L. Díaz a H. Elliott. Andy Robertson zahral štandardku na vzdialenejšiu tyč, roh LFC.

Trent Alexander-Arnold. (foto: Twitter)

V 73. min dole Gakpo, hore Darwin Núñez.

77. min, lopta Perišića zo strany do stredu na C. Romera, ten za obranu výborným pasom našiel nekrytého Sona a ten pomedzi Alissonove nohy znižuje – 3:2.

O necelé 2 minúty neskôr center Porra sprava, Højbjerg tiesnený Alexandrom-Arnoldom hlavičkou mimo brány.

V 80. min vysoká noha Jotu, Portugalčan zasiahol do hlavy Skippa a ten je ošetrovaný. Jota dostal žltú kartu, situáciu ale ešte preveruje VAR.

3. min nastavenia, priamy kop Tottenhamu a Richarlison vyrovnáva na 3:3!

Útočník Tottenhamu Richarlison vyrovnával v dueli na Anfielde na priebežných 3:3. Stretnutie napokon p pár sekúnd rozhodol Jota. (foto: Twitter)

90.+4 min, nákop na 16-ku Spurs, kde striedajúci Lucas Moura sklepol loptu, ale len tam, kde bol Jota a ten strelou na vzdialenejšou tyč prekonáva Forstera! 4:3.