Stas pred zápasom: V 17. kole sa Kloppovi nedarí, LFC neskóruje. Čo teda Newcastle?

1
1194

Po sobotňajšom ťažko vydretom ligovom víťazstve (1:0 doma nad Aston Villou) pokračuje Premier League rýchlym tempom aj v pracovnom týždni, a to už 17. kolom.

The Reds sa opäť predstavia pred vlastnými fanúšikmi v súboji proti The Magpies, ktorých krátko vedie manažér Eddie Howe. Ten dostal za úlohu pozdvihnúť  straky v tabuľke na vyššie priečky, ideálne mimo pásmo zostupu.

Premier League 21/22 (16.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC; 21.00

kto s kým: vs
rozhodca: Mike Dean
TV: Premier Sport 2 (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (8) H. Elliott - členok, Firmino - stehno (otázny štart), N. Phillips - lícna kosť, Origi - koleno, Adrián - nešpecifikované, Fabinho, van Dijk , C. Jones - všetci Covid-19

NUFC team info

ABSENCIE (1) Dummett - päta (otázny štart)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Newcastlom United v Premier League od 2015/16 doteraz 10-krát.

Bilancia celkovo: 10 zápasov, z toho 5 výhier, 4 remízy, 1 prehra, skóre 19:10, úspešnosť 63%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 12:4, úspešnosť 73%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:6, úspešnosť 53%
  • Bilancia 1. polčasu: 10 zápasov, 6 výhier, 4 remízy, 0 prehier, skóre 11:4, úspešnosť 73%
  • Bilancia 2. polčasu: 10 zápasov, 4 výhry, 3 remízy, 3 prehry, skóre 8:6, úspešnosť 50%

Zaujímavosť: zhodná bilancia zápasov doma a v prvom polčase. A sú lepšie, ako bilancia duelov vonku a v 2. polčase.

V červenom Mohamed Salah. (foto: facebook)

19 gólov si rozdelilo 10 hráčov LFC. Najviac 5 strelil Mohamed Salah (jeden z penalty), za ním je Mané so 4 gólmi. Dva razy sa presadili van Dijk a Origi. Jeden presný zásah zaznamenali Fabinho, Sturridge, Lovren, Shaqiri, Lallana a Coutinho.

Asistencie: 3 prihrávky na gól si pripísali Firmino a Alexander-Arnold, po 2 razy to boli Oxlade-Chamberlain,

Robertson a A. Moreno, po jednej asistencii má Salah a Shaqiri.

Žlté karty: 3-krát ju dostal Milner, 2 razy Fabinho, po jednej žltej karte majú J. Gomez, Kabak, N. Phillips a Lucas Leiva.

Červená karta: na strane LFC, aj u súpera bez karty.

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch s NUFC:

• neuznané góly VAR-om: jeden na strane súpera, neuznaný gól C. Wilsona pre hru rukou.
  • strelené góly ako striedajúci hráči The Reds: Fabinho nastúpil v 19/20 doma v 62. minúte a v 85. min upravil na konečných 4:0. Sadio Mané naskočil  v 19/20 v St. James´ Parku v 64. min a v 89. dal gól, čím uzavrel na 3:1 pre LFC. A do tretice to bol Divock Origi, ktorý prišiel na ihrisko v 18/19 tiež na trávniku súpera v 73. min. a v 86. strelil víťazný gól na 3:2 pre červených z Anfieldu.
Alisson Becker. (foto: Facebook)

Zaradenie hráčov do základnej zostavy

V bránke sa objavil až 5-krát Alisson Becker a 3 razy Mignolet. Po jednom zápase odchytali Adrián a Loris Karius.

Z nich si udržal čisté konto A. Becker v 2 stretnutiach a v jednom aj Karius.

Do obrany postavil Klopp v 7 zápasoch Robertsona, 6-krát Alexandra-Arnolda  a Lovrena. 5 razy to bol van Dijk a 3x

nastúpil A. Moreno. 2 stretnutia absolvovali J. Gomez a Matip. Po jednom dueli majú na konte N. Williams, Kabak, N. Phillips, Clyne, Randall, K. Touré a Škrtel.

Do zálohy poslal manažér LFC  6-krát Wijnalduma a 5x J. Hendersona. Fabinho a Milner  absolvovali 4 duely, Oxlade-Chamberlain tri a J. Allen bol v hre 2 razy. V jednom stretnutí nastúpili Thiago Alcãntara, N. Keïta, C. Jones, Lallana, Shaqiri, Ibe, K. Stewart, Emre Can  a Lucas Leiva.

V útoku nastúpili na 7 duelov Mané a Salah, na 6 Firmino. V 3 stretnutiach sa objavil Sturridge a 2 razy Origi.

Po jednom zápase majú na konte Jota, Minamino, Coutinho a Ch. Benteke.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

Ako striedajúci hráči naskočili do hry až 20 futbalisti The Reds. Najčastejšie menil spoluhráča James Milner (4-krát).

Firmino a Shaqiri v 3 dueloch, po 2 razy to boli Origi, C. Jones, Lallana a Sturridge. V jednom stretnutí sa objavili Matip, Fabinho, Mané, Salah, Thiago Alcãntara, Oxlade-Chamberlain, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Solanke, Lucas Leiva, Clyne, Coutinho a Sheyi Ojo.

Rozhodcovia: Najčastejšie bol delegovaný ako hlavný Marriner až 5-krát, Scott 2 razy. V jednom stretnutí si zapískali Pawson, Taylor a Paul Tierney.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 17. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol v 6 zápasoch 17. kola sezóny PL. Najprv prišla prehra 0:3 vonku vo Watforde, potom

výhra 1:0 na Evertone. Nasledovali tri domáce zápasy, a to remíza 0:0 s West Bromom, výhra 3:1 nad Manchestrom

United a znovu výhra 2:0 nad Watfordom. Nakoniec  to bola prehra vonku 0:1 v Southamptone (rozhodol bývalý hráč LFC Danny Ings).

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 2 prehry, skóre 6:5, úspešnosť 56%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 5:1, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 2 prehry, skóre 1:4, úspešnosť 33%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 1 výhra, 3 remízy, 2 prehry, skóre 2:4, úspešnosť 33%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 4:1, úspešnosť 61%

Pod Kloppom dali liverpoolski hráči v 17. kole iba chudobných 6 gólov. Rovnakým dielom (po 2 góly) si ich podelili Salah, Mané a Shaqiri. Navyše Manému nebol pre ofsajd uznaný jeden presný zásah, rozhodol o tom VAR.

Sherdan Shaqiri  strelili oba svoje góly ako striedajúci hráč. V zápase doma proti Manchestru United v 18/19 prišiel na ihrisko v 70. min. a o tri minúty dal na 2:1 a o ďalších sedem svojím druhým zásahom spečatil výhru 3:1.

Sadio Mané. (foto: Facebook)

Asistencie: jednu gólovú prihrávku si pripísali Mané, Fabinho a Origi.

Žlté karty: jednu majú na svojom konte Milner, Robertson, Thiago Alcãntara, J. Henderson, Shaqiri, Lovren a Emre Can.

Zaujímavosť: v 17. kole dostali Kloppovi hráči viac žltých kariet (7) ako strelili gólov (6).

Červená karta: pre hráčov LFC, ani u súperov nebola udelená ani jedna.

Zaradenie hráčov

Nemecký manažér The Reds postavil v 17. kole až 4 brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch, po jednom zápase majú na svojom konte Bogdán, Mignolet a Karius. Pričom jedno čisté konto si udržali  A. Becker, Mignolet a Karius.

V obrane sa na 3 zápasy objavili  Alexander-Arnold, Robertson, Lovren a Clyne. Dva razy to bol van Dijk a Klavan, jedno stretnutie absolvovali J. Gomez, Škrtel, M. Sakho a A. Moreno.

V strede poľa využil Klopp v 5 zápasoch Wijnalduma, kapitán J. Henderson nastúpil v 4 dueloch, po 2 stretnutia majú na konte Fabinho, Milner, Lallana a Emre Can. V jednom súboji sa objavili Oxlade-Chamberlain, Keïta, Thiago, Shaqiri a Lucas Leiva.

Do útoku nastúpil do všetkých 6 duelov Firmino, Mané 5-krát a Salah 4x. V dvoch sa objavil Coutinho, jeden zápas odohral aj Origi.

Divock Origi (vľavo) a Virgil van Dijk. Holanďanov výraz hovorí za všetko. (foto: Twitter)

Pri striedaniach bolo v 17. kole sezóny použitých 13 hráčov. Po 2-krát naskočili do zápasu Oxlade-Chamberlain, Origi a Shaqiri. V jednom zápase boli nasadení Milner, Robertson, J. Henderson, J. Gomez, Sturridge, Ch. Benteke, Solanke, Emre Can, Lucas Leiva a Jordon Ibe.

Rozhodcovia: 2 razy si zapískal Marriner, po jednom zápase majú na konte Clattenburg, Atkinson, Dean a Tierney.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Newcastlu United:

Celkovo sme sa stretli52 zápasoch, 29 víťazných, 12 remíz, 11 prehier, skóre 105:56, úspešnosť 63%.

• Bilancia doma: 26 zápasov, 20 výhier, 5 remíz, 1 prehra, skóre 62:22, úspešnosť 83%
  • Bilancia vonku: 26 zápasov, 9 výhier, 7 remíz, 10 prehier, skóre 43:34, úspešnosť 44%
  • Bilancia 1. polčasu: 52 zápasov, 25 výhier, 16 remíz, 11 prehier, skóre 50:29, úspešnosť 58%

Zaujímavosť: iba jedna prehra LFC doma na Anfielde v ére Premier League. Bolo to hneď v prvom domácom zápase (prehra 0:2) proti The Magpies v 93/94, potom v ďalších 25 dueloch červení z mesta Beatles doma so súperom neprehrali.

Odchovanec Liverpool Michael Owen (vpravo) sa predstavil svojho času aj vo farbách Newcastlu. Na fotke oslavuje gól s legendárnym strelcom Alanom Shearerom. (foto: Facebook)

Strelci 105 liverpoolskych gólov v ére PL proti NUFC:

Najviac (13) presných zásahov má na konte Michael Owen (8 doma + 5 vonku). Hneď za ním je Gerrard s 8 gólmi (3+5) a Fowler so 6 (5+1). Potom sú to s 5 gólmi Salah (4+1), Sturridge (2+3) a Kuyt (3+2).

Nasledujú so 4 zásahmi Sadio Mané (3+1) a Danny Murphy (2+2). Hráči s 3 sú S. McManaman (1+2), Bellamy (2+1) a Rush (1+2). Ďalší strelci sú dvojgóloví, a to J. Henderson (0+2), Origi (0+2), van Dijk (0+2), Xabi Alonso (1+1), Agger (1+1), Luis Suárez (2+0), Babel (0+2), Collymore (2+0), Berger (1+1), Riedle (2+0) a Hamann (0+2).

Po jednom góle zaznamenali doma Fabinho, Shaqiri, Lovren, Lallana, J. Allen, Lucas Leiva, Maxi Rodríguez, Benayoun, Pennant, Fernando Torres, Mellor, Baroš, T. Camara a Jamie Redknapp.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Coutinho, Sterling, Crouch, Borini, J. A. Riise, D. Cissé, Sami Hyypiä a Emil Heskey.

Vlastné góly boli 2, oba na Anfielde od hráčov NUFC.

Jürgen Klopp má bilanciu proti čierno-bielym z Newcastlu na úrovni 63%, ktorá je zhodná s bilanciou The Reds v ére Premier League – tiež 63%.

Nemecký manažér má slabú bilanciu v 17. kole sezóny, ktorá je iba na úrovni 56%. Len šesť strelených gólov jeho hráčov v 6 stretnutiach je biedna vizitka, ktorú bude potrebné vo štvrtkovom večernom zápase podstatne vylepšiť.