Stats pred zápasom: 7. kolo Kloppovi až tak nejde, proti Wolves má však v lige ukážkovú bilanciu

0
1275

Po katastrofálnou a zahanbujúcom výkone v úvodnom zápase Ligy majstrov, ktoré prinieslo Kloppovi a spol v stredu večer (7.9.) ťažkú prehru 1:4 na pôde SSC Neapol, pokračuje cez víkend 7. kolom Premier League.

Premier League 22/23 (31.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Wolverhampton Wanderers FC; 16.00

kto s kým: 7. vs 14.
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport

LFC team info

ABSENCIE (7) Kelleher - noha, I. Konaté - koleno, J. Henderson - stehno, C. Ramsay - chrbát , F. Carvalho - noha (otázny štart), C. Jones - nešpecifikované (otázny štart), N. Keïta, Oxlade-Chamberlain - obaja sval

WWFC team info

ABSENCIE (4) Chiquinho - koleno, Bo. Traoré - odobrenie transferu (otázny štart), R. Jiménez - triesla (otázny štart), Kalajdžić - koleno

The Reds privítajú v sobotu popoludní (10.9.) na Anfielde Wolverhampton Wanderers FC. Zverenci Bruna Lageho tiež nemali práve najlepší štart do nového ročníka PL. Majú iba jednu výhru zo 6 zápasov, neinkasujú veľa (4), ale trápia sa strelecky (iba tri strelené góly).

Kloppova éra:

Jürgen  Klopp sa stretol s Wolves doteraz iba 8-krát, nakoľko „vlci“ sa vrátili do najvyššej súťaže až v sezóne 2018/19 po siedmych rokoch. Ale aj tak je bilancia nemeckého manažéra LFC úchvatná, priam neskutočná.

Sled výsledkov:

sezóna štadión  los PL výsledok strelci rezultát
2018/19 vonku 18.kolo 2:0 (1:0) Salah, van Dijk  – 0 výhra
2018/19  doma 38.kolo 2:0 (1:0) Mané 2 – 0 výhra
2019/20 doma 20.kolo 1:0 (1:0) Mané – 0 výhra
2019/20 vonku 24.kolo 2:1 (1:0) J. Henderson, Firmino – Jimenez výhra
2020/21  doma 11.kolo 4:0 (1:0) Salah, Wijnaldum, Matip, vlastný (Semedo) – 0 výhra
2020/21 vonku 28. kolo 1:0 (1:0) Jota – 0 výhra
2021/22 vonku 15. kolo 1:0 (0:0) Origi  – 0 výhra
2021/22  doma 38. kolo 3:1 (1:1) Mané, Salah, Robertson – Neto výhra

Bilancia celkovo: 8 zápasov a 8 výhier, skóre 16:2, úspešnosť 100%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 10:1, úspešnosť 100%.
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 6:1, úspešnosť 100%.
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:1, úspešnosť 83%.

Zaujímavosť: iba dva inkasované góly od WWFC v 8 dueloch.

Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (16): Najviac ich strelil Sadio Mané – 4. Tri razy sa presadil Salah. Jeden presný zásah zaznamenali Robertson, Origi, Firmino, Jota, van Dijk, J. Henderson, Matip a Wijnaldum. Jeden bol vlastný od Semeda.

Asistencie (13): Najviac (3) má na konte Salah, po 2 razy asistovali Alexander-Arnold a J. Henderson. Po jednej gólovej prihrávke zaznamenali Firmino, Matip, Thiago Alcãntara, Mané, Fabinho a Lallana.

Žlté karty (7): Dve inkasoval Robertson, po jednej ŽK majú Matip, Fabinho, Thiago Alcãntara, Neco Williams  a Lallana.

Červená karta: na strane LFC bez jedna, ani u súpera.

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v PL pod Kloppom:

Zaujímavosť:
Tak ako Divock Origi strieľal svoje všetky góly proti Evertonu doma, tak aj Sadio Mané zaznamenal všetky presné zásahy proti Wolves na Anfielde.

Kloppova bilancia v 7. kole od sezóny 2015/2016:

Nemec viedol LFC v piatich zápasoch 7. kola ligovej sezóny. Prvé 4 zápasy odohral vonku. Najprv prišla výhra 2:1 na pôde Swansea, remíza 1:1 v Newcastli a tiež 1:1 na Chelsea. A konečne výhra u súpera – 1:0 v Sheffielde s United.

Nasledovala domáca výhra 2:1 nad West Hamom. V minulej sezóny prišla doma remíza 2:2 s Manchestrom City.

2021/22 doma Manchester City 2:2 (0:0) Mané, Salah remíza

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8.kole. N – znamená nováčik v PL.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 9:6, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 4:3, úspešnosť 67%.
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 2 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 5:3, úspešnosť 67%.
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 0 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 2:4, úspešnosť 22%.
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:2, úspešnosť 78%.
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (9): Najviac ich dal Salah – 2 (jeden z penalty). Po jednom góle zaznamenali Mané, Firmino, Jota, Wijnaldum, Coutinho, Sturridge a Milner (11m).

Asistencie (5): Dve prihrávky na gól má Shaqiri, po jednej zasa J. Henderson, Salah a C. Jones.

Žlté karty (9): Najviac (2) inkasoval Milner, po jednej majú na svojom konte Jota, Fabinho, J. Gomez, Mané, Sturridge, J. Henderson a brankár Adrián.

Červená karta: pre hráčov LFC nebola udelená ani jedna.

5. 7 zápasov 5 2 0 15:7 Po zápase s Newcastlom je 81%
6. 7 zápasov 5 2 0 18:8 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 6 zápasov 3 3 0 18:8 Pred zápasom s Wolves je 67%.

Zaujímavosť: Klopp má doteraz najlepšie kolá: 1., 5. a 6. kolo, kde vo všetkých je maximum 81%. Na druhej strane je nadchádzajúce 7. kolo patrí medzi najmenej úspešné.

Kanonieri The Reds v jednotlivých kolách PL pod Kloppom:

kolo najlepší strelec v kole     celkom gólov góly strelené doma góly strelené vonku
7. Mohamed Salah 2 2 0

Zaujímavosť:  Aj  v 7. kole sezóny sa strelecky najviac presadzoval Mohamed Salah, už je to po 5. raz. Nasleduje  Mané -2x a raz Firmino.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Wolverhamptonu Wanderers FC:

Celkovo sme sa stretli v 16 zápasoch, z toho 13 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 28:5, úspešnosť 85%.

• Bilancia doma: 8 zápasov, 7 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 15:3, úspešnosť 87%.
  • Bilancia vonku: 8 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 13:2, úspešnosť 83%.
  • Bilancia 1. polčasu: 16 zápasov, 9 výhier, 7 remíz, 0 prehier, skóre 11:1, úspešnosť 71%.
Xherdan Shaqiri (v červenom) v súboji s Wolves. (foto: Twitter)

Strelci 28 liverpoolskych gólov v ére PL proti Wolves:

Najlepším strelcom je Sadio Mané so 4 gólmi (4+0). Hneď za ním je s 3 gólmi Salah (2+1) a s 2 presnými zásahmi Fernando Torres (0+2).

Po jednom góle strelili doma Robertson, Matip, Wijnaldum, Luis Suárez, Gerrard, Benayoun a Hyypiä.

Vonku tiež s jedným gólom  boli strelcami Origi, Firmino, Jota, J. Henderson, van Dijk, Bellamy, A. Carroll, Kuyt, Raul Meireles  a Bruno Cheyrou.  Vlastné góly boli 2, obe na Anfielde  od hráčov Wolves.

Strelecká šerpa hráča LFC (najviac strelených gólov) v ére Premier League proti tohtosezónnym súperom: