Stats pred zápasom: Bude derby remízové? Kloppovi sa v 26. kole pomerne darí

35
1353

Po stredajšej (1.3.) dohrávke 7. kola PL, v ktorom The Reds po solídnom a efektívnom výkone po prestávke, ktorý priniesol na Anfielde cennú výhru 2:0 nad Wolverhamptonom, čaká Merseysiders v nedeľu (5.3.) už 26. kolo Premier League.

LFC team info

ABSENCIE (5) L. Díaz - koleno, Thiago A. - triesla/bok (otázny štart), C. Ramsay - koleno, J. Gomez - sval (otázny štart), N. Keïta - noha (otázny štart)

MUFC team info

ABSENCIE (6) van de Beek - koleno, Ch. Eriksen - členok, Shaw - nešpecifikované (otázny štart), Sancho - viróza (otázny štart), Martial - triesla, Greenwood - vyradený z kádra na dobu neurčitú

Kloppovci sa predstavia opäť v domácom prostredí, kde nastúpia v prestížnom súboji proti Manchestru United. „Červení diabli“ pod vedením manažéra Erika ten Haga prežívajú svoju najlepšiu sezónu po dlhých rokoch. V ligovej tabuľke sú usadení na 3. mieste a chcú ešte potrápiť aj vedúce duo Arsenal – Manchester City.

V prvom vzájomnom zápase na Old Trafforde vyhrali domáci Red Devils 2:1.

Jürgen Klopp (vľavo) a manažér MUFC Erik ten Hag. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Manchestrom United FC doteraz 14-krát.

2020/21 doma 19. 0:0 (0:0, 0:0) remíza
2020/21 vonku 34. 4:2 (2:1, 2:1) Firmino 2, Salah, Jota – Rashford, Bruno Fernandes výhra
2021/22 vonku 9. 5:0 (4:0, 1:0) Salah 3, Jota, N. Keïta výhra
2021/22 doma 30. 4:0 (2:0, 2:0) Salah 2, Mané, L. Díaz výhra
2022/23 vonku 3. 1:2 (0:1, 1:1) Salah – Sancho, Rashford prehra

Bilancia celkovo:  14 zápasov, 5 výhier, 6 remíz, 3 prehry, skóre 22:10, úspešnosť 50%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 9:2, úspešnosť 57%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 2 prehry, skóre 13:8, úspešnosť 43%
  • Bilancia 1. polčasu: 14 zápasov, 5 výhier, 6 remíz, 3 prehry, skóre 11:6, úspešnosť 50%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (22): Najviac osem úspešných striel má na konte Salah. Po 2 razy sa presadili Mané, Jota, Firmino a Shaqiri. Jeden presný zásah zaznamenali L. Díaz, van Dijk, N. Keïta, Milner (jeden z penalty), Lallana a jeden bol vlastný od Baillyho.

Asistencie (16): Najviac 3 razy prihrával na gól Alexander-Arnold, 2-krát to boli Jota a Salah. Po jednej asistencii má L. Díaz, N. Keïta, J. Henderson, Mané, Andy Robertson, Fabinho, C. Jones, N. Phillips a brankár Alisson Becker.

Žlté karty (13): Dve inkasovali Fabinho, Wijnaldum a Shaqiri, po jednej majú Alexander-Arnold, Salah, Firmino, Milner, N. Keïta, Oxlade-Chamberlain a Lovren.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u „červených diablov“ ju dostal Pogba.

Nottingham 1 0 0 1 0:1 0%

Zaujímavosť: Klopp s 50% úspešnosťou proti Red Devils sa zaradil až na 17. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Kloppova bilancia v 26. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 7 zápasoch 26. kola PL. Postupne zdolal vonku Aston Villu 6:0, potom

prišla prehra 1:3 v Leicestri. Nasledovali dva domáce zápasy, a to remíza 2:2 s Tottenhamom a výhra 3:0 nad

Bournemouthom. Pokračoval dvomi výhrami vonku, najprv 1:0 v Norwichi a 2:0 v Sheffielde s domácim

United. Nakoniec v minulej sezóne prišla výhra 3:1 doma nad Norwichom.

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16 vonku Aston Villa 6:0 (2:0, 4:0) Sturridge, Milner, Emre Can, Origi, Clyne, K. Touré výhra
2016/17 vonku Leicester 1:3 (0:2, 1:1) Coutinho prehra
2017/18 doma Tottenham 2:2 (1:0, 1:2) Salah 2 výhra
2018/19 doma Bournemouth 3:0 (2:0, 1:0) Mané, Wijnaldum, Salah výhra
2019/20 vonku Norwich 1:0 (0:0, 1:0) Mané výhra
2020/21 vonku Sheffield United 2:0 (0:0, 2:0) C. Jones, vlastný (K. Bryan) výhra
2021/22 doma Norwich 3:1 (0:0, 3:1) Mané, Salah, L. Díaz výhra

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 18:6, úspešnosť 76%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 8:3, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 10:3, úspešnosť 75%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 1 prehra, skóre 5:2, úspešnosť 57%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 13:4, úspešnosť 76%

Góly (18): Najviac sa presadil Salah 4-krát, Mané má na konte 3 góly. Po jednom zaznamenali L. Díaz, Origi, Milner, C. Jones, Clyne, Wijnaldum, Sturridge, Coutinho, K. Touré a Emre Can. Vlastný bol jeden od Bryana zo Sheffieldu United.

Asistencie (12): Najviac 3 prihrávky na gól má na konte J. Henderson, po 2 majú Firmino a Coutinho. Jednu asistenciu zaznamenali Tsimikas, Andy Robertson, Milner, Emre Can a brankár Alisson Becker.

Žlté karty (8): Po jednej inkasovali Matip, N. Keïta, Milner, Alexander-Arnold, Mané, Andy Robertson, Emre Can a K. Stewart.

Červená karta (0): Hráčom LFC ani súperovi nebola udelená.

Jordan Henderson. (foto: Twitter)

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolves je 71%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolves je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 7 5 1 1 Pred duelom s Manchestrom United je 76%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 26. kolo patrí pre rodáka zo Stuttgartu medzi priemerne úspešné.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Nedeľa – 17.30 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22 8 3 4 1 54%
22/23 3 2 0 1 67%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v nedeľu o 17,30 hod v tejto sezóne 67% úspešnosť. V sezóne 21/22 to bolo iba na úrovni 54%.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Manchestru United FC:

Celkom 61 zápasov, z toho 18 výhier, 14 remíz, 29 prehier, skóre 77:81, úspešnosť 37%.

• Bilancia doma: 30 zápasov, 11 výhier, 7 remíz, 12 prehier, skóre 41:33, úspešnosť 44%
  • Bilancia vonku: 31 zápasov, 7 výhier, 7 remíz, 17 prehier, skóre 36:48, úspešnosť 30%
  • Bilancia 1. polčasu: 61 zápasov, 15 výhier, 25 remíz, 21 prehier, skóre 35:36, úspešnosť 38%
Liverpoolska legenda Steven Gerrard (v červenom) v súboji s Royom Keanom z Manchestru United. (foto: Twitter)

Strelci 76 liverpoolskych gólov v ére PL proti The Red Devils:

Najviac 8 gólov strelili Steven Gerrard (3 doma a 5 vonku) a Salah (3+5). Za nimi Fowler so 6 gólmi (4+2).

Nasledujú trojgóloví Fernando Torres (1+2), Owen (2+1), Kuyt (3+0), D. Murphy (0+3) a Sturridge (2+1).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Mané (2+0), Firmino (0+2), Jota (0+2), Shaqiri (2+0), L. Suárez (0+2), Berger (1+1), Rush (1+1), Jamie Redknapp (2+0), Hyypiä (2+0) a Nigel Clough (2+0).

Po jednom góle strelili doma L. Díaz, van Dijk, Babel, Kewell, N´Gog, J. A. Riise, Paul Ince, J. Barnes a Ruddock.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami N. Keïta, Milner, Ch. Benteke, Lallana, Fabio Aurélio, Dossena a Don Hutchinson.

Vlastné góly boli 4, po dva na Anfielde a aj na Old Trafford.

Jürgen Klopp má bilanciu proti MUFC iba na úrovni 50%, no je lepšia ako bilancia Liverpoolu v ére Premier League – 37%.

Najlepšie vyznieva Kloppova bilancia v 26. kole sezóny, ktorá je na solídnej úrovni – 76%.

Je nutné, aby nemecký manažér LFC so svojím tímom zabrali opäť naplno a zapísali si ďalšiu výhru v ceste do vysnívanej TOP4, ktorá by znamenala miestenku v Lige majstrov 23/24.