Stats pred zápasom: Čísla sú na Kloppovej strane. Arsenal však má formu

2
1867

Po zodpovednom výkone a pohodlnom sobotňajšom (12.3.) víťazstve 2:0 na pôde Brightonu čaká Kloppov tím v strede týždňa dohrávaný zápas 27. kolo Premier League.

The Reds vycestujú do Londýna, kde nastúpia proti domácemu Arsenalu FC. Bude to už štvrtá tohtosezónna konfrontácia proti The Gunners. Okrem novembrovej vysokej domácej výhry 4:0 v lige sa LFC stretol so zverencami Mikaela Artetu v dvoch semifinálových zápasoch Ligového pohára, kde po domácej bezgólovej remíze prišla výhra 2:0 na Emirates Stadium, ktorá znamenala postup do finále Carabao Cupu.

LFC team info

ABSENCIE (4) I. Konaté - noha (otázny štart), Salah - noha (otázny štart), Milner, Tsimikas - obaja viróza

Kloppova éra:

Klopp sa v Premier League s Arsenalom FC stretol doteraz 12-krát.

Bilancia celkovo: 12 zápasov, 8 výhier, 3 remízy, 1 prehra, skóre 37:16, úspešnosť 75%.

• Bilancia doma: 7 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 25:7, úspešnosť 90%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 12:9, úspešnosť 53%
  • Bilancia 1.polčasu: 12 zápasov, 7 výhier, 4 remízy, 1 prehra, skóre 17:7, úspešnosť 69%

Zaujímavosť: jedinú prehru (vonku 1:2) utrpel Kloppov tím v majstrovskej sezóne 2019/20, keď už bolo o našom titule dávno rozhodnuté. Bilancia do polčasovej prestávky je zhodná s bilanciou v 2. polčase.

Roberto Firmino. (foto: Facebook)

Celkom 37 liverpoolskych gólov si rozdelilo 13 hráčov. Najviac ich strelil Bobby Firmino – 8 (jeden z penalty), po 7 presných zásahov majú Mané a Salah (dva z bieleho bodu), 4 razy skóroval Jota a 3x Coutinho.  Po jednom góle dali Minamino, Milner, Robertson, Matip, Wijnaldum, Sturridge, Lallana  a Joe Allen.

Asistencie: Najviac (5) zaznamenal Alexander-Arnold, 3 gólové prihrávky majú na konte Firmino a Mané. Dve Salah a E. Can. Po jednej asistencii si zapísali Robertson, Milner, Fabinho, J. Gomez, Origi, Wijnaldum, Lallana, Clyne a Ch. Benteke.

Žlté karty: Najviac (3) inkasoval Fabinho, po dve dostali Alexander-Arnold, Mané a Lovren. Po jednej majú Robertson, Jota, J. Gomez, Firmino, Lallana, Clyne, A. Moreno, Emre Can a manažér Klopp.

Červené karty: ani jedna u The Reds, ani u súpera.

Takumi Minamino. (foto: Twitter)

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch proti Arsenalu:

• strelené góly ako striedajúci hráči:

Takumi Minamino nastúpil v 76. minúte a už o minútu zvyšoval na konečných 4:0 pre LFC v prvom domácom zápase sezóny 21/22.

Diogo Jota naskočil v 80. minúte a o osem minút neskôr strelil gól, ktorým spečatil domácu výhru 3:1 v sezóne 20/21. Portugalský reprezentant naskočil aj v odvete na Emirates Stadium. Prišiel na ihrisko v 61. minúte za bezgólového stavu a už o tri minúty strelil prvý gól a v 82. minúte svojím druhým gólom uzavrel skóre zápasu na konečných 3:0 pre LFC.

Daniel Sturridge striedal v 74. minúte a o tri minúty strelil gól, ktorým upravil na konečných 4:0 pre The Reds bna Anfielde  v 17/18.

Joe Allen nastúpil v 82. minúte a v 90. minúte gólom vyrovnal na konečných 3:3 doma v sezóne

2015/16. Na tento gól mu prihrával tiež striedajúci Christian Benteke.

• neuznané góly systémom VAR: zatiaľ ani jeden.
Daniel Sturridge. (Foto: facebook)

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavil v 6 stretnutiach  Alisson Becker. Mignolet si zachytal v 4 dueloch, Adrián a Karius v jednom. Čisté konto si udržal v dvoch zápasoch Alisson a v jednom Karius.

Do obrany postavil Klopp v 7 stretnutiach Robertsona a Alexandra-Arnolda, 6 razy nastúpili van Dijk a 5x J. Gomez, 4-krát Matip a Lovren, 3 stretnutia absolvovali Klavan, A. Moreno a N. Clyne. Po jednom dueli majú na konte Tsimikas, N. Phillips, Kabak, K. Touré a Mamadou Sakho.

Do stredu poľa poslal manažér LFC najčastejšie Wijnalduma – 8-krát, 7 zápasov má Fabinho. 5 duelov odohral J. Henderson, 4 Milner a Emre Can. V 3 stretnutiach sme videli Lallanu. V dvoch súbojoch hral Thiago Alcântara a Oxlade-Chamberlain, v jednom N. Keïta, Shaqiri  a Ibe.

V útoku 11 zápasov odohrali Mané a Firmino. Salah sa predstavil 9-krát. Coutinho hral v 3 stretnutiach a v jednom Jota.

Gólová radosť The Reds. Zľava Milner, J. Henderson, MInamino a Origi. (foto: Twitter)

Ako striedajúci hráči prišlo na ihrisko v súbojoch proti The Gunners  až 23 hráčov The Reds. Najčastejšie menil

spoluhráča Milner 4-krát. Origi a Minamino v 3 dueloch, po 2 razy to boli Jota, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson, Wijnaldum, Shaqiri a Lallana. V jednom stretnutí sa objavili Matip, N. Keïta, Alexander-Arnold, Morton, Grujić, Rhys  Williams, Ch. Benteke, J. Allen, Sturridge, Lucas Leiva, Caulker, Clyne, K. Stewart a Emre Can.

Rozhodcovia: Na zápas s The Gunners  bol 3-krát delegovaný Michael Oliver a 2 razy Pawson. V jednom stretnutí si

zapískali Attwell, Marriner, Madley, Taylor, M. Jones, Atkinson a Paul Tierney.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 27. kole od sezóny 2015/16:

Nemecký  manažér viedol LFC v 6 zápasoch 27. kola Premier League. Začal dvoma domácimi výhrami, a to  4:0 nad mestským rivalom Evertonom a 3:1 s Arsenalom. Potom prišla ďalšia výhra 2:0 v Southamptone. Nasledovala domáca remíza 0:0 s Manchestrom United, a potom aj domáca výhra 3:2 nad West Hamom. Nakoniec  v 20/21 prišla jediná prehra a to doma 0:1 s Fulhamom.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 12:4, úspešnosť 72%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 10:4, úspešnosť 75%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 2:0, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:2, úspešnosť 61%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 0 prehier, skóre 5:2, úspešnosť 56%

Góly: Po 2 presné zásahy majú na konte Salah, Mané, Firmino a Wijnaldum. Po jednom zaznamenali Coutinho, Origi, Sturridge a M. Sakho.

Asistencie: Dva razy prihrávalo na gól Alexander-Arnold, Milner a Firmino, po jednej asistencii majú Robertson, Salah, Mané, Origi, Allen a Lucas Leiva.

Žlté karty: Dve majú na konte Milner a Emre Can, po jednej inkasovali Matip, Jota, N. Keïta, Wijnaldum a Shaqiri.

Červená karta: ani jedna u LFC, u súpera Mori z Evertonu.

Alisson Becker. (foto: Facebook)

Zaradenie hráčov:

Šéf lavičky LFC postavil v 27. kole celkom v 6 stretnutiach 3 brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch. Mignolet stál v bránke v 2 zápasoch a Karius v jednom. Každý  z nich si udržal  čisté konto v jednom stretnutí.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Robertson. 3 razy to boli van Dijk a Matip, na 2 súboje nastúpili Alexander-Arnold a Clyne. Jedno stretnutie absolvovali J. Gomez, Neco Williams, N. Phillips, Rhys Williams, Lovren, Klavan, M. Sakho a A. Moreno.

Do zálohy poslal Klopp na 5 zápasov Wijnalduma, 4-krát Milnera. Dva duely má na konte Fabinho, N. Keïta, Lallana a Emre Can. Na jedno stretnutie nastúpili J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri a Lucas Leiva.

V útoku nasadil na 5 zápasov Firmina, na 4 duely Salaha a Maného. Dva razy hral Coutinho a v jednom stretnutí to boli Jota a Origi.

Pri striedaniach v 27. kole sezóny bolo použitých 14 hráčov LFC. Dva razy naskočili do zápasu Origi, Sturridge a Alexander-Arnold. Po jednom striedaní majú na konte Milner, Oxlade-Chamberlain, Matip, Fabinho, Mané, Lovren, Shaqiri, Lallana, J. Allen, Lucas Leiva a Ibe.

Rozhodcovia: V dvoch bol delegovaný Madley, po jednom zápase si zapískali Atkinson, Friend, Moss a M. Oliver.

V červenom Roberto Firmino, za ním opora Arsenalu Bukayo Saka. (foto: Facebook)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Arsenalu:

Celkom 59 zápasov, z toho 24 víťazných, 19 remíz, 16 prehier, skóre 101:72, úspešnosť 51%.

• Bilancia doma: 30 zápasov, 16 výhier, 8 remíz, 6 prehier, skóre 69:33, úspešnosť 62%
  • Bilancia vonku: 29 zápasov, 8 výhier, 11 remíz, 10 prehier, skóre 32:39, úspešnosť 40%
  • Bilancia 1. polčasu: 59 zápasov, 20 výhier, 28 remíz, 11 prehier, skóre 44:26, úspešnosť 50%
Robbie Fowler. (foto: Facebook)

Strelci 101 liverpoolskych gólov v ére PL proti The Gunners:

Najviac 9 presných zásahov zaznamenal Robbie Fowler (8 doma + 1 vonku). Hneď za ním je s 8 gólmi Firmino (7+1)

a dvaja 7-góloví: Salah (5+2) a Mané (5+2).

Ďalší strelci: Jota 4 (2+2), Coutinho 4 (1+3), Crouch 4 (3+1), Škrtel 3 (3+0), Steven Gerrard 3 (2+1), Owen 3 (2+1), S. McManaman 3 (2+1), J. Henderson 2 (0+2), Sturridge 2 (2+0), Sterling 2 (2+0), Luis Suárez 2 (0+2), Fernando Torres 2 ( 2+0), Kuyt 2 (1+1), Benayoun 2 (2+0), P. Ince 2 (2+0), L. Garcia 2 (1+1), J. A. Riise 2 (1+1).

Po jednom góle strelili doma Minamino, Robertson, Matip, Wijnaldum, Joe Allen, Patrik Berger, N´Gog, X. Alonso, Kewell, Heskey, Agger, Litmanen, Barmby, Mellor a Leonhardsen.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Milner, Lallana, T. Camara, McAteer, Collymore, D. Murphy, Hyypiä, Robbie Keane a John Barnes. Vlastné góly: boli dva od hráčov Arsenalu.

Delegovaný hlavný rozhodca:

Andre Marriner. 51-ročný Angličan bude viesť vo svojej kariére 51. zápas Liverpoolu v Premier League. V 21/22 to boli 2 zápasy, v ktorých udelil hráčom The Reds 1 žltú kartu, súperovým hráčom vytiahol dve. Nezapískal ani jednu penaltu pre LFC, ani pre súperov.

Jürgen Klopp má v 27. kole Premier League úspešnosť na úrovni 72%. No jeho osobná bilancia s The Gunners je až na úrovni 75%, pričom je omnoho lepšia ako úspešnosť Liverpoolu proti Arsenalu v ére Premier League, ktorá činí 51%.

Nemecký manažér LFC si uvedomuje, že „kanonierom“ to aktuálne ide (5 ligových výhier v sérii) a skončiť v prvej štvorke je zrejmý cieľ. Ak ale nechceme pred vzájomným zápasom s Manchestrom City (hrá sa po repre pauze 10.4. na Etihad Stadium, pozn.) stratiť v lige s Guardilovcami kontakt, tak bude potrebné kvalitným a zodpovedným výkonom zvládnuť aj túto prekážku.