Stats pred zápasom: Čísla sú proti The Reds, zdoláme Neapol aj napriek tomu?

1
1049

Po ťažkom a tradične vybičovanom liverpoolskom derby zápase s neefektívnom koncovkou v podaní zverencov Jürgena Kloppa, ktorá vyústila v sobotu na obed (3.9.) do bezgólovej remízy (Everton – LFC 0:0), čakajú The Reds prvé povinnosti v tohtosezónnej Lige majstrov.

LFC team info

ABSENCIE (8) Thiago A. - stehno (otázny štart), Kelleher - noha, I. Konaté - koleno, J. Henderson - stehno, C. Ramsay - chrbát , F. Carvalho - noha (otázny štart), C. Jones - nešpecifikované (otázny štart), N. Keïta, Oxlade-Chamberlain - obaja sval/nie sú na supiske LM

Merseysiders absolvujú  výjazd na Apeninský polostrov, kde v stredu večer (7.9.) narazia na lídra Serie A – domáci SSC Neapol. V tíme trénera Luciana Spallettiho prebieha aktuálne prestavba kádra s cieľom nestratiť pozície v Taliansku, ani na európskej scéne.

V klube pod Vezuvom už nenájdete dlhoročné opory, ako boli Mertens, Insigne, K. Koulibaly, Fabián Ruiz, či brankár Ospina. Na druhej strane je zaujímavé, že to bude pre nemeckého manažéra LFC jubilejný 60. zápas v Champions League vo farbách The Reds.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova  bilancia proti SSC Neapol v Lige majstrov:

Jürgen Klopp viedol The Reds proti Partenopei v 4 zápasoch. V sezóne 2018/19 sa stretol v 2. kole skupinovej fázy najprv u súpera, kde prehral 0:1 gólom v poslednej minúte zápasu.

Odveta na Anfielde v záverečnom 6. kole už priniesla tesnú výhru LFC 1:0, ktorá znamenala postup do vyraďovacej časti LM. Nakoniec to bola veľmi úspešná cesta v play-off, ktorá znamenala zisk „ušatej“ trofeje.

V nasledujúcej sezóne 2019/20 sme narazili na taliansky klub už v 1. kole skupinovej fázy. Klopp s tímom opäť cestoval najprv za súperom a znovu prehral, tentoraz 0:2.

V odvete doma to skončilo remízou 1:1, ktorú zachránil gólom stopér Lovren, už bývalý hráč LFC. Aj to stačilo na postup do osemfinále, no tam sa cesta skončila.

2019/20 doma 5. kolo skup. fázy 1:1 (0:1) Lovren – Mertens  remíza

Zaujímavosť: Všetci traja strelci Neapola v zápasoch proti LFC už neobliekajú dres talianskeho klubu.

Bilancia celkom: 4 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 2 prehry, skóre 2:4, úspešnosť 33%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, skóre 2:1, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 2 prehry, skóre 0:3, úspešnosť 0%
  • Bilancia 1. polčasu: 4 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 1 prehra, skóre 1:1, úspešnosť 42%
  • Bilancia 2. polčasu: 4 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 2 prehry, skóre 1:3, úspešnosť 42%
Dejan Lovren, ex-obranca LFC. (foto: Facebook)

Hráči The Reds strelili v 4 dueloch iba 2 góly. Strelecky sa raz presadili Salah a Lovren.

Asistencie (2): Na oba góly prihrával James Milner.

Žlté karty (8): Najviac – 3 ich inkasoval Robertson, dve má na konte Milner. Po jednej obdržali van Dijk, Salah a Mané.

Červená karta: nikto z LFC ani u súpera.

Kloppova bilancia v 1. kole základnej skupiny Ligy majstrov od sezóny 2017/18:

Nemec viedol LFC v 5 zápasoch 1. kola skupinovej fázy Champions League. Najprv to boli domáce zápasy – remíza so Sevillou 2:2, výhra s Parížom St. Germain 3:2. Potom v dvoch dueloch vonku prehra v Neapole 0:2 a následne výhra 1:0 v Amsterdame nad Ajaxom. Nakoniec v minulej sezóne výhra doma 3:2 nad AC Milan.

sezóna štadión      súper výsledok  strelci LFC rezultát
2017/18   doma      FC Sevilla    2:2 (2:1) Firmino, Salah  remíza
2018/19   doma Paríž St. Germain    3:2 (2:1) Sturridge, Milner (11m), Firmino   výhra
2019/20   vonku     SSC Neapol    0:2 (0:0)   prehra
2020/21   vonku Ajax Amsterdam    1:0 (1:0) vlastný (Tagliafico)   výhra
2021/22   doma      AC Milan    3:2 (1:2) Salah, J. Henderson, vlastný (Tomori)   výhra

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza , 1 prehra, skóre 9:8, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 8:6, úspešnosť 78%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 1:2, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 6:4, úspešnosť 67%
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 1 výhra, 2 remízy, 2 prehry, skóre 3:4, úspešnosť 33%
Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Góly (9): Najviac ich strelili Salah a Firmino – po 2, po jednom zaznamenali J. Henderson, Sturridge a Milner z penalty. A k tomu boli 2 vlastné góly od Tagliafica (Ajax) a Tomoriho (AC Milan).

Asistencie (3): Jednu prihrávku na gól si pripísali Robertson, Origi a Alberto Moreno.

Žlté karty (8): Najviac – 3 inkasoval Milner, dve má na konte J. Gomez (obe v jednom zápase). Po jednej dostali van Dijk, Robertson, Alexander-Arnold a A. Moreno.

Červená karta: na strane LFC spomínaný Joe Gomez (po 2. ŽK) v zápase proti FC Sevilla doma v sezóne 2017/18, z hostí nikto.

Joe Gomez. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Champions League (od sezóny 1992/93):

V novodobej Lige majstrov sa „červení“ z Anfieldu stretli s SSC Neapol iba za pôsobenia manažéra Kloppa. Jeho

bilancia  v 4 odohratých zápasoch (všetky boli v skupinovej fáze) nie je veľmi úspešná. Podrobnosti nájdete v úvode článku.