Stats pred zápasom: Gerrardovi to proti Villans padalo, teraz je na opačnej strane

1
1182

Liverpool v utorok (7.12.) výhrou 2:1 na San Sire zavŕšil rekordnú „jazdu“ B-skupinou Ligy majstrov a teraz sa už sústredí na 16. pokračovanie Premier League, keď na Anfielde privíta najznámejší klub z Birminghamu a to Aston Villu.

Premier League 21/22 (11.12.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Aston Villa FC; 16.00

kto s kým: 2. vs 10.
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Premier Sport 2 (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (6) H. Elliott - členok, Firmino - stehno, C. Jones - oko, N. Phillips - lícna kosť, Jota - noha (otázny štart), Origi - koleno

AVFC team info

ABSENCIE (4) B. Traoré - stehno, Bailey - stehno, Ings - stehno (otázny štart), M. Targett - oblasť tváre (otázny štart)

Pikantnosťou tohto súboja bude to, že na lavičke The Villans bude legenda LFC Steven Gerrard. Ten začal parádne so svojím novým klubom, zo 4 zápasov tri vyhral a prehral iba s Manchestrom City.

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s birminghamskou Aston Villou v Premier League 2015/16 doteraz len 5-krát, nakoľko The Villans boli tri sezóny v 2. lige (Championship).

Bilancia celkovo: 5 zápasov, z toho 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 14:9, úspešnosť 80%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 výhry, 0 prehier, skóre 4:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 10:8, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 1 výhra, 1 remíza, 3 prehry, skóre 3:6, úspešnosť 27%
  • Bilancia 2. polčasu: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 11:3, úspešnosť 80%

Zaujímavosť: presná zhoda je v bilancii celkovej a 2. polčasu.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Parádnu bilanciu si Klopp a spol. pokazili v sezóne 20/21 vo Villa Parku, kde sme vysoko prehrali (hokejovým výsledkom 2:7). Nebol to nejaký katastrofálny výkon LFC, ale domáci hráči Aston Villy do čoho kopli, to skončilo v súperovej bráne, navyše aj s prispením tečovania brániacich hráčov The Reds.

14 gólov si rozdelilo až 11 hráčov LFC. Najviac ich strelil Mohamed Salah – 3. Dva razy sa presadil Mané. Jeden presný zásah zaznamenali Origi, C. Jones, Robertson, Alexander-Arnold, Milner, Sturridge, Clyne, Kolo Touré a Emre Can.

Asistencie na gól: po 2 zaznamenali Brazílčania Firmino a Coutinho, jednu majú J. Henderson, Alexander-Arnold, Salah, Mané a N. Keïta.

Žlté karty: po dve inkasovali van Dijk a Robertson, po jednej majú Milner, Mané a K. Stewart.

Červená karta: na strane LFC aj u súperov bez karty.

Ďalšie zaujímavosti v súbojoch s AVFC:

• neuznané góly VAR-om: jeden a to na strane LFC. Firminovi neuznali pre ofsajd.
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Divock Origi nastúpil v 15/16 vo Villa Parku v 62. min. a už o 60 sekúnd strelil gól na 4:0. Belgický útočník prispel k vysokej výhre LFC 6:0; Curtis Jones prišiel v domácom zápase ročníka 19/20 na ihrisko v 85. minúte a o 4 minúty upravil na konečných 2:0.
Curtis Jones. (foto. Facebook)

Zaradenie hráčov do základnej zostavy

V bránke sa objavil 3- krát Alisson Becker a v jednom bez inkasovaného gólu. Po jednom zápase odchytali Adriána Mignolet (belgický brankár s jedným čistým kontom).

Do obrany postavil Klopp v 4 zápasoch Trenta Alexandra-Arnolda a Andrewa Robertsona. 3- krát nastúpil van Dijk, 2 stretnutia absolvoval J. Gomez. Po jednom dueli majú na konte Nat Phillips, Kabak, Lovren, Clyne, M. Sakho, K. Touré a Alberto Moreno.

Do zálohy poslal manažér LFC  3-krát Fabinha a Wijnalduma, 2 razy to boli N. Keïta, J. Henderson a Milner. V jednom stretnutí nastúpili Oxlade-Chamberlain, Lallana a Emre Can.

V útoku nastúpili na 4 duely Mohamed Salah a Roberto Firmino. V 2 stretnutiach sa objavili od začiatku Mané a Jota, jeden zápas majú na konte Origi, Sturridge a Coutinho.

Ako striedajúci hráči naskočili 15 futbalisti. 2-krát menili spoluhráča Origi a C. Jones. V jednom stretnutí sa objavili Keïta, J. Henderson, Milner, Mané, Oxlade-Chamberlain, Firmino, Minamino, Thiago Alcântara, Neco Williams, Shaqiri, Ch. Benteke, Wijnaldum a K. Stewart.

Rozhodcovia: Na zápas s AVFC bol 2- krát delegovaný ako hlavný  Paul Tierney. V jednom stretnutí si zapískali Atkinson, Moss a Swarbrick.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Kloppova  bilancia v 16. kole od sezóny 2015/16:

Šéf lavičky LFC viedol  v 6 zápasoch 16. kola sezóny Premier League. Postupne prišla remíza doma 2:2 s West Bromom, vzápätí výhra 3:0 na pôde Middlesbrough a doma znovu remíza 1:1 s Evertonom. Potom dve výhry vonku v Bournemouthe 4:0 a 3:0, nakoniec to bola remíza 0:0 v Newcastli.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 0 prehier  skóre 13:3, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 2 remízy skóre 3:3, úspešnosť 33%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:0, úspešnosť 83%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 6:1, úspešnosť 78%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:2, úspešnosť 61%

Z toho vyplýva, že vonku  a 1. polčas bol plne v réžii The Reds.

Pod Kloppom dali liverpoolski hráči v 16. kole 13 gólov. Najviac ich strelil Mohamed Salah – 5. Origi a Lallana majú na konte 2 presné zásahy a po jednom zaznamenali Keïta, J. Henderson a Oxlade-Chamberlain. Jeden gól bol vlastný, dal si ho Cook z Bournemouthu.

Asistencie na gól: po 2 majú J. Henderson a Lallana. Jednu prihrávku si pripísali Salah, Firmino, Origi, Keïta, Clyne a Joe Gomez.

Žlté karty: dve inkasoval Fabinho, jednu majú na svojom konte Milner, J. Gomez, N. Phillips a Lovren.

Červená karta: pre hráčov LFC, ani u súperov nebola udelená ani jedna.

Naby Keïta. (foto: Facebook)

Zaradenie hráčov

Nemecký manažér The Reds postavil v 16. kole celkom v 6 stretnutiach iba dvoch brankárov. Alisson Becker chytal v 3 dueloch a vo všetkých si udržal čisté konto. Druhým bol Simon Mignolet tiež v 3 zápasoch, v jednom neinkasoval.

V obrane sa na 4 zápasy objavili Robertson a Lovren, 2 razy to boli van Dijk, J. Gomez, Klavan  a Clyne.

Jedno stretnutie absolvovali Alexander-Arnold, Matip, N. Phillips, Martin Škrtel a Alberto Moreno.

V strede poľa využil Klopp vo všetkých 6 zápasoch  Jamesa Milnera, kapitán Jordan Henderson nastúpil v 5 dueloch, po 2 stretnutiach majú na konte Fabinho, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum  a Lallana. V jednom súboji sa objavili C. Jones, Shaqiri a Emre Can.

Do útoku nastúpili Mohamed Salah a Roberto Firmino  v 4 dueloch, Sadio Mané v 3 stretnutiach. Jeden zápas hrali Origi, Solanke, Ch. Benteke a Philippe Coutinho.

Pri striedaniach bolo v 16. kole sezóny použitých 15 hráčov.

Po 2-krát naskočili do zápasu Alexander-Arnold, Firmino a Shaqiri. V jednom zápase boli nasadení Mané, Thiago, J. Henderson, Origi, C. Jones, Wijnaldum, Lallana, Coutinho, Ings, Lucas Leiva, Ibe a Ejaria.

Rozhodcovia: v 6 stretnutiach nám pískali 5. Dva razy to bol Pawson, po jednom zápase majú na konte Kavanagh, Mason, Moss a Tierney.

Steven Gerrard rozhodol v 2007/08 vzájomný duel na pôde Aston Villy (2:1) gólom zo záveru stretnutia. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Aston Ville FC:

Celkovo sme sa stretli v 52 zápasoch, 29 víťazných, 10 remíz, 13 prehier, skóre 90:55, úspešnosť 62%.

• Bilancia doma: 26 zápasov, 15 výhier, 5 remíz, 6 prehier, skóre 51:29, úspešnosť 64%
  • Bilancia vonku: 26 zápasov, 14 výhier, 5 remíz, 7 prehier, skóre 39:26, úspešnosť 60%
  • Bilancia 1. polčasu: 52 zápasov, 22 výhier, 17 remíz, 13 prehier, skóre 43:25, úspešnosť 53%

Strelci 90 gólov liverpoolskych gólov v ére PL proti Aston Ville:

Najviac sa darilo dvom kanonierom  z nedávnej minulosti, ktorí zaznamenali úctihodných 12 gólov. Steven Gerrard (8 doma + 4 vonku) a Robbie Fowler (7+5).  Hneď za nimi sú s 5 gólmi Daniel Sturridge (3+2) a Michael Owen (4+1). 3 góly strelil Salah (1+2).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Mané (1+1), Dirk Kuyt (2+0), Milner (1+1), Fernando Torres (1+1), Collymore (1+1), Crouch (2+0), D. Murphy (0+2), a Steve McManaman (0+2).

Po jednom góle strelili doma zaznamenali Alexander-Arnold, C. Jones, Carragher, Redknapp, Luis Suárez, Maxi Rodríguez, Babel, N´Gog, Riera, Morientes, Benayoun, L. García, John Barnes,  Neil Ruddock a Karl-Heinz Riedle.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Robertson, Origi, J. Henderson, K. Touré, Clyne, Bellamy, Emre Can, Škrtel, Borini, Lambert, P. Ince, X. Alonso, Kewell, J. A. Riise, Jari Litmanen, Vladimír Šmicer, Walters a R. Rosenthal.

Vlastné góly boli 2, jeden na Anfielde  a jeden vo Villa Parku od hráčov AVFC.

Proti Aston Ville si už zahral aj Caoimhín Kelleher. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má v 16. kole Premier League bilanciu iba na úrovni 67%, ktorá je bez prehry. Ale je zapríčinená až tromi remízami.

Nemecký manažér má bilanciu proti Aston Ville na úrovni 80%. Je to už asi tradičné klišé, že jeho osobná bilancia omnoho lepšia ako bilancia The Reds proti sobotňajšiemu súperovi  v ére Premier League – iba 62%.