Stats pred zápasom: Inter stojí proti číslam, LFC ide o postup i sériu

1
1802

Po sobotňajšom (5.3.) vydretom a šťastnom víťazstve 1:0 doma proti West Hamu United čaká The Reds na Anfielde odvetný osemfinálový zápas Ligy majstrov proti talianskemu majstrovi FC Internazionale Milan.

Zverenci nemeckého manažéra majú všetky tromfy v rukách, nakoľko v prvom zápase dosiahli u súpera výhru 2:0 po góloch Salaha a striedajúceho Firmina.

LFC team info

ABSENCIE (3) Thiago A. - stehno (otázny štart), Firmino - triesla (otázny štart), Matip - viróza (otázny štart)

FCIM team info

ABSENCIE (1) Barella - trest, Perišić - stehno (otázny štart)

Kloppova bilancia v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov:

Obavy po ťažkom augustovom žrebe a s realitou najťažšej skupiny  sa šéf lavičky LFC so svojím tímom pustil do namáhavej práce. Výsledkom je fantastická vizitka (vyhraté všetky zápasy v skupine LM), k tomu aj výhra v prvom zápase vyraďovacej fázy Champions League.

Bilancia celkom: 7 zápasov, 7 výhier, skóre 19:6, úspešnosť 100%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 7:2, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 12:4, úspešnosť 100%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 2 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 8:5, úspešnosť 48%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 11:1, úspešnosť 90%

Zaujímavosť: bilancia po prestávke je omnoho lepšia ako v prvom polčase.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

19 liverpoolskych gólov si rozdelilo 8 hráčov LFC a jeden súperov. Najviac ich strelil Mohamed Salah

– 8 (jeden z penalty). Firmino skóroval 3-krát a Mané zaznamenal 2 presné zásahy. Raz sa presadili Jota, Origi, N. Keïta, Thiago Alcântara a J. Henderson. Jeden gól bol vlastný – Tomoriho z AC Milan.

Zaujímavosti:

• Mohamed Salah v 1. kole proti AC Milan nepremenil penaltu.
  • Roberto Firmino naskočil do 2. polčasu a v 75. minúte otváral skóre zápasu, ktorý sa hral pred 3 týždňami v Miláne.

Asistencie: 3-krát prihrával na gól Alexander-Arnold, 2 razy Robertson a C. Jones. Po jednej asistencii si pripísali Mané, Milner, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson a Origi.

Žlté karty: až tri dostal James Milner, po jednej inkasovali Matip, I. Konaté, Alexander-Arnold, Mané a Jota.

Červené karty: boli dve, dostali ich hráči Atlética Madrid v oboch zápasoch – najprv Griezmann a v odvete Felipe.

VAR: v 4. kole na Anfielde pri výhre LFC 2:0 nad Atléticom Madrid bol neuznaný na oboch stranách jeden gól (kvôli ofsajdu Jotovi resp. L. Suárezovi).

Diogo Jota. (foto: Twitter)

Zápasové zaradenie do základnej zostavy:

V bráne sa objavil vo všetkých 7 zápasoch Alisson Becker, pričom v troch si udržal čisté konto.

Do obrany postavil Klopp do 5 stretnutí Matipa, 4 duely odohrali van Dijk, Alexander-Arnold a Robertson. 3-krát to boli Tsimikas a I. Konaté, dva súboje absolvovali Milner a N. Williams. V jednom zápase sa objavili J. Gomez a N. Phillips.

Do zálohy poslal manažér LFC 4-krát J. Hendersona a Fabinha, 3 razy Oxladea-Chamberlaina. 2 zápasy má na konte Thiago Alcântara, Morton a N. Keïta. V  jednom stretnutí sa objavili H. Elliott a C. Jones.

V útoku sa objavil vo všetkých 7 zápasoch Salah, 6 razy Mané. V 4 dueloch to bol Jota, 2-krát Minamino a Origi, v jednom stretnutí Firmino.

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko 19 futbalisti LFC. Najčastejšie menili spoluhráča Fabinho, J. Gomez, Milner, Firmino, Oxlade-Chamberlain a Origi 3-krát, po 2 razy to boli J. Henderson, N. Keïta, Thiago A. a Minamino. V jednom stretnutí sa objavili Mané, Jota, Diaz, C. Jones, Robertson, Neco Williams, Bradley, Woltman a Nat Phillips.

Rozhodcovia: Dva razy bol delegovaný Poliak Marciniak a Makkelie z Holandska. V jednom zápase si zapískali Nemci Siebert, Zwayer a Rus Karasev.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v osemfinále Ligy majstrov od sezóny 2017/18:

Nemec Klopp viedol LFC proti 5 protivníkom dohromady v 9 zápasoch osemfinále Champions League. Najprv to bol úspešný dvojsúboj proti FC Porto (vonku výhra 5:0 a doma remíza 0:0), nasledovala tiež víťazná „bitka“ nad Bayernom Mníchov (doma remíza 0:0 a potom výhra 3:1 vonku).

V sezóne 19/20 už prišla prehratá konfrontácia s Atléticom Madridom (vonku prehra 0:1 a doma výhra 1:0 v normálnej

hracej dobe). No v následnom predĺžení už Kloppovci ťahali za kratší koniec (prehra 1:3, celkove v zápase 2:3).

V minulej covidovej edícii 20/21 LM došlo ku konfrontácii s RB Lipsko, pričom obe osemfinálové zápasy sa odohrali

v Budapešti a oba sa skončili výhrou The Reds 2:0.

No a v tejto sezóne 21/22 v prvom osemfinálovom zápase vyhral LFC na štadióne Giuseppeho Meazzu nad Internazionale do tretice 2:0.

Bilancia celkovo: 9 zápasy, 5 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 16:5, úspešnosť 63%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 1 prehra, skóre 4:3, úspešnosť 42%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 12:2, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 2 výhry, 6 remíz, 1 prehra, skóre 4:2, úspešnosť 44%
  • Bilancia 2. polčasu: 9 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 0 prehier, skóre 11:0, úspešnosť 70%
  • Predĺženie: 1 zápas, 1 prehra, skóre 1:3, úspešnosť 0%
Sadio Mané. (foto: Facebook)

Hráči LFC zaznamenali v osemfinálových zápasoch 16 gólov. Najviac dal Sadio Mané – 7, hneď za ním je Salah so 4 zásahmi. 3-krát sa presadil Firmino, po jednom góle zaznamenali van Dijk a Wijnaldum.

Asistencie: Najviac 3 prihrávky na gól má na konte Milner. Jednu asistenciu  si pripísali Robertson, Salah, Jota, Firmino, Oxlade-Chamberlain, van Dijk, Origi, Wijnaldum a Ings.

Žlté karty: Tri má na svojom konte J. Henderson. Po jednej inkasovali Fabinho, Alexander-Arnold, Robertson, Matip, J. Gomez, Mané, Kabak a manažér Klopp.

Červená karta: u LFC ani u súperov ju nedostal nikto.

Rozhodcovia:  Dva zápasy rozhodoval Poliak Marciniak a Orsato z Talianska, v jednom stretnutí si zapískali Slovinec Vinčić, Francúz Turpin, Nemec Zwayer, Talian Rocchi  a Makkelie z Holandska.

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil osemfinále LM celkom v 9 stretnutiach troch brankárov. Alisson Becker chytal

v 6 dueloch a až v štyroch si udržal čisté konto. Dva zápasy má na svojom konte Karius (v oboch s čistým kontom)

a jeden Adrián (dostal všetky 3 góly v predĺžení v nešťastnom zápase s Atléticom Madridom doma v 19/20).

Andry Robertson (v červenom) v súboji s Veltmanom. (fpoto: Faceboopk)

V obrane sa na 8 zápasov objavili Alexander-Arnold a Robertson, 5-krát van Dijk, 3x Matip a J. Gomez. Dva razy to boli Kabak a Lovren, jedno stretnutie absolvovali I. Konaté, N. Phillips a Alberto Moreno.

V strede poľa využil Klopp v 7 zápasoch J. Hendersona a Wijnalduma, 4-krát Fabinho a 3x Thiago A. a Milner. V jednom súboji sa objavili H. Elliott, Oxlade-Chamberlain, N. Keïta, C. Jones, Lallana  a Emre Can.

Do útoku nastúpil vo všetkých 9 stretnutiach Sadio Mané, 8-krát Salah, 7x Firmino. Dva zápasy hral Jota.

Pri striedaniach bolo použitých 18 hráčov. Najviac 5-krát naskočil do zápasu Origi a Milner, 3x Oxlade-Chamberlain.

Dva razy striedal Fabinho, N. Keïta a Ings, v jednom zápase boli nasadení Luis Díaz, Firmino, J. Henderson, Matip, J. Gomez, Tsimikas, Neco Williams, Salah, Minamino, Lallana, Shaqiri a Klavan.

Sadio Mané (vľavo v červenom) pri pokuse nožničkami. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Champions League(od sezóny 1992/93) proti Nerazzurri:

Bilancia LFC proti FC Internazionale Milan:

Celkovo sme sa stretli v 3 zápasoch, všetky boli výhry, skóre 5:0, úspešnosť 100%.

1. zápas: osemfinále LM 2007/08 výhra 2:0 doma, góly Dirk Kuyt a Steven Gerrard.
  2. 2. zápas: osemfinále LM 2007/08 výhra 1:0 vonku, gól Fernando Torres. Manažérom bol Rafael Benítez.
  3. 3. zápas: osemfinále LM 2021/22 výhra 2:0 vonku, góly Firmino a Salah. Manažér LFC Jürgen Klopp.
  • Bilancia 1. polčasu: 3 zápasy, 3 remízy, skóre 0:0, úspešnosť 33%.
  • Bilancia 2. polčasu: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 5:0, úspešnosť 100%.

• Zatiaľ nepadol ani jeden gól v 1. polčase vo vzájomných stretnutiach.
  • The Reds rozhodli o svojich troch výhrach až v druhom polčase.
  • Liverpool FC ešte nedostal od Interu Milan gól v histórii Ligy majstrov.