Stats pred zápasom: Klopp je v 36. kole slabý, je to výhoda pre zachraňujúci sa Leicester?

36
1438

Po zodpovednom a bojovnom výkone The Reds, ktorý priniesol v sobotu (6.5.) opäť tesnú výhru 1:0 doma nad Brentfordom, pokračuje počas víkendu Premier League 36. kolom.

Premier League 22/23 (15.5.), King Power Stadium, Leicester

Leicester City FC - LIVERPOOL FC; 21.00

kto s kým: 18. vs 5.
rozhodca: Craig Pawson
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

LCFC team info

ABSENCIE (4) J. Justin - noha, Iheanacho - triesla, Vestergaard - noha, R. Bertrand - nešpecifikované

LFC team info

ABSENCIE (5) C. Ramsay - koleno, Bajčetić - sval, N. Keïta - sval, Firmino - sval, Thiago A. - bok

Liverpool FC v dohrávke kola zavíta v pondelok večer (15.5.) na King Power Stadium, kde na nich čaká domáci Leicester City. The Foxes už pod vedením manažéra Deana Smitha majú veľké starosti s bojom o záchranu.

V prvom vzájomnom zápase na Anfielde na konci decembra (30.12.) vyhral Kloppov tím iba zásluhou dvoch vlastných gólov belgického stopéra Wouta Faesa.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Leicestrom City FC v Premier League doteraz 15-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 doma 18. kolo 1:0 (0:0, 1:0) Ch. Benteke výhra
2015/16 vonku 24. kolo 0:2 (0:0,0:2) Vardy 2 prehra
2016/17 doma  4. kolo 4:1 (2:1, 2:0) Firmino 2, Mané, Lallana – Vardy výhra
2016/17 vonku 26. kolo 1:3 (0:2, 1:1) Coutinho – Vardy 2, Drinkwater prehra
2017/18 vonku    6. kolo 3:2 (2:1, 1:1) Salah, Coutinho, J. Henderson – Okazaki, Vardy výhra
2017/18 doma 21. kolo 2:1 (0:1, 2:0) Salah 2 – Vardy výhra
2018/19 vonku    4. kolo 2:1 (2:0, 0:1) Mané, Firmino – Ghezzal výhra
2018/19 doma 24. kolo 1:1 (1:1, 0:0) Mané – Maguire remíza
2019/20 doma  8. kolo 2:1 (1:0, 1:1) Mané, Milner (11m) výhra
2019/20 vonku 19. kolo 4:0 (1:0, 3:0) Firmino 2, Alexander-Arnold, Milner (11m) výhra
2020/21 doma   9. kolo 3:0 (2:0, 1:0) Jota, Firmino, vlastný (Evans) výhra
2020/21 vonku 24. kolo 1:3 (0:0, 1:3) Salah – Maddison, Vardy, H. Barnes prehra
2021/22 vonku   20. kolo 0:1 (0:0, 0:1) Lookman prehra
2021/22 doma 24. kolo 2:0 (1:0, 1:0) Jota 2 výhra
2022/23 doma 18. kolo 2:1 (2:1, 0:0) vlastný 2 (oba Faes) – Dewsbury-Hall výhra

Zaujímavosť:
Nemec v službách LFC prehral u „líšok“ doteraz až 4-krát, oproti iba 3 výhram.

Bilancia celkovo: 15 zápasov, z toho 10 výhier, 1 remíza, 4 prehry, skóre 28:17, úspešnosť 69%.

• Bilancia doma: 8 zápasov, 7 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 17:5, úspešnosť 92%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 3 výhry, 0 remíz, 4 prehry, skóre 11:12, úspešnosť 43%
  • Bilancia 1. polčasu: 15 zápasov, 8 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 14:7, úspešnosť 64%
Firmino vs Shrewsbury
Oslava gólu v podaní Firmina. (foto Twitter)

Góly (28): Najviac šesť ich strelil Roberto Firmino, za ním sú Mané a Salah so 4 gólmi. Jota sa presadil 3-krát, dva razy to boli Coutinho a Milner (oba z penalty). Jeden presný zásah zaznamenali Alexander-Arnold, Lallana, J. Henderson a Ch. Benteke. Tri góly boli vlastné, dva od Faesa a jeden od Evansa.

Asistencie (19): Najviac 4 prihrávky na gól si pripísal Milner, tri má Mané. Dve asistencie zaznamenali Firmino, Andy Robertson, Alexander-Arnold a Sturridge, po jednej majú na konte Matip, Coutinho, Wijnaldum a Emre Can.

Žlté karty (19): Tri razy ju inkasoval Matip, 2-krát Milner a Emre Can. Po jednej majú na konte Firmino, J. Gomez, Andy Robertson, Fabinho, van Dijk, J. Henderson, C. Jones, Kabak, Lallana, Lovren, Lucas Leiva a brankár Mignolet.

Červená karta (0): Na strane LFC bez vylúčenia, rovnako tak aj u súpera.

Manchester City 16 6 5 5 25:30 48%

Zaujímavosť: Klopp sa so 69% úspešnosťou proti The Foxes zaradil na 10. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Kloppova bilancia v 36. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol v 7 zápasoch 36. kola sezóny PL. Začal prehrou 1:3 vo Swansea. Nasledovali tri

domáce zápasy, a to najprv dve bezgólové remízy so Southamptonom a Stoke City, za nimi ale prišla výhra 5:0 nad

Huddersfieldom. Pokračoval dvomi zápasmi vonku, z nich najprv prehra 1:2 na Arsenale a potom výhra 2:1 vo West Bromwichi. Nakoniec v minulej sezóne to bola doma remíza 1:1 s Tottenhamom.

2021/22 doma Tottenham 1:1 (0:0, 1:1) L. Diaz remíza

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 2 výhry, 3 remízy, 2 prehry, skóre 10:7, úspešnosť 43%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 1 výhra, 3 remízy, 0 prehier, skóre 6:1, úspešnosť 50%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 2 prehry, skóre 4:6, úspešnosť 33%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 1 výhra, 4 remízy, 2 prehry, skóre 5:5, úspešnosť 33%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 0 prehier, skóre 5:2, úspešnosť 52%
Mohamed Salah (vpravo) a Fábio Carvalho. (foto: Twitter)

Góly (10): Najviac po 3-krát sa presadili Salah a Mané. Po jednom góle zaznamenali L. Díaz, N. Keïta, Ch. Benteke a brankár Alisson.

Asistencie (10): Najviac 3 gólové prihrávky má na konte An. Robertson, dve zaznamenal Alexander-Arnold. Po jednejsi pripísali Thiago Alcãntara, J. Henderson, Mané, Salah a Ojo.

Žlté karty (9): Po jednej majú na svojom konte Tsimikas, Fabinho, N. Keïta, Alexander-Arnold, van Dijk, Lovren, Škrtel, B. Smith a Clyne.

Červená karta (1): Jedna pre hráča LFC Brada Smitha (po 2.ŽK), no u súperov ani jedna.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 7 2 5 0 Po dueli s Chelsea je 52%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
28. 8 7 0 1 Po dueli s Fulhamom je 88%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.
30. 8 4 3 1 Po dueli s Arsenalom je 63%.
31. 8 6 1 1 Po súboji s Leedsom je 79%.
32. 8 4 3 1 Po zápase s Nottinghamom je 63%.
33. 8 6 2 0 Po súboji s West Hamom je 83%.
34. 8 7 0 1 Po dueli s Tottenhamom je 88%.
35. 8 5 3 0 Po zápase s Brentfordom je 75%.
36. 7 2 3 2 Pred súbojom s Leicestrom je 43%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 36. kolo patrí medzi najmenej úspešné pre rodáka zo Stuttgartu.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Pondelok – 21.00 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22
22/23 4 2 1 1 58%

Nemecký manažér LFC má v pondelok o 21.00 hod. v tejto sezóne iba 58% úspešnosť. V sezóne 21/22 neodohral so svojím tímom ani jeden zápas.

Kostas Tsimikas (vpravo) sa snaží prejsť cez Choudhuryho z Leicestru. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Leicester City FC:

Celkom 33 zápasov, z toho 18 výhier, 6 remíz, 9 prehier, skóre 52:34, úspešnosť 61%.

• Bilancia doma: 17 zápasov, 11 výhier, 3 remízy, 3 prehry, skóre 27:14, úspešnosť 71%
  • Bilancia vonku: 16 zápasov, 7 výhier, 3 remízy, 6 prehier, skóre 25:20, úspešnosť 50%
  • Bilancia 2. polčasu: 33 zápasov, 12 výhier, 11 remíz, 10 prehier, skóre 29:23, úspešnosť 47%

Strelci 50 liverpoolskych gólov v ére PL proti LCFC:

Najviac 6 presných zásahov má na konte Firmino (3 doma + 3 vonku). Hneď za ním je s 5 gólmi Fowler (1+4). Nasledujú so 4 zásahmi Salah (2+2) a Mané (3+1). Hráči s 3 gólmi sú Jota (3+0), S. Gerrard (2+1), Owen (1+2) a Heskey (3+0).

Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Milner (1+1), J. Henderson (0+2), Lallana (1+1), Coutinho  (0+2), P. Berger (0+2) a Rush (1+1).

Po jednom góle zaznamenali doma Ch. Benteke, Paul Ince a Collymore. Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Alexander-Arnold, Hyypiä a Michael Thomas.

Vlastné góly boli tri na Anfielde od hráčov Leicestru.

Jordan Henderson. (foto: Facebook)

Jürgen Klopp má bilanciu proti The Foxes na úrovni 69%, ktorá je tradične lepšia ako tá v ére Premier League – 61%.

Nemecký manažér LFC má ale veľmi slabú bilanciu v 36. kole sezóny, ktorá je iba na úrovni 43%. Určite si ju bude v pondelok večer (15.5.) chcieť vylepšiť a pokračovať vo víťaznej sérii (zatiaľ 6 výhier v rade) a pokúsiť sa ešte pri možných zaváhaniach Man Utd a Newcastlu dostať na poslednú chvíľu do Ligy majstrov.