Stats pred zápasom: Klopp je v lige na Anfielde proti Wolves stopercentný. Bude aj po dohrávke?

15
916

Po bezzubom a nemastnom výkone, ktorý priniesol Kloppovi a spol. v sobotu večer (25.2.) chudobnú remízu 0:0 na pôde Crystal Palace, pokračuje v strede týždňa Premier League dohrávanými zápasmi.

LFC team info

ABSENCIE (4) L. Díaz - koleno, Thiago A. - triesla/bok (otázny štart), C. Ramsay - koleno, J. Gomez - sval (otázny štart)

WWFC team info

ABSENCIE (5) Kalajdžić - koleno, Chiquinho - koleno, Hee-Chan Hwang - stehno, Bo. Traoré - triesla, M. Cunha - členok

The Reds privítajú v dohrávke 7. kola v stredu večer (1.3.) na Anfielde Wolverhampton Wanderers FC. Zverenci Julena Lopeteguiho pokračujú v tvrdom boji o udržanie v PL. Pre oba kluby to bude už 4. vzájomný zápas v tejto sezóne.

V každom z doterajších 3 stretnutí sa zrodil iný výsledok – lige nedávna prehra LFC vo Wolverhamptone v pomere 0:3 a v FA Cupe najprv na Anfielde remíza 2:2, a potom výhra Merseysiders 1:0 na Molineux.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Wolves doteraz 9-krát.

2022/23 vonku 22. 0:3 (0:2, 0:1) C. Dawson, R. Neves, vlastný (Matip) prehra

Bilancia celkovo: 9 zápasov, 8 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 16:5, úspešnosť 89%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 4 výhry, skóre 10:1, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 6:4, úspešnosť 80%
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:3, úspešnosť 74%

Zaujímavosť: Po 8 výhrach prišla pre Kloppa prvá a dosť vysoká prehra.

Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (16): Najviac ich strelil Mané – 4. Tri razy sa presadil Salah. Jeden presný zásah zaznamenali Andy Robertson, Origi, Firmino, Jota, van Dijk, J. Henderson, Matip a Wijnaldum. Jeden gól bol vlastný od Semeda.

Asistencie (13): Najviac tri prihrávky na gól má na konte Salah, po 2 razy asistovali Alexander-Arnold  a J. Henderson. Po jednej zaznamenali Firmino, Matip, Thiago Alcãntara, Mané, Fabinho a Lallana.

Žlté karty (8): Dve inkasoval Andy Robertson, po jednej obdržali J. Gomez, Matip, Fabinho, Thiago Alcãntara, Neco Williams a Lallana.

Červená karta (0): Na strane LFC nebola ani jedna, ani u súpera.

Nottingham 1  0 0 1 0:1 0%

Zaujímavosť: Klopp s 89% úspešnosťou proti Wanderes je najúspešnejší vo svojej bilancii proti klubom PL.

Útočník Wolverhamptonu Wanderers Hwang Hee-chan. (foto: Twitter)

Kloppova  bilancia v 7. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v šiestich zápasoch 7. kola. Prvé 4 zápasy odohral vonku. Najprv výhra

2:1 na trávniku Swansea, remíza 1.1 v Newcastli a tiež 1:1 na Stamford Bridge s Chelsea. A konečne výhra u súpera, a to 1:0 v Sheffielde s tamojšími United.

Nasledovala domáca výhra 2:1 nad West Hamom. V minulej sezóny prišla na Anfielde remíza 2:2 s Manchestrom City.

Poznámka:
Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8. kole.

Mohamed Salah (vpravo) a Fábio Carvalho. (foto: Twitter)

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 3 výhry, 3 remízy, 0 prehier, skóre 9:6, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 4:3, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 2 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 5:3, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 0 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 2:4, úspešnosť 22%
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:2, úspešnosť 78%

Góly (9): Najviac ich strelil Salah – 2 (jeden z penalty). Po jednom góle zaznamenali Mané, Firmino, Jota, Wijnaldum, Coutinho, Sturridge a Milner (11m).

Asistencie (5): Dve prihrávky na gól má Shaqiri, po jednej majú na konte J. Henderson, Salah a C. Jones.

Žlté karty (9): Najviac dve inkasoval Milner, po jednej majú na svojom konte Jota, Fabinho, J. Gomez, Mané, Sturridge, J. Henderson a brankár Adrián.

Červená karta (0): Pre hráčov LFC nebola udelená ani jedna, ani u súpera.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry skóre úspešnosť
1. 7  5 2 0 24:12 Po remíze s Fulhamom je 81%.
2. 7 5     1 1 10:4 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7  4 2 1 14:6 Po zápase s Man Utd činí 67%.
4. 7 5 0 2 23:14 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 15:7 Po zápase s Newcastle  je 81%.
6. 7 5 2 0  18:8 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 6 3 3 0 9:6 Pred zápasom s Wolves je 67%.
9. 8 4 3 1  16:9 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1  19:11 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 23:8 Po dueli s Man City je 79%.
12. 8 5 2 1 15:4 Po súboji s West Ham je 71%.
13. 8 6 1 1 18:5 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 22:8 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1  19:10 Po súboji s Tottenhamom  je 71%.
16. 8 5 3 0 17:4 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 12:7 Po dueli s Aston Villou je 67%.
18. 8 6 1 1 17:5 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 20:6 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 16:10 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 14:10 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 9:9 Po zápase  s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 22:16 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 6:10 Po súboji s Newcastlom je 42%.
    25. 8 4 3 1 13:5 Po zápase s Crystal Palace je 63%.

Zaujímavosť:
Nadchádzajúce 7. kolo patrí pre rodáka zo Stuttgartu medzi menej úspešné.

Kloppova bilancia v deň a čase výkopu zápasu v PL:

Streda – 21.00 hod.

sezóna zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
21/22
22/23 1 1 0 0    100%

Zaujímavosť: Nemecký manažér LFC má v stredu o 21.00 hod. v tejto sezóne 100% úspešnosť. V sezóne 21/22 neodohral Klopp s tímom v stredajšom večernom termíne ani jeden zápas PL.

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Wolverhamptonu Wanderers FC:

Celkom 17 zápasov, z toho 13 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 28:8, úspešnosť 80%.

• Bilancia doma: 8 zápasov, 7 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 15:3, úspešnosť 87%
  • Bilancia vonku: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra, skóre 13:5, úspešnosť 74%
  • Bilancia 1. polčasu: 17 zápasov, 9 výhier, 7 remíz, 1 prehra, skóre 11:3, úspešnosť 67%
Harvey Elliott. (foto: Twitter)

Strelci 28 liverpoolskych gólov v ére PL proti Wolves:

Najlepším strelcom je Sadio Mané so 4 gólmi (4+0). Hneď za ním je s 3 gólmi Salah (2+1) a s 2 presnými zásahmi Fernando Torres (0+2).

Po jednom góle strelili doma Andy Robertson, Matip, Wijnaldum, L. Suárez, Gerrard, Benayoun a Hyypiä.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Origi, Firmino, Jota, J. Henderson, van Dijk, Bellamy, A. Carroll, Kuyt, Raul Meireles  a Bruno Cheyrou.  Vlastné góly boli 2, oba na Anfielde  od hráčov Wolves.

Jürgen Klopp má v 7. kole priemernú bilanciu na úrovni 67%. No jeho bilancia s „vlkmi“  je výborná a je na úrovni 89%. Aj bilancia The Reds v ére Premier League je pomerne vysoká – 80%.

V stredu večer bude potrebné, aby sa LFC rehabilitoval za nepodarený zápas na trávniku Crystal Palace a konečne potešil verných fanúšikov kvalitným výkonom s trojbodovým zápisom do tabuľky PL.