Stats pred zápasom: Klopp má v 22. kole a aj proti Chelsea značné výkyvy

34
1231

Po zodpovednom a efektívnom výkone s okienkami v defenzíve, ktorý priniesol Liverpoolu FC doma divokú výhru 5:2 nad Norwichom City FC v FA Cupe, pokračuje Premier League 22. kolom.

The Reds nastúpia v stredu večer (31.1.) na Anfielde, kde privítajú Chelsea FC.

The Blues sa pod vedením argentínskeho manažéra Mauricia Pochettina pohybujú väčšinou v strede tabuľky PL a sú značne vzdialení od TOP 6 klubov PL.

V prvom vzájomnom zápase zverenci Jűrgena Kloppa v 1. kole PL na Stamford Bridge remizovali 1:1, hoci už na začiatku viedli gólom L. Díaza po famóznom vysunutí Salaha. No už do prestávky domáci „modrí“ vyrovnali.

1997/98 Wimbledon d 2:0 (0:0, 2:0) Redknapp 2 Evans
1998/99 Southampton d 7:1 (3:0, 4:1) Fowler 3, Matteo, Owen, Carragher, D. Thompson Evans/ Houllier

Zaujímavosti 22. kola v histórii PL z pohľadu LFC:

1. V tomto kole sa podarilo streliť 3 presné zásahy v jednom zápase iba Fowlerovi.
  2. Traja strelci The Reds boli 2-góloví a to Fowler, Redknapp a Firmino.
  3. Iba 2 góly boli strelené z penalty, ktorú Gerrard a Salah premenili.
  4. Jeden gól bol vlastný od súperových hráčov.
  5. Iba v 6 zápasoch z celkovo 31 dueloch nestrelili hráči Merseysiders gól.
  6. Brankári The Reds si v 9 stretnutiach 22. kola PL udržali čisté konto.
  7. Celkom až 10 prehier, dva razy s Manchestrom United, po jednej s Chelsea, Newcastlom, Tottenhamom, Blackburnom, Boltonom, Swansea, Brightonom a Wolverhamptonom v 22. kole v ére PL má na konte Liverpool FC z celkovo 31 doterajších sezón.
Vľavo Conor Bradley a Diogo Jota. (foto: twitter.com)

Liverpool FC v 22. kole sezóny v ére Premier League

Bilancia celkovo: 31 zápasov, z toho 14 výhier, 7 remíz, 10 prehier, skóre 48:35, úspešnosť 53%.

• Bilancia doma: 13 zápasov, 7 výhier, 3 remízy, 3 prehry, skóre 28:13, úspešnosť 62%.
  • Bilancia vonku: 18 zápasov, 7 výhier, 4 remízy, 7 prehier, skóre 20:22, úspešnosť 46%.
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 6 výhier, 15 remíz, 10 prehier, skóre 14:18, úspešnosť 35%.

Dalglish 1 0 0 1 1:3 0%

V sezóne 1998/99 sedeli na manažérskej stoličke dvaja – Evans a Houllier. V 22. kole sa im podarilo spolu doma vyhrať vysoko 7:1 nad Southamptonom.

Zaujímavosti:

1. Najúspešnejším manažérom 22. kola PL je Roy Evans so 75%.
  2. Ani v jednom zápase neprehrali ešte Rafa Benítez a Graeme Souness.

2020/21 doma Brighton 0:1 (0:0, 0:1) prehra
2021/22 doma Brentford 3:0 (1:0, 2:0) Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Minamino výhra
2022/23 vonku Wolverhampton 0:3 (0:2, 0:1) prehra

Bilancia celkovo : 8 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 4 prehry, skóre 9:9, úspešnosť 50%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 3 prehry, skóre 5:5, úspešnosť 25%.
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 3 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 4:4, úspešnosť 75%.
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 1 prehra, skóre 2:2, úspešnosť 46%.
  • Bilancia 2. polčasu: 8 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 4 prehry, skóre 7:7, úspešnosť 42%.

Góly (9): Najviac 3-krát sa presadil Firmino. Po jednom góle strelili Fabinho, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Mané, Klavan a Salah (z penalty).

Asistencie (7): Po jednej asistencii majú Alexander-Arnold, Andy Robertson, Firmino, Milner, Salah, Wijnaldum a Lovren.

Žlté karty (5): Najviac dve obdržal J. Gomez, po jednej inkasovali Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum a Klavan.

Červená karta (0): na strane The Reds a ani u súpera ju nedostal nikto.

Útočník Chelsea Nicolas Jackson. (foto: twitter.com)

Kloppova éra proti Chelsea FC

Jürgen Klopp sa stretol s Chelsea FC od sezóny 2015/2016 v PL doteraz už 17-krát.

2019/20 vonku 6. kolo 2:1 (2:0, 0:1) Alexander-Arnold, Firmino – Kanté výhra
2019/20 doma 37. kolo 5:3 (3:1, 2:2) Keita, TAA, Wijnaldum, Firmino, Oxlade-Chamberlain – Giroud, Abraham, Pulisic výhra
2023/24 vonku 1. kolo 1:1 (1:1, 0:0) L. Díaz – Disasi remíza

1. Celkom bolo 9 remíz, rovnaký počet nerozhodných výsledkov aj v 1. a aj v 2. polčase.
  2. Posledných 5 vzájomných zápasov v PL skončilo remízou.

Bilancia celkovo: 17 zápasov, z toho 6 výhier, 9 remíz, 2 prehry, skóre 24:16, úspešnosť 53%.

• Bilancia doma: 8 zápasov, 2 výhry, 5 remíz, 1 prehra, skóre 11:8, úspešnosť 46%.
  • Bilancia vonku: 9 zápasov, 4 výhry, 4 remízy, 1 prehra, skóre 13:8, úspešnosť 59%.
  • Bilancia 1. polčasu: 17 zápasov, 3 výhry, 9 remíz, 5 prehier, skóre 12:11, úspešnosť 35%.
  • Bilancia 2. polčasu: 17 zápasov, 6 výhier, 9 remíz, 2 prehry, skóre 12:5, úspešnosť 53%.

Góly (24): Najviac 4-krát sa presadili Mané a Salah (jeden z penalty). Po 2 razy to boli Firmino, Coutinho,  Alexander-Arnold, Wijnaldum  a Benteke. Jeden presný zásah zaznamenali L. Díaz, Keïta, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Sturridge a Lovren.

Asistencie (16): Najviac 3 prihrávky na gól má Salah. Dve asistencie zaznamenali Alexander-Arnold, Andy Robertson a Firmino, po jednej majú na konte J. Henderson, van Dijk, Oxlade-Chamberlain, Coutinho, Benteke, Shaqiri a J. Ibe.

Žlté karty (30): Najviac 5 ich videl Milner. Dva razy inkasovali Alexander-Arnold, Fabinho, C. Jones, Mané, Emre Can a Lucas Leiva, po jednej majú Jota, MacAllister, Matip, Tsimikas, Bajčetić, I. Konaté, J. Henderson, Salah, J.Gomez, Coutinho, Benteke, Clyne a K. Touré.

Červená karta: na strane LFC bez karty, u súpera ju inkasovali dvaja – Christensen a R. James.

Zaujímavosť:

Klopp so svojou iba 54% úspešnosťou proti The Blues je na 16. mieste v bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Liverpool FC proti Chelsea v ére PL (od sezóny 1992/1993):

Celkom 63 zápasov, z toho 23 víťazných, 19 remíz, 21 prehier, skóre 77:74, úspešnosť 47%.

• Bilancia doma: 31 zápasov, 15 výhier, 9 remíz, 7 prehier, skóre 51:34, úspešnosť 58%.
  • Bilancia vonku: 32 zápasov, 8 výhry, 10 remíz, 14 prehier, skóre 26:40, úspešnosť 35%.

Strelci 77 liverpoolskych gólov v ére PL proti The Blues:

Najviac po 5 gólov majú na konte Owen (4 doma + 1 vonku), Fowler (5+0), Torres (5+0) a Berger (5+0). Hneď za nimi sú so 4 gólmi Salah (3+1) a Mané (1+3).

Dva góly zaznamenali Firmino, Alexander-Arnold, Wijnaldum, J. Henderson, Sturridge, Benteke, Coutinho, Gerrard, L. Suárez, Redknapp a McManaman.

Po jednom góle strelili doma – Keïta, Oxlade-Chamberlain, Emre Can, Agger, Shelvey, Kuyt, Pennant, Šmicer, D. Thompson, Barnes, M. Wright, Ruddock, Rush  a D. Saunders.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – L. Díaz, Škrtel, Lovren, G. Johnson, Maxi Rodriguez, Meirelles, Hyypiä, X. Alonso, Cheyrou  a Riedle. Vlastné góly boli tri, všetky na Anfielde  od hráčov Chelsea.

Luton Town 33% 1 0 1 0 1:1 L. Díaz 1

Liverpool FC s 47% úspešnosťou proti „modrím“ sa zaradil až na 17. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Jürgen Klopp má v 22. kole sezóny úspešnosť iba na úrovni 50%. Jeho bilancia je netradične horšia ako bilancia The Reds v 22. kole počas éry PL, ktorá je 53%.

Nemecký manažér LFC má proti Chelsea FC tiež slabú bilanciu – 53%. No je lepšia ako bilancia Merseysiders proti The Blues, ktorá je iba na hodnote – 47%.

Liverpool FC plánuje pokračovať na pozitívnej vlne s cieľom zabodovať naplno a udržať si vedenie v tabuľke PL. V ceste mu ale stojí kvalitný súper, ktorý bude chcieť prekvapiť domáceho lídra Premier League.