Stats pred zápasom: Klopp si chce vylepšiť bilanciu s Fulhamom

19
1079

Po famóznej prvej štvrťhodine, laxnom prístupe v ďalšom priebehu zápasu a dramatickom vyvrcholení v nastavenom čase, ktoré prinieslo Liverpoolu cennú výhru 4:3 nad Tottenhamom, pokračuje v strede týždňa Premier League dohrávanými zápasmi.

Premier League 22/23 (3.5.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Fulham FC; 21.00

kto s kým: 5. vs 10.
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Canal+ Sport 2 (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (6) C. Ramsay - koleno, Bajčetić - sval, N. Keïta - sval, Firmino - sval, Thiago A. - bok, Jota - nešpecifikované (otázny štart)

FFC team info

ABSENCIE (4) Mitrović - trest, Kurzawa - koleno (otázny štart), Ream - lakeť, A. Pereira - noha

The Reds privítajú v dohrávke 28. kola opäť na Anfielde v stredu večer (3.5.) úspešného nováčika Fulham  FC. Zverenci portugalského manažéra Marca Silva sa od začiatku sezóny pohybujú v prvej polovici ligového peletónu a vôbec ich netrápia záchranárske starosti.

V prvom vzájomnom zápase sa v úvodnom kole Premier League 22/23 zrodila na Craven Cottage remíza 2:2.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova éra:

Klopp sa v Premier League s Fulhamom FC stretol doteraz 5-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2018/19 doma   12. kolo 2:0 (1:0, 1:0) Salah, Shaqiri výhra
2018/19 vonku 31. kolo 2:1 (1:0, 1:1) Mané, Milner (11m) výhra
2020/21 vonku   12. kolo 1:1 (0:1, 1:0) Salah (11m) remíza
2020/21 doma 27. kolo 0:1 (0:1, 0:0) Lemina prehra
2022/23 vonku 1. kolo 2:2 (0:1, 2:1) D. Núñez, Salah – Mitrović 2 (1z11m) remíza

Zaujímavosť: Nemec v službách LFC začal s „chalupármi“ dvoma výhrami, no v ďalších 3 zápasoch sa už z víťazstva netešil.

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 7:5, úspešnosť 53%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 2:1, úspešnosť 50%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 1 výhra, 2 remízy, 0 prehier, skóre 5:4, úspešnosť 56%
  • Bilancia 1.polčasu: 5 zápasov, 2 výhry, 0 remíz, 3 prehry, skóre 2:3, úspešnosť 40%
  • Bilancia 2.polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 5:2, úspešnosť 73%
Mohamed Salah sa teší z gólu. (foto: Twitter)

Góly (7): Najviac 3 strelil Salah (jeden z 11m). Po jednom góle zaznamenali D. Núñez, Mané, Shaqiri a Milner (z penalty).

Asistencie (4): Po  jednej asistencii si pripísali Andy Robertson, D. Núñez, Firmino a Alexander-Arnold.

Žlté karty (5): Po jednej inkasovali Fabinho, Keïta, J. Gomez, Jota a C. Jones.

Červené karty (0): ani jedna u The Reds, ani u súpera.

Brentford 3 1 1 1 7:6 44%

Zaujímavosť: Klopp s 53% úspešnosťou proti The Cottagers  sa zaradil až na 16. miesto vo svojej bilancii proti klubom PL.

Kloppova bilancia v 28. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 7 zápasoch 28. kola PL. Postupne prišli štyri výhry doma, a to 3:0 nad Manchestrom City, 2:1 s Burnley, 4:1 nad West Hamom a 5:0 s Watfordom.

Nasledovala  jediná prehra vonku 0:3 vo Watforde. Pokračoval dvoma výhrami, najprv vonku 1:0 vo Wolverhamptone a v minulej sezóne doma 1:0 s West Hamom.

2021/22 doma West Ham 1:0 (1:0, 0:0) Mané výhra

Bilancia celkovo: 7 zápasov, 6 výhier, 0 remíz, 1 prehra, skóre 16:5, úspešnosť 86%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 5 výhier, skóre 15:2, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 1:3, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 7 zápasov, 5 výhier, 2 remízy, 0 prehier, skóre 8:1, úspešnosť 81%
  • Bilancia 2. polčasu: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 8:4, úspešnosť 67%
Zľava Virgil van Dijk a Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (16): Najviac 4-krát sa presadil Mané. Dva razy skórovali Firmino, van Dijk a Emre Can. Po jednom góle majú na konte Salah, Jota, Milner, Origi, Wijnaldum a Lallana.

Asistencie (15): Najviac 4 razy prihrával na gól Alexander-Arnold a 3-krát Andy Robertson. Po jednej asistencii majú Salah, Mané, Firmino, Origi, Milner, Oxlade-Chamberlain, Lallana a Emre Can.

Žlté karty (5): Po jednej inkasovali Jota, Mané, Thiago Alcãntara, Lallana  a Emre Can.

Červená karta (0): Na strane The Reds bez karty, ani u súpera nebola.

Úspešnosť Kloppa v jednotlivých kolách Premier League:

kolo v PL zápasy výhry remízy prehry úspešnosť
1. 7 5 2 0 Po súboji s Fulhamom je 81%.
2. 7 5 1 1 Po dueli s Crystal Palace je 76%.
3. 7 4 2 1 Po zápase s Manchestrom United je 67%.
4. 7 5 0 2 Po súboji s Bournemouth je 71%.
5. 7 5 2 0 Po zápase s Newcastle je 81%.
6. 7 5 2 0 Po dueli s Evertonom je 81%.
7. 7 4 3 0 Po zápase s Wolverhamptonom je 71%.
8. 7 2 5 0 Po dueli s Chelsea je 52%.
9. 8 4 3 1 Po súboji s Brightonom je 63%.
10. 8 4 3 1 Po zápase s Arsenalom je 63%.
11. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom City je 79%.
12. 8 5 2 1 Po súboji s West Hamom je 71%.
13. 8 6 1 1 Po zápase s Nottinghamom je 79%.
14. 8 6 0 2 Po dueli s Leedsom je 75%.
15. 8 5 2 1 Po súboji s Tottenhamom je 71%.
16. 8 5 3 0 Po zápase so Southamptonom je 75%.
17. 8 5 1 2 Po dueli s Aston Villa je 67%.
18. 8 6 1 1 Po súboji s Leicestrom je 79%.
19. 8 5 2 1 Po zápase s Brentfordom je 71%.
20. 8 4 1 3 Po dueli s Brightonom je 54%.
21. 8 3 4 1 Po súboji s Chelsea je 54%.
22. 8 4 0 4 Po zápase s Wolverhamptonom je 50%.
23. 8 6 1 1 Po dueli s Evertonom je 79%.
24. 8 3 1 4 Po súboji s Newcastlom je 42%.
25. 8 4 3 1 Po zápase s Crystalom Palace je 63%.
26. 8 6 1 1 Po dueli s Manchestrom United je 79%.
27. 8 5 1 2 Po súboji s Bournemouthom je 67%.
28. 7 6 0 1 Pred duelom s Fulhamom je 86%.
29. 8 4 2 2 Po zápase s Manchestrom City je 58%.
30. 8 4 3 1 Po dueli s Arsenalom je 63%.
31. 8 6 1 1 Po súboji s Leedsom je 79%.
32. 8 4 3 1 Po zápase s Nottinghamom je 63%.
33. 8 6 2 0 Po súboji s West Hamom je 83%.
34. 8 7 0 1 Po dueli s Tottenhamom je 88%.

Zaujímavosť: Nadchádzajúce 28. kolo je zatiaľ druhé najúspešnejšie pre rodáka zo Stuttgartu

S loptou Mohamed Salah sa teší spoločne s Jordanom Hendersonom z gólu v sieti Fulhamu. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Fulham FC:

Celkom 31 zápasov, z toho 18 výhier, 6 remíz, 7 prehier, skóre 57:26, úspešnosť 65%.

• Bilancia doma: 15 zápasov, 9 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 27:4, úspešnosť 69%
  • Bilancia vonku: 16 zápasov, 9 výhier, 2 remízy, 5 prehier, skóre 30:22, úspešnosť 60%
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 9 výhier, 15 remíz, 7 prehier, skóre 20:15, úspešnosť 45%
  • Bilancia 2. polčasu: 31 zápasov, 19 výhier, 8 remíz, 4 prehry, skóre 37:11, úspešnosť 70%

Strelci liverpoolskych 57 gólov v ére PL proti The Cottagers:

Najviac 4 presné zásahy zaznamenali S. Gerrard (3 doma + 1 vonku), L. Suárez (3+1) a Sturridge (0+4).

Hneď za nimi je s 3 gólmi Salah (1+2), Baroš (1+2) a Maxi Rodríguez (0+3). Ďalší strelci sú 2-góloví: Fernando Torres (1+1), Crouch (1+1), Morientes (2+0), Heskey (1+1) a Škrtel (2+0).

Po jednom góle strelili doma Shaqiri, Downing, Carragher, L. García, Fowler, Warnock, Hyypiä, Owen a Mark González.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami D. Núñez, Mané, Milner, Coutinho, Kuyt, Benayoun, Pennant, X. Alonso, Biščan, D. Murphy, Hamann, Anelka a Litmanen.

Vlastné góly boli štyri od hráčov Fulhamu, tri na Anfielde a jeden vonku u súpera.

Radosť hráčov LFC. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má v 28. kole sezóny vynikajúcu úspešnosť, ktorá je až na úrovni 86%. No jeho osobná bilancia s The

Cottagers je iba na úrovni 53%, ktorá je netradične horšia ako je bilancia The Reds v ére Premier League proti Fulhamu – 65%.

Nemecký manažér LFC si uvedomuje, že „chalupári“ nie sú jeho obľúbený súper. No chce so svojím tímom pokračovať vo víťaznej sérii (4 výhry v rade), čím by si upevnil 5. miesto znamenajúce účasť v budúcej sezóne Európskej ligy, ktorú ešte nemecký manažér  vo svojej kariére nevyhral.