Stats pred zápasom: Klopp v 23. kole a aj proti Arsenalu je pomerne úspešný

25
596

Po fantastickom a veľmi dominantnom výkone, ktorý priniesol v stredu večer (31.1.) Liverpoolu FC doma vysokú výhru 4:1 nad Chelsea FC, pokračuje Premier League 23. kolom.

The Reds nastúpia v nedeľu podvečer (4.2.) v Londýne, kde ich na Emirates Stadium čaká domáci Arsenal FC.

The Gunners sa pod vedením španielskeho manažéra Mikela Artetu pohybujú od začiatku sezóny medzi najlepšími klubmi PL a tiež dlho boli aj na jej čele.

V prvom vzájomnom zápase tesne pred Vianocami zverenci Jűrgena Kloppa v 18. kole PL na Anfielde iba remizovali 1:1, hoci sa už na začiatku „kanonieri“ ujali vedenia. No do prestávky domáci gólom Salaha vyrovnali a výsledok sa potom už do konca nezmenil.

Tommy Lawrence (Foto: twitter LFChistory.net)

2011/12 Wolverhampton v 3:0 (0:0, 3:0) Carroll, Bellamy, Kuyt Dalglish
2012/13 Norwich d 5:0 (2:0, 3:0) J. Henderson, Suárez, Sturridge, Gerrard, vlastný (Bennett) Rodgers
2013/14 Everton d 4:0 (3:0, 1:0) Sturridge 2, Gerrard, Suárez Rodgers
2014/15 West Ham d 2:0 (0:0, 2:0) Sterling, Sturridge Rodgers
2015/16 Norwich v 5:4 (1:2, 4:2) Firmino 2, J. Henderson, Milner, Lallana Klopp
2016/17 Chelsea d 1:1 (0:1, 1:0) Wijnaldum Klopp
2017/18 Manchester City d 4:3 (1:1, 3:2) Oxlade-Chamberlain, Firmino, Mané, Salah Klopp
2018/19 Crystal Palace d 4:3 (0:1, 4:2) Salah 2, Firmino, Mané Klopp
2019/20 Manchester Utd d 2:0 (1:0, 1:0) van Dijk, Salah Klopp
2020/21 Manchester City d 1:4 (0:0, 1:4) Salah (11m) Klopp
2021/22 Crystal Palace v 3:1 (2:0, 1:1) van Dijk, Oxlade-Chamberlain, Fabinho (11m) Klopp
2022/23 Everton d 2:0 (1:0, 1:0) Salah, Gakpo Klopp

Zaujímavosti 23. kola v histórii PL z pohľadu LFC:

1. V tomto kole sa nepodarilo nikomu streliť 3 presné zásahy v jednom zápase.
  2. Šiesti strelci The Reds boli 2-góloví a to Fowler, Murphy, Crouch, Sturridge, Firmino a Salah.
  3. Iba 3 góly boli strelené z penalty, ktorú Kuyt, Salah a Fabinho premenili.
  4. Dva góly boli vlastné od súperových hráčov.
  5. Iba v 7 zápasoch z celkovo 31 dueloch nestrelili hráči Merseysiders gól.
  6. Brankári The Reds si až v 14 stretnutiach 23. kola PL udržali čisté konto.
  7. Celkom 5 prehier, dva razy s Manchestrom United, po jednej s Aston Villou, Coventry a Manchestrom City v 23. kole v ére PL má na konte Liverpool FC z celkovo 31 doterajších sezón.
Radosť hráčov LFC. (foto: Twitter)

Liverpool FC v 23. kole sezóny v ére Premier League

Bilancia celkovo: 31 zápasov, z toho 13 výhier, 13 remíz, 5 prehier, skóre 57:31, úspešnosť 56%.

• Bilancia doma: 20 zápasov, 8 výhier, 9 remíz, 3 prehry, skóre 37:21, úspešnosť 55%.
  • Bilancia vonku: 11 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 20:10, úspešnosť 58%.
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 14 výhier, 12 remíz, 5 prehier, skóre 24:8, úspešnosť 58%.

Zaujímavosti:

1. Najúspešnejším manažérom 23. kola PL je Brendan Rodgers so 100%.
  2. Ani v jednom zápase neprehrali ešte Kenny Dalglish a Roy Evans.
Bývalý manažér The Reds Brendan Rodgers aktuálne vedie Celtic. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 23.kole od sezóny 2015/2016

sezóna štadión súper výsledok strelci LFC rezultát
2015/16 vonku Norwich 5:4 (1:2, 4:2) Firmino 2, J. Henderson, Milner, Lallana výhra
2016/17 doma Chelsea 1:1 (0:1, 1:0) Wijnaldum remíza
2017/18 doma Manchester City 4:3 (1:1, 3:2) Oxlade-Chamberlain, Mané, Firmino, Salah výhra
2018/19 doma Crystal Palace 4:3 (0:1, 4:2) Salah 2, Firmino, Mané výhra
2019/20 doma Manchester United 2:0 (1:0, 1:0) van Dijk, Salah výhra
2020/21 doma Manchester City 1:4 (0:0, 1:4) Salah (11m) prehra
2021/22 vonku Crystal Palace 3:1 (2:0, 1:1) van Dijk, Oxlade-Chamberlain, Fabinho (11m) výhra
2022/23 doma Everton 2:0 (1:0, 1:0) Salah, Gakpo výhra

Bilancia celkovo: 8 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 1 prehra,  skóre 22:16, úspešnosť 79%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 14:11, úspešnosť 72%.
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 8:5, úspešnosť 100%.
  • Bilancia 1. polčasu: 8 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 3 prehry, skóre 6:5, úspešnosť 46%.
  • Bilancia 2. polčasu: 8 zápasov, 6 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 16:11, úspešnosť 79%.

Góly (20): Najviac 6-krát sa presadil Salah (z toho 1 z 11m). Za ním je so 4 gólmi Firmino. Dva razy sa trafili Mané, van Dijk a Oxlade-Chamberlain, po jednom góle majú na konte Gakpo, Milner, J. Henderson, Wijnaldum, Lallana a Fabinho (z penalty).

Asistencie (13): Najviac 3-krát prihrával na gól Andy Robertson. Hneď za ním je Firmino s dvoma, po jednej asistencii majú D. Núñez, Alexander-Arnold, Keïta, Milner, Salah, Oxlade-Chamberlain, Lallana  a brankár A. Becker.

Žlté karty (11): Až tri obdržal Milner a dve Firmino. Po jednej inkasovali Andy Robertson, Fabinho, J. Henderson, Salah, Thiago Alcãntara a Lallana.

Červená karta: na strane The Reds ju dostal James Milner (po 2. ŽK), u súpera nikto.

Radosť hráčov Arsenalu. (foto: Twitter)

Kloppova éra proti Arsenal FC

Klopp sa v Premier League s Arsenalom FC stretol doteraz 16-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci v zápase rezultát
2015/16 doma 21. kolo 3:3 (2:2, 1:1) Firmino 2, Allen – Giroud 2, Ramsey remíza
2016/17 vonku  1. kolo 4:3 (1:1, 3:2) Coutinho 2, Lallana, Mané – Walcott, Chambers, Oxlade-Chamberlain výhra
2016/17 doma 27. kolo 3:1 (2:0, 1:1) Firmino, Mané, Wijnaldum – Welbeck výhra
2017/18 doma    3. kolo 4:0 (2:0, 2:0) Firmino, Mané, Salah, Sturridge výhra
2017/18 vonku 19. kolo 3:3 (1:0, 2:3) Coutinho, Salah, Firmino – A. Sanchez, Xhaka, Özil remíza
2018/19 vonku   11. kolo 1:1 (0:0, 1:1) Milner – Lacazette remíza
2018/19 doma 20. kolo 5:1 (4:1, 1:0) Firmino 3 (1z11m), Mané, Salah (11m) – Maitland-N. výhra
2019/20 doma  3. kolo 3:1 (1:0, 2:1) Salah 2 (1z11m), Matip – Torreira výhra
2019/20 vonku 36. kolo 1:2 (1:2, 0:0) Mané – Lacazette, Nelson prehra
2020/21 doma 3. kolo 3:1 (2:1, 1:0) Mané, Robertson, Jota – Lacazette výhra
2020/21 vonku 30. kolo 3:0 (0:0, 3:0) Jota 2, Salah výhra
2021/22 doma   12. kolo 4:0 (1:0, 3:0) Mané, Jota, Salah, Minamino výhra
2021/22 vonku 27. kolo 2:0 (0:0, 2:0) Jota, Firmino výhra
2022/23 vonku 10. kolo 2:3 (1:2, 1:1) D. Núňez, Firmino – Saka 2 (1z11m), Martinelli prehra
2022/23 doma 30. kolo 2:2 (1:2, 1:0) Salah, Firmino – Martinelli, G. Jesus remíza
2023/24 doma 18. kolo 1:1 (1:1, 0:0) Salah – Gabriel remíza

Zaujímavosť:

Klopp s tímom už v posledných 3 zápasoch nevyhral nad Arsenalom FC.

Bilancia celkovo: 16 zápasov, 9 výhier, 5 remíz, 2 prehry, skóre 44:22, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 9 zápasov, 6 výhier, 3 remízy, 0 prehier, skóre 28:10, úspešnosť 78%.
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 16:12, úspešnosť 52%.
  • Bilancia 1.polčasu: 16 zápasov, 7 výhier, 6 remíz, 3 prehry, skóre 20:12, úspešnosť 56%.
  • Bilancia 2.polčasu: 16 zápasov, 9 výhier, 6 remíz, 1 prehra, skóre 24:10, úspešnosť 69%.

Góly (44): Najviac ich strelil Firmino – 11 (jeden z penalty). Hneď za ním je Salah s 9 gólmi (z toho dva z penalty) a Mané so 7 presnými zásahmi. Nasledujú Jota s piatimi a Coutinho s troma gólmi. Po jednom góle strelili D. Núňez, Minamino, Milner, Andy Robertson, Matip, Wijnaldum, Sturridge, Lallana  a J. Allen.

Asistencie (30): Najviac 7 zaznamenal Alexander-Arnold, 3 gólové prihrávky majú na konte Firmino a Mané. Dva razy to boli Andy Robertson, Salah a E. Can. Po  jednej asistencii si pripísali L. Díaz, Jota, Thiago Alcãntara, Milner, Fabinho,  J. Gomez, Origi, Wijnaldum, Lallana, Clyne  a Benteke.

Žlté karty (27): Najviac 4 inkasoval Fabinho a 3-krát Alexander-Arnold. Po dve dostali Andy Robertson, J. Gomez, Firmino, Mané a Lovren. Po jednej majú na svojom konte Salah, Endõ, van Dijk, L. Díaz, Jota, Lallana, Clyne, A. Moreno, Emre Can a manažér Klopp.

Červené karty (0): ani jedna u The Reds, ani u súpera.

Luton Town 1 0 1 0 1:1 33%

Klopp so svojou 66,6% úspešnosťou proti The Gunners je na 10. mieste v bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Liverpool FC proti Arsenalu v ére PL (od sezóny 1992/1993)

Bilancia LFC proti Arsenalu FC:

Celkom 63 zápasov, z toho 25 víťazných, 21 remíz, 17 prehier, skóre 108:78, úspešnosť 51%.

• Bilancia doma: 32 zápasov, 16 výhier, 10 remíz, 6 prehier, skóre 74:36, úspešnosť 60%.
  • Bilancia vonku: 31 zápasov, 9 výhier, 11 remíz, 11 prehier, skóre 34:42, úspešnosť 41%.

Strelci liverpoolskych 108 gólov v ére PL proti The Gunners:

Najviac 11 presných zásahov zaznamenal Firmino (8 doma+3 vonku). Za ním je s 9 gólmi Fowler (8+1) a Salah (7+2). Nasledujú Mané 7 (5+2), Jota 5 (2+3), Coutinho 4 (1+3) a Crouch 4 (3+1).

Strelci s 3 gólmi: Škrtel, Gerrard, Owen a McManaman.

Ďalší strelci sú 2-goloví: J. Henderson, Sturridge, Sterling, Suárez, Torres, Kuyt, Benayoun, Ince, L. Garcia a Riise.

Po jednom góle strelili doma – Minamino, Andy Robertson, Matip, Wijnaldum, J. Allen, Berger, N´Gog, X. Alonso, Kewell, Heskey, Agger, Litmanen, Barmby, Mellor a Leonhardsen.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – D. Núňez, Milner, Lallana, Camara, McAteer, Collymore, Murphy, Hyypiä, Robbie Keane a Barnes.

Vlastné góly boli dva od hráčov Arsenalu.

Luton Town 33% 1 0 1 0 1:1 L. Díaz 1

Liverpool FC s 51% úspešnosťou proti „kanonierom“ sa zaradil až na 16. miesto vo svojej bilancii proti tohtosezónnym klubom v PL.

Jürgen Klopp (vľavo) a manažér Arsenalu Mikel Arteta. (foto: Twitter)

Jürgen Klopp má v 23. kole sezóny úspešnosť na úrovni 79%. Jeho bilancia je tradične lepšia ako bilancia The Reds v 23. kole počas éry PL, ktorá je iba 56%.

Nemecký manažér LFC má proti Arsenal FC bilanciu – 67%. Tiež je lepšia ako bilancia Merseysiders proti The Gunners, ktorá je iba na hodnote – 51%.

Liverpool FC chce pokračovať v kvalitných výkonoch s cieľom zaknihovať ďalšiu výhru a udržať si vedenie v tabuľke PL. V ceste mu ale stojí nesmierne kvalitný súper, ktorý bude chcieť zastaviť v rozlete doterajšieho lídra Premier League.