Stats pred zápasom: LFC v semifinále Carabao Cupu privíta prijateľný Fulham

22
500

Po bojovnom a zodpovednom výkone s efektívnou koncovkou v závere, ktorý priniesol Liverpoolu FC vonku výhru 2:0 nad Arsenalom FC v 3. kole FA Cupu, čakajú Kloppa s tímom ďalšie anglické pohárové povinnosti, tentoraz v semifinále Ligového pohára.

LFC absencie

(10) Thiago A. - bok, Bajčetić - lýtko, An. Robertson - rameno, Matip - koleno, Tsimikas - kľúčna kosť, Doak - koleno, Salah - AFCON, Endō - Asian Cup, Szoboszlai - stehno, Alexander-Arnold - koleno

FFC absencie

(5) A. Traoré - stehno, Ream - noha, Bassey, Iwobi, Ballo-Touré - všetci AFCON

The Reds nastúpia v stredu večer (10.1.) na Anfielde, kde privítajú v prvom zápase Fulham FC.

The Cottagers pod vedením portugalského manažéra Marca Silvu sa od poslednej výhry s favorizovaným Arsenalom (2:1) pohybujú v druhej polovici tabuľky PL.

V tohtosezónnom Carabao Cupe sa po 2 domácich výhrach (Tottenham 2:1 na penalty a Norwich 2:1) a dvoch výhrach vonku (Ipswich 3:1 a naposledy Everton 2:1 na penalty) prebojovali prekvapujúco do semifinále tejto súťaže.

Klopp v Carabao Cupe v sezóne 2023/24

Nemec v službách LFC zatiaľ zaknihoval 3 výhry, keď zdolal najprv druholigistu a potom aj dvoch účastníkov Premier League. Vo všetkých 3 zápasoch skóroval za LFC iba Cody Gakpo.

Sled výsledkov:

kolo súper kde výsledok strelci v zápase rezultát
3. Leicester doma 3:1 (0:1, 3:0) Gakpo, Szoboszlai, Jota – McAteer výhra
4. Bournemouth vonku 2:1 (1:0, 1:1) Gakpo, D. Núñez – Kluivert výhra
1/4F West Ham doma 5:1 (1:0, 4:1) C. Jones 2, Szoboszlai, Gakpo, Salah – Bowen výhra

Kloppova  bilancia v Ligovom pohári vo farbách LFC

Manažér Jürgen Klopp vedie The Reds už v 9. ročníku Ligového pohára.

Bilancia celkom: 29 zápasov, z toho 15 výhier, 7 remíz, 7 prehier, skóre 58:31, úspešnosť 60%.

1/32-finále – 2. kolo: 1 zápas, 1 výhra, skóre 5:0, úspešnosť 100%.

1/16-finále – 3. kolo: 8 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 2 prehry, skóre 19:7, úspešnosť 67%.

Osemfinále: 7 zápasov, 4 výhry, 2 remízy, 1 prehra, skóre 14:10, úspešnosť 67%.

Štvrťfinále: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 16:10, úspešnosť 67%.

Semifinále: 6 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 3 prehry,  skóre 3:3, úspešnosť 39%.

Finále: 2 zápasy, 2 remízy, skóre 1:1, úspešnosť 33%.

• Bilancia doma: 14 zápasov, 6 výhier, 5 remíz, 3 prehry, skóre 25:15, úspešnosť 55%.
  • Bilancia vonku: 13 zápasov, 9 výhier, 0 remíz, 4 prehry, skóre 32:15, úspešnosť 69%.
  • Bilancia neutrálne ihrisko: 2 zápasy, 2 remízy, skóre 1:1, neúspešné a aj úspešné finále.

Pod Kloppom strelili hráči The Reds v Ligovom pohári doteraz celkom 58 gólov.

Najviac gólov zaznamenal Divock Origi – 11. Hneď za ním je Sturridge, ktorý sa presadil 7-krát a Minamino 6x.  Štyri presné zásahy zaznamenali C. Jones a Jota, 3-krát Gakpo. Po dva razy sa trafili do siete Salah, Szoboszlai, Milner, Oxlade-Chamberlain, Coutinho a J. Ibe. Po jednom góle majú na svojom konte D. Núñez, F. Carvalho, Firmino, Woodburn, Grujić, Klavan, Shaqiri, Clyne a Hoever.

Vlastné góly boli dve, od Mustafiho z Arsenalu a Naylora z Burtonu.

Sumár:

Takže postupne finále, semifinále, potom dva razy 1/16-finále, štvrťfinále, osemfinále.

V predminulej sezóne 21/22 Klopp so svojím tímom dosiahol konečne triumf v Carabao cupe.

No a v minulej sezóne 22/23 to bolo iba osemfinále.

To sú výsledky cesty nemeckého manažéra LFC v Ligovom pohári počas jeho 8 sezón na lavičke LFC.

Ako sa bude dariť rodákovi zo Stuttgartu v jeho už 9. sezóne v menej hodnotnom anglickom pohári?

Gólová radosť The Reds. (foto: Facebook)

Kloppova bilancia v semifinále League Cupu od sezóny 2015/2016

Nemecký manažér LFC doteraz absolvoval 3 semifinálové dvojsúboje, po ktorých iba v jednom prípade sa nedostal do finále LC.

2021/22 vonku Arsenal 2:0 (1:0, 1:0) Jota 2 výhra

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 3 prehry, skóre 3:3, úspešnosť 39%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 0 výhier, 1 remíza, 2 prehry, skóre 0:2, úspešnosť 11%.
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 3:1, úspešnosť 67%.
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 2 výhry, 2 remízy, 2 prehry, skóre 2:2, úspešnosť 44%.
  • Bilancia 2. polčasu: 6 zápasov, 1 výhra, 4 remízy, 1 prehra, skóre 1:1, úspešnosť 39%.

Góly (3): Dva presné zásahy zaznamenal Jota a jeden J. Ibe.

Asistencie (9): Dve prihrávky na gól si pripísal Alexander-Arnold a jednu asistenciu má J. Allen.

Žlté karty (7): Po jednej inkasovali Andy Robertson, I. Konaté, C. Jones, Minamino, Flanagan, J. Allen a brankár Mignolet.

Červená karta: nikto z hráčov LFC ju nedostal, ale u súpera ju inkasoval Partey (po 2 ŽK) z Arsenalu.

S loptou Mohamed Salah sa teší spoločne s Jordanom Hendersonom z gólu v sieti Fulhamu. (foto: Twitter)

Klopp proti Fulhamu v League Cupe

Nemec v službách LFC sa s „chalupármi“ zatiaľ nestretol.

Liverpool FC v histórii Ligového pohára proti The Cottagers

The Reds sa doteraz stretol s Fulhamom FC celkom 9-krát, pričom ani raz neprehral.

Historický prehľad vzájomných konfrontácií:

1. Sezóna 1983/84, kolo vonku na Craven Cottage, remíza 1:1 (0:0), gól LFC strelil Ian Rush. Manažérom The Reds bol Joe Fagan.
  2. V tej istej sezóne 1983/84, opakovaný zápas kola doma na Anfielde remíza 1:1 (1:1) aj po predĺžení, gól The Reds zaznamenal Kenny Dalglish.
  3. V tej istej edícii 1983/84, druhý opakovaný zápas 3. kolo vonku na Craven Cottage, výhra 1:0 po predĺžení, po 90 min. bolo 0:0 (0:0), gól LFC strelil Graeme Souness. Manažérom Merseysiders bol v sezóne Joe Fagan.
  4. Sezóna 1986/87, kolo prvý zápas doma na Anfielde, rekordná výhra 10:0 (4:0), góly The Reds zaznamenali Steve McMahon 4x, po 2 razy sa presadili Ian Rush a John Wark, po jednom Ronnie Whelan a Steve Nicol. Na lavičke The Reds sedel Kenny Dalglish.
  5. Edícia 1986/87, kolo druhý zápas vonku na Craven Cottage, výhra 3:2 (3:1), góly LFC strelili Steve McMahon, Jan Mølby a vlastný od Parkera. Manažérom The Reds bol v sezóne Kenny Dalglish.
  6. Sezóna 1993/94, kolo prvý zápas vonku na Craven Cottage, výhra 3:1 (2:0), góly LFC zaznamenali Ian Rush, Nigel Clough a Robbie Fowler. Na lavičke The Reds bol Graeme Souness.
  7. Edícia 1993/94, kolo druhý zápas doma na Anfielde, výhra 5:0 (2:0), všetkych 5 gólov The Reds strelil Robbie Fowler. Manažérom LFC bol Graeme Souness.
  8. Sezóna 1998/99, kolo doma na Anfielde, výhra 3:1 (0:0), góly LFC zaznamenali Robbie Fowler (11m), Paul Ince a vlastný od Morgana. Na lavičke Merseysiders sedela dvojica Evans a Houllier.
  9. Edícia 2000/01, kolo doma na Anfielde, výhra 3:0 po predĺžení, po 90 min. bolo 0:0 (0:0). Góly The Reds strelili Michael Owen, Vladimír Šmicer a Nick Barmby. Manažérom LFC v sezóne bol Gérard Houllier.

Bilancia celkovo: 9 zápasov, 5 výhier, 4 remízy, 0 prehier, skóre 26:6, úspešnosť 70%.

•  Bilancia doma: 5 zápasov, 3 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 19:2, úspešnosť 73%.
  • Bilancia vonku: 4 zápasy, 2 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 7:4, úspešnosť 67%.
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 4 výhry, 5 remíz, 0 prehier, skóre 11:1, úspešnosť 63%.
  • Bilancia 2. polčasu: 9 zápasov, 3 výhry, 5 remíz, 1 prehra, skóre 15:5, úspešnosť 52%.
  • Predĺženie: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 4:0, úspešnosť 78%.

Góly (30): Najviac ich strelil Fowler – 7 (jeden z penalty), za ním je McMahon s 5 gólmi. Rush sa presadil 4-krát a dva presné zásahy zaznamenal Wark. Po jednom góle majú na konte Dalglish, Souness, Whelan, Nicol, Mølby, Clough, P. Ince, Owen, Barmby a Šmicer. Vlastné góly boli dva od súperových hráčov.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Záver:

Jürgen Klopp má v Ligovom pohári celkovú úspešnosť na úrovni 60% a je lepšia ako jeho bilancia v semifinále – iba 39%.

Najlepšia je ale bilancia Liverpoolu FC v histórii Ligového pohára proti Fulhamu FC, ktorá je na hodnote 70%.

Nemecký manažér LFC bude chcieť aj s tímom v stredu večer (10.1.) nadviazať na doterajšiu víťaznú sériu v tejto sezóne a tým si vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu do odvety s cieľom postupu do finále v menej cenenom anglickom pohári.