Stats pred zápasom: Luis Suárez bol nočnou morou Norwichu

10
2344

Liverpool štartuje Premier League 2021/22 na Carrow Road, kde ho privíta staronový účastník najvyššej súťaže Norwich. Nahliadnime do histórie a pozrime si niekoľko štatistík spojených práve s touto konfrontáciou.

Kloppova éra

šéf liverpoolskej lavičky Jürgen Klopp sa stretol s naším prvým súperom v novej sezóne PL, Norwichom doteraz trikrát.

V 2019/20 sme „kanárikov“ v 1. kole doma zdolali 4:1, a potom vonku v 26. kole z toho bola tesná výhra 1:0. A v sezóne 2015/2016, keď Klopp zasadol na lavičku LFC to bolo divoké víťazstvo (znovu tesné) na ihrisku súpera 5:4.

Bilancia celkovo:  3 zápasy, 3 výhry, skóre 10:5, úspešnosť 100 %.

• Bilancia doma: 1 zápas, 1 výhra, skóre 4:1, úspešnosť 100%.
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 2 výhry, skóre 6:4, úspešnosť 100%.
  • Bilancia 1. polčasu: 3 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 1 prehra,  skóre 5:2, úspešnosť 44%.
  • Bilancia 2. polčasu: 3 zápasy, 2 výhry, 1 prehra, skóre 5:3, úspešnosť 67%.

Góly: 10 gólov si rozdelilo 8  hráčov LFC a to Firmino 2 góly, po jednom dali J. Henderson, Milner, Lallana, Salah, van Dijk, Origi a Mané. A jeden bol vlastný od súperovho hráča – Hanley.

Zaujímavosť: Lallana a Mané dali svoje góly ako striedajúci hráči, čo bol výborný ťah manažéra Kloppa.

Asistencie na gól: pripísali si ich Firmino 2-krát, po jednej prihrávke na má Milner, Lallana, Salah, Alexander- Arnold a J. Henderson.

Z toho vyplýva, že v zápasoch s The Canaries je produktívny hlavne Bobby Firmino (2g+2a).

Žlté karty: v týchto 3 zápasoch inkasovali z našich  Lallana, Keita a Mané.

Červená karta: nebola udelená.

Zaradenie hráčov Kloppom do základnej zostavy: v bránke sa objavili Alisson Becker 2-krát a raz Mignolet.

V obrane nastúpili z doterajších 3 zápasov proti Norwichu 2 razy Alexander-Arnold, J. Gomez, van Dijk a Robertson. Jeden zápas absolvovali Clyne, K. Touré, M. Sakho a A. Moreno.

Do zálohy poslal na začiatok zápasu do všetkých 3 zápasov Jordana Hendersona, 2-krát nastúpil Wijnaldum, jeden štart si pripísali Lucas Leiva, Emre Can, Milner, Fabinho a N. Keïta.

V útoku Klopp použil  3-krát iba Firmina, 2 razy Salaha a po jednom zápase zaznamenali Oxlade-Chamberlain, Origi a Ibe. Zaujímavosťou je, že Mané proti Norwichu ani raz nenastúpil v základnej zostave.

Ako striedajúcich hráčov Klopp využil 2 razy Maného a Milnera, jedno striedanie si zapísali Fabinho, Lallana,Ch. Benteke, Caulker a brankár Adrián.

Rozhodca:  ako hlavní nám pískali Mason, Oliver a Attwell.

Kloppova bilancia v 1. kole od sezóny 2016-2017:

Nemecký manažér viedol LFC v 5 zápasoch 1. kola  novej sezóny PL. Postupne zdolal vonku Arsenal 4:3, remíza 3:3 vo Watforde, a potom 3 domáce výhry nad West Hamom 4:0, Norwichom 4:1 a v minulej sezóne 20/21 v 1. kole nad Leedsom 4:3.

Bilancia celkovo: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 19:10, úspešnosť 86%.

Z toho vyplýva, že Jürgen Klopp ako šéf lavičky LFC v úvodnom zápase sezóny ešte neprehral.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 12:4, úspešnosť 100%.
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, skóre 7:6, úspešnosť 66%.
  • Bilancia 1. polčasu: 5 zápasov, 3 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 11:5, úspešnosť 66%.

Zaujímavosť: zhodná bilancia 1. aj 2. polčasu okrem skóre, kde v 1. polčase sme dali o 3 góly viac.

Góly: pod Kloppom sme v 1. kole nastrieľali 19 gólov a dalo ich 8 hráčov a jeden bol vlastný (Hanley z Norwichu).

Najviac ich strelil Salah – 6 gólov (2 boli z penalty), Mané má 4 presné zásahy, po 2 góly dali van Dijk a Coutinho, jeden zásah si pripísali Lallana, Sturridge, Origi a Firmino z penalty.

Asistencie na gól: najviac ich má Firmino (3), dva prihrávky na gól zaznamenal Robertson, jednu asistenciu majú na konte Alexander-Arnold, Salah, Milner, Wijnaldum, Clyne, Lallana a Emre Can.

Žlté karty: v úvodných zápasoch  sezón pod Kloppom sme inkasovali 8 žltých kariet, z toho Alexander-Arnold 2x, po jednej

Dostali Firmino, Mané, Lallana, Moreno, Lovren a brankár Mignolet.

Červená karta: ani jedna nebola v éra Kloppa udelená v úvode sezóny.

Zaradenie hráčov: nemecký manažér postavil do základnej zostavy v 1. kole (dohromady) v 5 zápasoch iba 2 brankárov a to Alisson 3x a Mignoleta 2x. V obrane nasadil najviac Alexandra-Arnolda 4 razy, po 3 x boli v základe van Dijk, Robertson a J. Gomez, dva zápasy majú na konte Lovren, A. Moreno, jedno stretnutie absolvovali Matip, Clyne a Klavan.

Klopp v zálohe využíval hlavne Wijnalduma  5-krát (nastúpil v každom úvodnom zápase)  a J. Hendersona 4x, 2 razy nastúpil N. Keïta, po jednom zápase Fabinho, Milner, Lallana a Emre Can.

Do útoku postavil vo všetkých 5 zápasov Firmina, 4-krát hrali od začiatku  Salah a Mané, na jeden zápas nastúpili Origi a Coutinho.

Ako striedajúci hráči od Kloppa v širokej škále naskočili do zápasov 1. kola sezóny po 2-krát Milner, Origi, jedenkrát sa ukázali na ihrisku C. Jones, Shaqiri, Matip, Fabinho, Mané, J. Henderson, J. Gomez, Sturridge, Emre Can, K. Stewart a brankár Adrián.

Rozhodca: v úvodnom zápase sezóny, keď viedol LFC Jürgen Klopp nám pískali iba dvaja rozhodcovia. Oliver 3 zápasy a Taylor 2 zápasy.

Poznámka: Jürgen Klopp po prvý raz sedel na lavičke Liverpoolu FC v sezóne 2015/2016 až v 9. kole proti Tottenhamu 0:0 vonku.

LFC v ére Priemer League od sezóny 1992/93 :

Bilancia LFC proti nášmu najbližšiemu súperovi – NORWICH CITY.

Celkovo sme sa stretli v 18 zápasoch, z toho 13 víťazných, 3 remízy a 2 prehry, skóre 50:19, body 42, úspešnosť 78 %.

• Bilancia doma: 9 zápasov, 6 výhier, 2 remízy, 1 prehra skóre 27:6, úspešnosť 74%.
  • Bilancia  vonku:  9 zápasov, 7 výhier, 1 remíza, 1 prehra skóre 23:13, úspešnosť 81%.
  • Bilancia 1.polčasu: 18 zápasov, 10 výhry, 5 remízy, 3 prehry  skóre 24:6, úspešnosť 65%.
  • Bilancia 2.polčasu: 18 zápasov, 12 výhier, 2 remízy, 4 prehry  skóre 26:13, úspešnosť 70%.

Strelci 50 gólov Liverpoolu v ére PL proti Norwichu:

Najviac zaznamenal  Luis Suárez  12 gólov (5 doma + 7 vonku). Ďalší strelci: Sterling 3  (1+2), Fowler 2 g (2+0), Ian Rush 2 (1+1), Luis García 2 (1+1), J. Henderson 2 (1+1), Firmino 2 (0+2).

Po jednom góle strelili doma – Salah, van Dijk, Origi, Ings, Gerrard, Sturridge, Bellamy, Baroš, D. Cissé, Scales, Walters, M. Thomas, Hutchinson a Burrows.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Mané, Milner, Lallana, Nuri Şahin, J. A. Riise, Harkness a J. Barnes.

Vlastné góly boli 4, po dvoch doma a vonku od hráčov Norwichu.

Manager Jürgen Klopp má proti nášmu nadchádzajúcemu súperovi NORWICHU 100% úspešnosť.

Bilanciu v úvodných zápasoch sezóny si nemecký šéf lavičky môže vylepšiť, zatiaľ je na úrovni 86%.

Úspešnosť LIVERPOOL FC  proti „kanárikom“ v ére Premier League  je na úrovni 78%.