Stats pred zápasom: Na úvod ligovej sezóny je treba, aby si Klopp vylepšil bilanciu s Fulhamom

14
1582

Po skvelom vstupe v prológu sezóny 2022/23 a zisku Community Shield, mimochodom už siedmej trofeje pre Jürgena Kloppa vo farbách The Reds, začína nová edícia Premier League (už jej 31. ročník).

Premier League 22/23 (6.8.), Craven Cottage, Londýn

Fulham FC - LIVERPOOL FC; 13:30

kto s kým: účastníci Premier League
rozhodca: Andy Madley
TV: Canal+ Sport

FFC team info

ABSENCIE (3) J. Bryan - ruka, H. Wilson - koleno, Chalobah - nešpecifikované (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (9) Jota - stehno, C. Ramsay, K. Gordon - obaja nešpecifikované (otázny štart), Kelleher - noha, Alisson - sval (otázny štart), Oxlade-Chamberlain - sval, I. Konaté - koleno, . C. Jones - lýtko (otázny štart), N. Keïta - nešpecifikované

V 1. kole vycestuje LFC do Londýna, kde na neho v sobotu (6.8.) na obed čaká nováčik Fulham  FC. Zverenci portugalského manažéra Marca Silvu po patričnom posilnení chcú už od začiatku zbierať body, no proti ním bude stáť posledný anglický vicemajster ligy – Liverpool FC.

Kloppova éra:

Klopp sa v Premier League s Fulhamom FC stretol doteraz 4-krát.

Sled výsledkov:

sezóna štadión los PL výsledok strelci rezultát
2018/19 doma 12. kolo 2:0 (1:0,1:0) Salah, Shaqiri    výhra
2018/19 vonku 31. kolo 2:1 (1:0,1:1) Mané, Milner (11m) – Babel    výhra
2020/21 vonku 12. kolo 1:1 (0:1,1:0) Salah (11m) – Reid   remíza
2020/21 doma 27. kolo 0:1 (0:1,0:0) 0 – Lemina   prehra

Zaujímavosť: Šéf liverpoolskej lavičky začal proti „chalupárom“ dvoma výhrami, no v predminulej sezóne už na víťazstvo nedosiahol. No bolo to v sezóne smolnej na ťažké zranenia hlavne defenzívnych hráčov The Reds.

Jürgen Klopp. (foto: liverpoolfc.com)

Bilancia celkovo: 4 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 5:3, úspešnosť 58%.

• Bilancia doma: 2 zápasy, 1 výhra, 0 remíz, 1 prehra, skóre 2:1, úspešnosť 50%
  • Bilancia vonku: 2 zápasy, 1 výhra, 1 remíza, 0 prehier, skóre 3:2, úspešnosť 67%
  • Bilancia 1. polčasu: 4 zápasy, 2 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 2:2, úspešnosť 50%
  • Bilancia 2. polčasu: 4 zápasy, 2 výhry, 2 remízy, 0 prehier, skóre 3:1, úspešnosť 67%

Góly (5): Dva strelil Mohamed Salah (jeden z 11m). Po jednom góle zaznamenali Mané, Shaqiri a Milner (z penalty).

Asistencie (3): Po  jednej asistencii si zapísali Robertson, Firmino a Alexander-Arnold.

Žlté karty (5): Po jednej inkasovali Fabinho, N. Keïta, J. Gomez, Jota a C. Jones.

Červené karty (0): ani jedna u The Reds, ani u súpera.

Kloppova bilancia v 1. kole od sezóny 2015/2016:

sezóna štadión súper výsledok Strelci LFC rezultát
2015/16       –                –        –                                –       –
2016/17   vonku             Arsenal 4:3 (1:1,3:2) Coutinho 2, Mané, Lallana   výhra
2017/18   vonku            Watford 3:3 (1:2,2:1) Salah, Mané, Firmino (11m)  remíza
2018/19    doma          West Ham 4:0 (2:0,2:0) Mané 2, Salah, Sturridge   výhra
2019/20    doma        Norwich (N) 4:1 (4:0,0:1) Salah, Origi, van Dijk, vlastný (Hanley)   výhra
2020/21   doma            Leeds (N) 4:3 (3:2,1:1) Salah 3 (2 z 11m), van Dijk   výhra
2021/22   vonku        Norwich (N) 3:0 (1:0,2:0) Jota, Firmino, Salah   výhra

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8. kole. N – znamená nováčik PL.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Zaujímavosti:

1. Nemecký manažér LFC je v úvodných zápasoch skoro stopercentný. Iba v jednom stretnutí zo šiestich sa munnepodarilo dosiahnuť na výhru.
  1. Od príchodu na Anfield strelil Mohamed Salah v každom úvodnom zápase sezóny aspoň jeden gól.
  2. Strelecky sa darí aj Virgilovi van Dijkovi. Ako obranca strelil v úvode ligového ročníka gól už v 2 dueloch.
  3. Už štvrtý raz za sebou sa The Reds stretnú v 1. kole sezóny s nováčikom. Postupne to boli Norwich,

Leeds, znovu Norwich a teraz v sobotu to bude Fulham.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 22:10, úspešnosť 89%.

• Bilancia doma: 3 zápasy, 3 výhry, skóre 12:4, úspešnosť 100%
  • Bilancia vonku: 3 zápasy, 2 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:6, úspešnosť 78%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 1 prehra, skóre 12:5, úspešnosť 72%
Zľava Virgil van Dijk a Sadio Mané. (foto: Twitter)

Góly (22): Najviac ich strelil Salah 7 gólov (2 z penalty), Mané má na konte 4 góly. Coutinho, van Dijkna Firmino (1 z 11m) strelili po 2. Jeden presný zásah si pripísali Jota, Lallana, Sturridge, Origi. Jeden bol vlastný – od Hanleyho z Norwichu).

Asistencie (14): najviac tri majú na konte Salah a Firmino, dve prihrávky na gól má Robertson, jednu zaznamenali Milner, Alexander-Arnold, Wijnaldum, Clyne, Lallana a Emre Can.

Žlté karty (9): Dve inkasoval Alexander-Arnold, jednu obdržali Milner, Firmino, Mané, Lallana, A.  Moreno, Lovren a brankár Mignolet.

Červená karta(0): ani jedna nebola udelená pre hráčov LFC, ani pre súpera.

S loptou Mohamed Salah sa teší spoločne s Jordanom Hendersonom z gólu v sieti Fulhamu. (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/1993):

Bilancia LFC proti Fulhamu:

Celkom 30 zápasov, z toho 18 výhier, 5 remíz, 7 prehier, skóre 55:24, úspešnosť 66%.

• Bilancia doma: 15 zápasov, 9 výhier, 4 remízy, 2 prehry, skóre 27:4, úspešnosť 69%
  • Bilancia vonku: 15 zápasov, 9 výhier, 1 remíza, 5 prehier, skóre 28:20, úspešnosť 62%
  • Bilancia 1. polčasu: 30 zápasov, 9 výhier, 15 remíz, 6 prehier, skóre 20:14, úspešnosť 47%
  • Bilancia 2. polčasu: 30 zápasov, 18 výhier, 8 remíz, 4 prehry, skóre 35:10, úspešnosť 69%
Steven Gerrard ako hráč Liverpoolu, kde sa stal doslova legendou. (foto. Twitter)

Strelci 55 liverpoolskych gólov v ére PL proti Fulhamu:

Najviac (4) presné zásahy zaznamenali Steven Gerrard (3 doma + 1 vonku), Luis Suárez (3+1) a Daniel Sturridge (0+4). Hneď za nimi je s 3 gólmi Milan Baroš (1+2) a Maxi Rodríguez (0+3). Ďalší strelci sú 2-góloví: Salah (1+1), Fernando Torres (1+1), Crouch (1+1), Morientes (2+0), Heskey (1+1) a Škrtel (2+0).

Po jednom góle strelili doma Shaqiri, Downing, Carragher, L. García, Fowler, Warnock, Hyypiä, Owen a Mark González.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Mané, Milner, Coutinho, Kuyt, Benayoun, Pennant, X. Alonso, Biščan, Danny Murphy, Hamann, Anelka a Litmanen.

Vlastné góly boli štyri od hráčov Fulhamu, tri na Anfielde a jeden vonku u súpera.

• Ibrahima Konaté – 30. zápas

Jürgen Klopp má v 1. kole sezóny veľmi dobrú úspešnosť, ktorá je až na úrovni 89%. No jeho osobná bilancia s The Cottagers je približne iba 58% a je netradične horšia ako je bilancia The Reds v ére Premier League proti Fulhamu.

Nemecký manažér LFC si uvedomuje, že „chalupári“ nie sú jeho obľúbený súper. No chce odštartovať sezónu víťazne a pripísať si prvú výhru.