Stats pred zápasom: Nešťastné 24. kolo. Klopp má šancu nápravy proti Leicestru

7
1300

Po nedeľnom (6.2.) kvalitnom a hlavne v druhom polčase aj efektívnom výkone The Reds v FA Cupe (výhra 3:1 doma nad Cardiffom City) pokračuje po repre pauze Premier League 24. kolom.

Žreb postavil LFC do cesty The Foxes z Leicestru. Tentoraz ich privítame na Anfielde s cieľom vrátiť im decembrovú prehru 0:1 na ich pôde (Salah v zápase po dlhšom čase nepremenil penaltu).

Premier League 21/22 (10.2.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester City FC; 20.45

kto s kým: 2. vs 10.
rozhodca: Chris Kavanagh
TV: Premier Sport 1 (SK/CZ)

LFC team info

ABSENCIE (5) Origi - koleno (otázny štart), Oxlade-Chamberlain, J. Gomez - obaja covid-19 (otázny štart), J. Henderson - chrbát, Mané - oddych

LCFC team info

ABSENCIE (6) Evans, Castagne, Vardy - všetci koleno, Fofana - členok, R. Pereira - noha, Bertrand - koleno

Kloppova éra:

Jürgen Klopp sa stretol s Leicestrom City v Premier League od sezóny 2015/16 doteraz 13-krát.

Bilancia celkovo: 13 zápasov, z toho 8 výhier, 1 remíza, 4 prehry, skóre 24:16, úspešnosť 64%.

• Bilancia doma: 6 zápasov, 5 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 13:4, úspešnosť 89%
  • Bilancia vonku: 7 zápasov, 3 výhry, 0 remíz, 4 prehry, skóre 11:12, úspešnosť 43%
  • Bilancia 1. polčasu: 13 zápasov, 6 výhier, 5 remízy, 2 prehry, skóre 11:6, úspešnosť 59%
Firmino vs Shrewsbury
Firminova oslava gólu.(foto Twitter)

24 gólov si rozdelilo 10 hráčov LFC. Najviac 6 ich strelil Roberto Firmino, za ním sú Mané a Salah so 4 gólmi. Dva majú na konte Coutinho a Milner (oba z penalty). Jeden presný zásah zaznamenali Alexander-Arnold, Jota, J. Henderson, Lallana a Ch. Benteke. Jeden gól bol vlastný od Evansa.

Asistencie: 4 prihrávky na gól si prípisal Milner, 3 má Mané. Dve zaznamenali Firmino, Robertson, Alexander-Arnold a Sturridge, po jednej majú na konte Coutinho, Wijnaldum a Emre Can.

Žlté karty: Tri razy ju inkasoval Matip, 2-krát Milner a Emre Can. Po  jednej majú na konte Robertson, J. Gomez,

Fabinho, van Dijk, J. Henderson, C. Jones, Kabak, Lallana, Lovren, Lucas Leiva a brankár Mignolet.

Červená karta: Na strane LFC bez vylúčenia, rovnako tak aj u súpera.

Ťahúň Leicestru Jamie Vardy. (fptp: Twitter)

Zaujímavosti v súbojoch s LCFC:

• nepremenná penalta: Jamie Vardy nepremenil penaltu doma v sezóne 2017/18 a tým neodvrátil prehru „líšok“. Mohamed Salah nedal penaltu v prvom tohtosezónnom súboji na King Power Stadiume.
  • strelené góly ako striedajúci hráči: Christian Benteke nastúpil v 15/16 na Anfielde v 38. min a v 62. min gólom rozhodol o výhre 1:0. James Milner nastúpil v 19/20 na trácniku súpera v 70. min. a o minútu premenil penaltu na 2:0. Čím prispel ku konečnej výhre 4:0 The Reds u súpera.

Zaradenie hráčov do základnej zostavy:

V bránke sa objavil 6-krát Alisson Becker a 5x Simon Mignolet. V jednom zápase to boli Adrián a Loris Karius.

Z nich si udržal čisté konto Alisson v 2 stretnutiach a v jednom Mignolet.

Do obrany postavil Klopp v 7 zápasoch Robertsona a Matipa, 5-krát van Dijka, Alexandra-Arnolda a Lovrena.

4 razy to bol Clyne a 3x nastúpil Lucas Leiva a A. Moreno. Dve stretnutia absolvoval M. Sakho a jeden duel majú na konte Tsimikas a Kabak.

Do zálohy poslal manažér LFC 9-krát Wijnalduma a J. Hendersona, 8x Milnera. Emre Can absolvoval 5 duelov, Lallana 4, Fabinho a N. Keïta boli v hre 3 razy. V dvoch stretnutiach nastúpil C. Jones a v jednom Oxlade-Chamberlain a Shaqiri.

Xherdan Shaqiri. (foto: Twitter)

V útoku hral 12 duelov Firmino, 10-krát Mané a 8x to bol Salah. V 4 stretnutiach sa objavil Coutinho a v dvoch Jota. Po jednom zápase majú na konte Origi a Sturridge.

Ako striedajúci hráči sa dostali na ihrisko až 25 futbalisti The Reds. Najčastejšie menil spoluhráča Divock Origi 4-krát.

Milner, Oxlade-Chamberlain a Lallana  v 3 dueloch, po 2 razy to boli Keita, Shaqiri, Sturridge, Benteke a A. Moreno.

V jednom stretnutí sa objavili Fabinho, J. Henderson, Thiago A., Matip, Firmino, Neco Williams, Minamino,

Wijnaldum, Coutinho, K. Stewart, Woodburn, J. Allen, Klavan, Lucas Leiva, J. C. Teixeira a Emre Can.

Rozhodcovia: Najviac 3-krát si zapískal Michael Oliver, dva razy Atkinson, Kavanagh a Taylor. V jednom stretnutí to boli Pawson, Swarbrick, Marriner a Tierney.

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

Kloppova bilancia v 24. kole od sezóny 2015/16:

Nemecký manažér viedol LFC v 6 zápasoch 24. kola Premier League, ktoré mu pripravili veľa vrások na tvári.

Najprv prišli tri prehry vonku:  0:2 v Leicestri, tiež 0:2 v Hulle a 0:1 vo Swansea. Nasledovala domáca remíza 1:1

s Leicestrom, konečne aj výhra 2:1 vo Wolverhamptone. Nakoniec zvonu prehra 1:3 vonku s Leicestrom na King Power Stadiume.

Z toho vyplýva, že zo šiestich zápasoch až v troch nám žreb postavil do cesty „líšky“ a k tomu aj teraz vo štvrtkovom 24. kole tejto sezóny.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 1 výhra, 1 remíza, 4 prehry, skóre 4:10, úspešnosť iba 22%

• Bilancia doma: 1 zápas, 1 remíza, skóre 1:1, úspešnosť 33%
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 1 výhra, 0 remíz, 4 prehry, skóre 3:9, úspešnosť 20%
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 1 výhra, 3 remízy, 2 prehry, skóre 2:3, úspešnosť 33%

Pod Kloppom dali hráči LFC v 24. kole iba chudobné 4 góly. Po jednom góle zaznamenali Salah, Mané, Firmino a J. Henderson.

Asistencie: Po jednej prihrávke na gól majú na konte Alexander-Arnold, J. Henderson a Firmino.

Žlté karty: Dve inkasovali  Matip a Robertson,  jednu majú na svojom konte Milner, C. Jones, Kabak a Lucas Leiva.

Červená karta: Hráčom LFC ani súperovi udelená nebola.

Jordan Henderson. (foto: Facebook)

Zaradenie hráčov:

Nemecký manažér The Reds postavil v 24. kole troch brankárov. Alisson Becker chytal  v 3 dueloch, 2 razy to bol Mignolet a v jednom Karius.

V obrane sa na 4 zápasy objavil Robertson, v troch van Dijk a Matip. Dva razy to boli Alexander-Arnold, J. Gomez a Clyne, jedno stretnutie absolvovali Kabak, Lovren, M. Sakho a A. Moreno.

V strede poľa využil Klopp v 5 zápasoch Jordana Hendersona. V 4 stretnutiach to bol Wijnaldum, v troch Milne a Emre Can. Dva razy nastúpil Oxlade-Chamberlain, Lallana a Lucas Leiva. V jednom súboji sa objavili C. Jones, Keïta a Shaqiri.

Do útoku nastúpil do všetkých 6 duelov Firmino, do piatich Mané a do štyroch Salah. V jednom sa objavil aj Coutinho.

Pri striedaniach bolo v 24. kole sezóny použitých 13 hráčov. 2-krát naskočil do zápasu Fabinho, Origi, Lallana a Sturridge. V jednom zápase boli nasadení Thiago A., Minamino, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, Ch. Benteke, A. Moreno, Ings, J. C. Teixeira a Emre Can.

Rozhodcovia: Po jednom zápase si zapískali Atkinson, Marriner, Taylor, Swarbrick, Mason a Oliver.

Hráči Foxes sa tešia z výstavného gólu Maddisona (na kolenách vpredu). (foto: Twitter)

Liverpool FC v ére Priemer League (od sezóny 1992/93):

Bilancia LFC proti Leicestru City FC:

Celkovo sme sa stretli v 31 zápasoch, 16 víťazných, 6 remíz, 9 prehier, skóre 48:33, úspešnosť 58%.

• Bilancia doma: 15 zápasov, 9 výhier, 3 remízy, 3 prehry, skóre 23:13, úspešnosť 67%
  • Bilancia vonku: 16 zápasov, 7 výhier, 3 remízy, 6 prehier, skóre 25:20, úspešnosť 50%
  • Bilancia 1. polčasu: 31 zápasov, 10 výhier, 17 remíz, 4 prehry, skóre 20:10, úspešnosť 51%
  • Bilancia 2. polčasu: 31 zápasov, 11 výhier, 10 remíz, 10 prehier, skóre 28:23, úspešnosť 46%
Robbie Fowler. (foto Twitter)

Strelci 48 liverpoolskych gólov v ére PL proti LCFC:

Najviac 6 presných zásahov má na konte  Roberto Firmino (5 doma + 1 vonku). Hneď za ním je s 5 gólmi Fowler (1+4). Nasledujú so 4 zásahmi Salah (2+2) a Mané (3+1). Hráči s 3 gólmi sú S. Gerrard (2+1), Owen (1+2) a Heskey

(3+0). Ďalší strelci sú 2-góloví, a to Milner (1+1), J. Henderson (0+2), Lallana (1+1), Coutinho  (0+2), Patrik Berger (0+2) a Ian Rush(1+1).

Po jednom góle zaznamenali doma Diogo Jota, Ch. Benteke, Paul Ince a Stan Collymore.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami Alexander-Arnold, Hyypiä a Michael Thomas.

Vlastné góly: Bol iba jeden na Anfielde od hráča Leicestru.

• James Milner – 20. gól

Jubilejné súťažné zápasy za Merseydisers, ak nastúpia vo štvrtok proti Leicestru:

• Mohamed Salah – 230. zápas
  • Diogo Jota – 60. zápas

Delegovaný rozhodca: Chris Kavanagh – pískal The Reds v tejto sezóne iba jeden zápas v PL, na Molineux Stadium s Wolves pri

výhre 1:0 (Origiho gólom v nastavenom čase). Udelil LFC aj súperovi po dve žlté karty, ani jednu červenú a ani penaltu neodpískal.

Jürgen Klopp má bilanciu proti The Foxes na úrovni 64%, ktorá je tradične lepšia ako bilancia The Reds v ére Premier League – 58%.

Nemecký manažér LFC má v 24. kole Premier League veľmi zlú bilanciu, ktorá je iba na úrovni 22%. Bude chcieť si ju vo štvrtok vylepšiť a výhrou tiež potvrdiť ambície naháňať Manchester City na čele tabuľky.