Stats pred zápasom: Norwich je v 21/22 ako starý známy. Skúsi to aj v FA Cupe

0
1106

Po nedeľnom finálovom zápase Ligového pohára s dramatickou, ale úspešnou penaltovou koncovkou proti Chelsea FC (0:0 po predĺžení, 11:10 na penalty) čaká The Reds už v stredu zápas v ďalšom anglickom pohári – FA Cupe.

V osemfinále Kloppov tím privíta doma na Anfielde  Norwich City. „Kanárici“ sú najčastejším súperom LFC v tejto sezóne, bude to už štvrtý vzájomný zápas (dve výhry Merseydisers v lige 3:0, 3:1, v Carabao Cupe tiež víťazstvo 3:0). Nemecký manažér bude sedieť na lavičke Liverpoolu v 360. zápase vo všetkých súťažiach.

NCFC team info

ABSENCIE (7) J. Sørensen - koleno (otázny štart), Omobamidele - chrbát, Idah - koleno, Aarons - noha (otázny štart), Kabak - rameno, B. Williams - noha (otázny štart), Hanley - trest

Kloppova bilancia v FA Cupe vo farbách LFC:

Jürgen Klopp vedie The Reds už v siedmej edícii FA Cupu.

Hneď vo svojej prvej sezóne 2015/16 sa prebojoval s LFC do 4. kola, kde v opakovanom zápase vonku prehral 1:2 po predĺžení s West Hamom United a vypadol z pohára.

Aj  v druhej sezóne 2016/17 sa Kloppovi podarilo dostať iba do 4. kola. Tu v súboji doma na Anfielde prehral 1:2 s Wolverhamptonom Wanderers, vtedy účastníkom Championship (2. liga).

A do tretice v edícii 2017/18 prišla stopka tiež v 4. kole po prehre opäť doma 2:3 s West Bromwichom Albion, ktorý potom vypadol z Premier League.

Xherdan Shaqiri (v červenom) v súboji s Wolves. (foto: Twitter)

Sezóna 2018/19 priniesla hneď v úvode vyradenie. V 3. kole Klopp a spol. prehrali 1:2 vonku na Molineux Stadium s domácim účastníkom Premier League Wolverhamptonom Wanderers.

Edícia 2019/20 bola pre Kloppa zatiaľ najúspešnejšia, podarilo sa mu dostať do osemfinále. Po vyradení Evertonu a Shrewsbury, nám vystavila stopku na Stamford Bridge po prehre 0:2 domáca Chelsea.

Minulá sezóna 2020/21, šiesta pre Kloppa, priniesla tradične postup iba do 4. kola. Ďalej nás nepustil Manchester United, keď na Old Trafforde prišla prehra 2:3.

Aktuálnu edíciu 2021/22 sme začali v 3. kole výhrou doma 4:1 nad treťoligovým Shrewsbury Town. Súper išiel do vedenia v 27. minúte, no k obratu zavelil gólom mladý Kaide Gordon. Ďalšie pridali Brazílčania Firmino  a 2-krát Fabinho (jeden z penalty). V 4. kole sme privítali druholigový Cardiff City. Góly LFC strelili Jota, Minamino a mladý Harvey Elliott. Hostia v závere korigovali na konečných 3:1 pre The Reds.

V červenom Curtis Jones. (foto: Twitter)

Bilancia celkovo: 18 zápasov, z toho 8 výhier, 4 remíz, 6 prehier, skóre 30:22, úspešnosť 52%.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

Pod Kloppom strelili hráči The Reds v FA Cupe celkom 30 gólov.

Najviac, 4 presné zásahy má na konte Mohamed Salah. Po 2 razy sa trafili do siete C. Jones, Mané, Firmino, Origi a Fabinho (jeden z 11m). Po jednom presnom zásahu majú na svojom konte H. Elliott, Gordon, Jota, Milner (z 11m), van Dijk, Minamino, Wijnaldum, Coutinho, Allen, Ojo, Lucas Leiva, B. Smith, J. Sinclair  a J. C. Teixeira.

Vlastné boli dva, oba od hráčov Shrewsbury (Love a R.Williams).

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Kloppova bilancia v osemfinále FA Cupu od sezóny 2015/16:

Nemecku manažér viedol LFC doteraz iba v jednom zápase osemfinále FA Cupu.

V sezóne 2019/20 sa stretol na Stamford Bridge s domácou Chelsea FC, kde po prehre 0:2 vypadol z najstaršej futbalovej súťaže sveta.

LFC nastúpil v zostave: v bráne Adrián, v poli hrali Neco Williams, J. Gomez, van Dijk, Robertson, Lallana, Fabinho, C. Jones, Mané, Minamino a Origi. Striedali Salah, Milner a Firmino.

Góly: Hráči LFC nestrelili ani jeden gól.

Asistencie: Nebola žiadna.

Žlté karty: Po jednej inkasovali Fabinho, Mané a Milner.

Červená karta: nikto z hráčov LFC a ani u súpera.

Rozhodcovia: Jediný zápas si zapískal Kavanagh.

V červenom Fabinho. (foto: Twitter)

Liverpool FC v histórii FA Cupu proti The Canaries:

História ponúkla šesť zápasov proti Norwichu City:

1. Sezóna 1908/09: V 2. kole prehra 1:2 doma na Anfielde. Góly LFC dali Jack Cox a Bobby Robinson. Hralo sa 6. februára 1909, v polčase bolo 0:1. Manažérom bol Tom Watson.
  2. Sezóna 1936/37: V 3. kole prišla prehra 0:3 vonku na Carrow Road. Bolo to 16. januára 1937, po 1. polčase bolo už 0:2. Lavičke Merseydisers šéfoval manažér George Kay.
  3. Sezóna 1950/51: Tiež v 3. kole znovu prehra 1:3 vonku na Carrow Road. Gól LFC strelil Jack Balmer. Hralo sa 5. januára 1951, v polčase 0:0. Manažérom bol opäť George Kay.
  4. Sezóna 1985/86: V 3. kole výhra 5:0 na Anfielde. Góly LFC dali Kevin MacDonald, Paul Walsh, Steve McMahon, Ronnie Whelan a John Wark. Hralo sa 4. Januára 1986, po 1. polčase bolo 2:0. Na lavičke The Reds sedel Kenny Dalglish.
  5. Sezóna 1989/90: V 4. kole sa duel skončil remízou 0:0 na Carrow Road. Bolo to 28. januára 1990. Na lavičke LFC sedel Kenny Dalglish.
  6. Sezóna 1989/90: V opakovanom zápase 4. kola sa The Reds konečne podarilo vyhrať 3:1 doma na Anfielde. Góly LFC dali Steve Nicol, John Barnes a Peter Beardsley (11 m). Hralo sa 31.1. 1990, v polčase bol stav nerozhodný 1:1. Manažérom bol Kenny Dalglish.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 2 výhry, 1 remíza, 3 prehry, skóre 10:9, úspešnosť 39%

• Fabinho – 10. gól

Jürgen Klopp má v FA Cupe úspešnosť iba na úrovni 52%. No jeho bilancia v osemfinále je mizerná – 0%.

Preto by v stredajšom zápase na Anfielde rád zdolal v súčasnosti najslabší klub v Premier League a zabezpečil si postup do štvrťfinále asociačného pohára. Tým pádom by v FA Cupe dosiahol svoj prvý postup medzi posledných 8.

Takumi Minamino (v červenom) skóruje do brány Norwichu. (foto: Twitter)