Stats pred zápasom: Liverpool potrebuje vyhrať, všetky štatistiky to podporujú

0
1587

Po utrápenom výkone, so zbytočnými okienkami v obrane, ktoré vyústili v prvú prehru zverencov Jürgena Kloppa, a to 1:2 v Manchestri proti domácemu United, pokračuje cez víkend Premier League 4. kolom.

Premier League 22/23 (27.8.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AFC Bournemouth; 16:00

kto s kým: 16. vs 15.
rozhodca: Stuart Attwell
TV: Canal+ Sport

LFC team info

ABSENCIE (10) Thiago A. - stehno, Jota - stehno, Kelleher - noha, Oxlade-Chamberlain - sval, I. Konaté - koleno, . C. Jones - lýtko (otázny štart), Matip - triesla (otázny štart), C. Ramsay - nešpecifikované (otázny štart), N. Keïta - nešpecifikované (otázny štart), D. Núñez - trest

AFCB team info

ABSENCIE (1) D.Solanke - nešpecifikované (otázny štart),

The Reds privítajú doma nováčika z Bournemouthu. Zverenci manažéra Scotta Parkera vstúpili do ligy domácou, pohodlnou výhrou nad Aston Villou (2:0). I keď nasledovali dve vysoké prehry s Manchestrom City (0:4) a aj s Arsenalom (0:3), tak prídu na Anfield s cieľom potrápiť domáci Liverpool FC.

Kloppova éra:

Klopp sa v Premier League s AFC Bournemouthom stretol doteraz 9-krát.

Sled výsledkov:

Sezóna Štadión  Los PL Výsledok Strelci Rezultát
2015/16 vonku 34.kolo 2:1 (2:0,0:1) Firmino, Sturridge – J.King výhra
2016/17 vonku 14.kolo 3:4 (2:0,1:4) Mané, Origi, Can – C.Wilson (11m), Fraser, S.Cook, Aké prehra

Jürgen Klopp. (foto: Facebook)

Bilancia celkovo: 9 zápasov, 7 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 26:8, úspešnosť 81%.

• Bilancia doma: 4 zápasy, 3 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 10:3, úspešnosť 83%.
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 1 prehra, skóre 16:5, úspešnosť 80%.
  • Bilancia 1. polčasu: 9 zápasov, 8 výhier, 1 remíza, 0 prehier, skóre 16:2, úspešnosť 93%.
  • Bilancia 2. polčasu: 9 zápasov, 5 výhier, 2 remízy, 2 prehry, skóre 10:6, úspešnosť 63%.

Góly (26): Najviac – sedemkrát sa presadil Mohamed Salah, 4 razy skóroval Mané a 3-krát Firmino. Dva presné zásahy majú na konte Origi a Coutinho. Po jednom góle dali Keita, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Sturridge, Emre Can a Lovren. Jeden gól bol vlastný
od S. Cooka.

Asistencie (22): Najviac – štyri zaznamenal Firmino, po 2 gólové prihrávky majú na konte Robertson, Oxlade-Chamberlain, J. Henderson a Mané. Po  jednej asistencii si zapísali Salah, van Dijk, Alexander-Arnold, Milner, Keita, Wijnaldum, Coutinho, Sturridge, Emre Can  a J. Ibe.

Žlté karty (9): Po jednej inkasovali Robertson, J. Gomez, Fabinho, Matip, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Lucas Leiva a Emre Can.

Červené karty (0): Žiadna u The Reds, žiadna u súpera.

Roberto Firmino. (foto: Twitter)

Strelecký skalp (najviac strelených gólov) hráčov The Reds proti súperom v Premier League pod Kloppom:

Klub     Strelec LFC Celkom gólov Góly strelené doma Góly strelené vonku
Fulham Mohamed Salah      2          1            1
Crystal Palace Sadio Mané     10          6            4
Manchester United Mohamed Salah      8          3            5
Bournemouth Mohamed Salah      8          3            5

Kloppova bilancia v 4. kole od sezóny 2015/2016:

Nemecký manažér viedol LFC v 6 zápasoch 4. kola novej sezóny Premier League. Postupne zdolal doma Leicester 4:1, následne prišiel debakel v Manchestri so City 0:5, potom vonku 2 výhry nad Leicesterom 2:1 a Burnley 3:0. Nasledoval jeden ťažký výprask na ihrisku Aston Villy 2:7 a nakoniec znovu vonku výhra 3:0 nad Leedsom.

2021/22 vonku Leeds 3:0 (1:0,2:0) Salah, Fabinho, Mané výhra

Poznámka: Klopp viedol LFC v sezóne 2015/16 prvýkrát až v 8.kole.
N – znamená nováčik v PL.

Bilancia celkovo: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 14:14, úspešnosť 67%.

• Bilancia doma: 1 zápas, 1 výhra, skóre 4:1, úspešnosť 100%.
  • Bilancia vonku: 5 zápasov, 3 výhra, 0 remíz, 2 prehry skóre 10:13, úspešnosť 60%.
  • Bilancia 1. polčasu: 6 zápasov, 4 výhry, 0 remíz, 2 prehry, skóre 8:7, úspešnosť 67%.

Góly (14): Najviac ich strelili Mané a Firmino po 4. Hneď za nimi je Salah s 3 presnými zásahmi. Po jednom pridali Fabinho a Lallana. Jeden bol vlastný od Ch. Wooda z Burnley.

Asistencie (11): Po 2 prihrávky majú Firmino a Milner. Po jednej asistencii si pripísali Salah, Mané, Robertson, Alexander-Arnold, Thiago Alcãntara, Wijnaldum  a Sturridge.

Žlté karty (7): Dva razy inkasoval van Dijk, po jednej žltej dostali Fabinho, J.Henderson, Milner, Alexander-Arnold a Emre Can.

Červená karta (2): Obdržal ju Sadio Mané proti Manchestru City po faule na brankára Edersona a od súperov to bol Struijk z Leedsu po brutálnom faule na Harveyho Elliotta, čím ho vyradil na dlhé mesiace.

Kanonieri The Reds v jednotlivých kolách Premier League pod Kloppom:

Kolo v PL Najlepší strelec v kole  Celkom gólov Góly strelené doma Góly strelené vonku

Bilancia LFC proti AFC Bornemouth:

Celkom 10 zápasov,  z toho 8 výhier, 1 remíza, 1 prehra, skóre 27:8, úspešnosť 83%.

• Bilancia doma: 5 zápasov, 4 výhry, 1 remíza, 0 prehier, skóre 11:3, úspešnosť 87%.

Strelci liverpoolskych 27 gólov v ére PL proti The Cherries:

Najviac 8 presných zásahov zaznamenal  Mohamed Salah (3 doma + 5 vonku). Hneď za ním je so 4 gólmi Mané (3+1) a trojgólový Firmino (1+2). Ďalší strelci sú 2-góloví: Origi (1+1) a Coutinho  (1+1). Po jednom góle strelili doma – Wijnaldum a Benteke.

Vonku tiež s jedným gólom boli strelcami – Keita, Oxlade-Chamberlain, Lovren, Sturridge a Emre Can. Jeden bol vlastný vonku od súperovho hráča.

Strelecká šerpa hráča LFC (najviac strelených gólov) v ére Premier League proti tohtosezónnym súperom: