Dokáže kúzliť s loptou, s vlastným zdravim ale nie. Thiago Alcântara je opäť zranený

9
1070
Thiago Alcântara. (foto: twitter.com)

Koronavírus 23 dní, koleno 72, lýtko 43, koronavírus 10, bedro 37, stehno 8, zadný stehenný sval 29, problém s ohýbaním bedrového kĺbu 55, bedro 281 a najnovšie sval. Toto je chronologický výpis zranení/absencií, ako sa po prestupe do Liverpoolu Thiagovi Alcântarovi diali.

V čase, keď tento text čítaš, stál ex-španielsky reprezentant počas pôsobenia v Liverpoole kvôli zdravotným peripetiám dokopy už 563 dní a počítadlo sa stále nezastavilo. Najnovšie sa v dueli na trávniku Arsenalu síce po cca desiatich mesiacoch vrátil na trávnik, ale aktuálne Joyce a spol. hlásia, že sa opäť zranil. Stačilo mu na to 10 minút. Dovedna teda stál vyše rok a pol. Za tri a pol sezóny pri rieke Mersey. Wow.

Od 11.4. tohto roka 33-ročný rodák z talianskeho San Pietro Vernocito má v liverpoolskych farbách na konte 98 zápasov, 3 góly a 6 asistencií. A k tomu FA Cup, Community Shield i prehraté finále Ligy majstrov 21/22. Málo.

Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

V optike prítomnosti skvelého záložníka, ktorý dokonale dokáže diktovať tempo hry a má kopaciu techniku, že mnohým maximálne tak spadne sánka, sakra málo. Zápasov malo byť na jeho konte aktuálne tak o polovicu viac, trofejí, ktoré mal pomôcť získať, o jednu, dve, tri tiež.

Od septembra 2020, kedy do LFC prišiel z mníchovského Bayernu, mohol v Premier League zasiahnuť do 136 zápasov. Pri enormnom Thiagovom talente a kvalite by sa skôr dalo povedať, že mohol odohrať. A väčšinou nastúpiť v základe. Španiel ich má ale na konte 68, teda 50%.

Thiago sa tak v neslávnom náhľade na vlastnú telesnú schránku i liverpoolsku kariéru radí k hráčom ako N. Keïta, F. Aurélio, Sturridge, Matip či Lallana.

Keď som spomenul Daniela Sturridga, tak Klopp svojho času, keď ho mal ešte v kádri, o Angličanovi povedal, že by sa mal naučiť lepšie zvládať bolesť, čím naznačil, že zarastený necht či chrasta na predlaktí nie je dôvod na niekoľkotýždňové absencie.

Ktovie, či niečo takéto sa odhodlal povedať aj Thiagovi, ktorému na konci júna 2024 končí v LFC kontrakt. Každopádne to musí byť pre neho psychicky viac než náročné.

Thiago Alcântara. (foto: Twitter)

V súvislosti so sklenenými telesnými schránkami ešte jedna anekdota, ktorej autorom je ex-útočník Arsenalu Adebayor. Ten čerstvo vyhlásil, že keď sa niekto Tomášovi Rosickému hlasnejšie pozdravil, tak ten sa hneď na 2 mesiace zranil.

Celým menom Thiago Alcântara do Nascimento teda dohral (okej, podľa mňa). Snáď nikomu nenapadne mu kontrakt predĺžiť. Jedine ak mu ponúknuť pozíciu kouča – člena realizačného tímu, čo sa mi ale vzhľadom na vek ex-futbalistu Barcelony a Bayernu zdá priskoro.

Jeho nesporné kvality a kopec futbalových kúskov, ktoré dvíhajú zo stoličky, si ale každý môže donekonečna prehrávať napr. na YouTube. A dookola sa sám seba pýtať, aké by to bolo, keby nebol toľko času out.

Previous articleTipovačka 23/24 #37: LFC – Burnley (PL)
Next articleStats pred zápasom: Kloppovi sa v 24. kole nedarí, no proti Burnley je často úspešný
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net