Tam, kde bolo kedysi statočné srdce, je dnes diera. LFC prehral doma s Leedsom 1:2

103
3616
Crysencio Summerville rozhodol o výhre Leedsu. (foto: Twitter)

Šťastie praje pripraveným, hovorí sa a Leeds napokon pripravený bol. Liverpool doplatil na veľkú laxnosť v obrane.

Premier League 22/23 (29.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leeds United FC 1:2 (1:1)

góly: 14. Salah (Robertson) - 4. R. Moreno, 89. Summerville
ŽK:
rozhodca: Michael Oliver
TV: Canal+ Sport (CZ/SK)

Alisson - Alexander-Arnold (79. Milner), J. Gomez, van Dijk, Robertson, Fabinho (60. J. Henderson), H. Elliott (60. C. Jones), Thiago A., Salah, Firmino, D. Núñez

lavička: Kelleher - Tsimikas, Oxlade-Chamberlain, C. Jones, I. Konaté, N. Phillips, F. Carvalho, Milner, J. Henderson

LUFC zostava

Meslier - Kristensen, Struijk, Koch, L. Cooper, Roca, T. Adams, Aaronson, Harrison (72. Gnonto), Summerville (90. Ayling), R. Moreno (52. Bamford)

lavička: Robles - Ayling, Firpo, D. Llorente, Greenwood, Klich, Gelhardt, Gnonto, Bamford

Gól sme dostali už v 4. minúte zápasu, a rovnako tak sme nezvládli ani jeho záver. Málo známy mladík Crysencio Summerville je hrdinom Leedsu, ktorý dokonale ukázal, že keď tím hrá so srdcom a zanietením, tak z toho niečo môže byť a väčšinou aj je.

Liverpool je v tomto ohľade na opačnej strane, chuť niečo urobiť, pobiť sa o výsledok neexistuje, resp. ju ponúkajú len individuality, ale nie tím ako celok.

Mohamed Salah síce v 14. min zmazal náskok United, lenže ďalšie šance, ktoré mali napr. D. Núñez (v 32. min šiel sám na Mesliera, ale zamotal sa, po Salahovej prihrávke nedal v 67. min tutovku zvnútra 16-ky a Melsier jeho ranu zo 79 min spoza „vápna“ vytlačil nad brvno), Firmino či Salah zostali nepremenní a na konci pykáme.

Vzadu Alisson Becker. (foto: Twitter)

Ligové povinnosti nateraz strieda Liga majstrov a v nej posledný duel v rámci skupiny A. The Reds privítajú na Anfielde taliansky SSC Neapol, výkop je naplánovaný na utorok 1.11. od 21 h.

1. polčas

1.min a dlhý odkop pred 16-ku vybehnutého Alissona až na opačnú stranu ihriska, Salah sa dostal do zakončenia, ale z veľkého uhla loptu do brány nedostal!

4. min a obrovská chyba aj na strane domácich, J. Gomez sa nepozrel po tom, ako obral protihráča pri čiare o loptu, kde stojí Alisson, poslal „malú domov“ pred prázdnu bránu, Alisson sa navyše pošmykol a Rodrigo Moreno pohodlne do prázdnej brány skóroval – 0:1!

Futbalista Leedsu Rodrigo Moreno sa teší z gólu. (foto: Twitter)

13. min a kombinácia LFC, Robertson zľava na 16-ku, kde Firmino pustil loptu D. Núñezovi, Struijk pri obrannom zákroku však poslal Firmina do šance, ale Brazílčan bol pri zakončení príliš blízko Mesliera, a tak sa kopal roh.

Po ňom The Reds kombinovali, Alexander-Arnold poslal center do 5-ky, Meslier loptu podbehol, ešte Robertsonov center zľava a Salah po tom, ako Fabinho nedočiahol hlavou na loptu vyrovnal – 1:1.

16. min a skvelá lopta Firmina na Alexandra-Arnolda, lenže ten z pravej strany loptu do 16-ky na D. Núñeza kvôli bloku protihráča nedostal. V 20. min protiútok Leedsu, Harrisona ale na 16-ke výborne zastavil Thiago A.

Krátko na to opäť hostia a opäť brejk, Kristensen poslal sprava skvelú loptu do 16-ky na nabiehajúceho Aaronsona a ten nastrelil brvno!

V 21. min znova brejk LUFC, Harrison sa dostal až do 16-ky ale Alisson skvele zasiahol!

31. min D. Núñez vysunul do brejku Salaha, ten šiel chvíľu sám, ale Harrison sa stihol vrátiť.

32. min a Alexander-Arnold skvele našiel D. Núñeza, ten sám na Mesliera, ale napokon situáciu kvôli zlému druhému dotyku pokazil!

Andy Robertson (v červenom) v súboji sh ráčom Leedsu Harrisonom. (foto: Twitter)

V 35. min roh The Reds, po ňom ešte dobrý center Robertsona zo 16-ky na zadnú tyč, Thiago A. hlavou vrátil loptu do stredu 16-ky, ale to si už súperova obrana poradila!

39. min a brejk, Salahovo zakončenie kryje gólman Leedsu. 42. min a Robertson „dojel“ T. Adamsa, jemná mela, resp. strkanica, ale napokon Oliver kartu nevytiahol.

45. min, skvelý prienik Robertsona cez troch protihráčov, center, ale jemný teč súpera, roh The Reds!

45+1 min, R. Moreno v brejku, Alisson bez problémov jeho pokus z 15 m pokryl.

V druhej minúte nastavenia neprečítal hru dobre J. Gomez, brejk Summervilla, liverpoolsky bek sa následne vrátil lenže fauloval pred 16-ku, rezultátom je priamy kop zo 17 m nad.

Mohamed Salah. (foto: Twitter)

2. polčas

49. min, Fabinho výborne čítal hru, lopta doprava D. Núñezovi, Meslier si s jeho pokusom poradil. V 56. min akcia Leedsu na 16-ke The Reds, Kristensenov center zrazený na roh.

Po hodine hry na trávnik J. Henderson a C. Jones, dole H. Elliott a Fabinho. C. Jones okamžite v akcii, jeho strela zvnútra 16-ky bola zblokovaná.

67. min dve veľké chyby Leedsu vzadu v podaní L. Coopera, Salah pri lopte, prihral doľava D. Núñezovi, ale ten v čistej šanci Mesliera neprekonal!

69. min a roh Alexandra-Arnolda, H. Henderson na zadnej tyči takmer prekvapil gólmana hostí, roh LFC. V 71. min kombinácia C. Jones – Salah, druhý menovaný pri zakončení zblokovaný.

V 74. min akcia LFC, Salah sa dostal do 16-ky cez dvojicu Struijk – L. Cooper, ale strela či center mu vôbec nevyšla!

79. min a pokus D. Núñeza zo 17 m, Meslier vytlačil nad brvno!

Jürgen Klopp. (foto: Twitter)

O pár sekúnd brejk Leedsu, Bamford v šanci, ale v 16-ke nespracoval! Ešte roh Leedsu. 82. min, akcia Liverpoolu, Salah, D. Núñez hlavou za seba, Firminovo zakončenie z 2 m, Meslier kryl!

83. min a T. Adams s Robertsonom sa zrazili hlavami, obaja ošetrovaní. 86. min a akcia LFC, Salah zľava, jeho pokus ale zrazený na roh!

88. min, dlhá lopta Milnera na ľavý kraj 16-ky, Robertson dal pred 5-kiu Firminovi, ale jeho hlavičku skvele zachytil Meslier!

89. min, akcia Leedsu, potom, ako Milner nedostal loptu ďaleko od brány, potom cez neho pohodlne loptu do 16-ky dostal Gnonto na Bamforda, v nej laxný J. Gomez a Summervillne nartom trafil – 1:2.

V druhej minúte nastavania nábeh Robertsona do uličky, Škót zasiahol do hlavy gólmana Mesliera, ten je ošetrovaný.

[rtbs name=“pl-22-23-29-10-leeds-lfc-review“]

Previous articlePL (29.10.): LFC – Leeds United (MATCH CENTRE)
Next articleTipovačka 22/23 #19: LFC – Neapol (LM)
Zavše ochranársky vandrák na spôsob old (oi!) punks never die, akých sú na svete milióny, často v polohe haters gonna hate stúpajúci na otlak tým, ktorí veci berú zbytočne príliš vážne. Tiež nefanúšik stereotypov, hlúposti, ješitnosti, demagógie, Elánu, Man Utd, repre futbalu, ananásu a balzamika. Za to cynik na plný úväzok (len nikto neplatí), ktorý má apatiu, iróniu a tupé reči ako pracovný a pomerne často využívaný nástroj. YNWA si pod príspevky nepíšem, na druhej strane píšem zavše strašne dlhé a otravné texty a ľudia si o mne myslia, že musím mať stále pravdu, lebo som hlúpy a sebestredný pidžús a zasa, nebudú ďaleko od pravdy;) Takže vo finále si ani pipíky merať nemusíme, máš ho väčšieho, drahý člen môjho fanclubu. Na pivo a punk ale zájsť môžeme. No problem, žádnej stres;) 📧 pár teplých slov mi pokojne napíš na kwop@lfc1892.net