The Reds berú po heroickom výkone Ramsdala bod, Salah opäť nedal penaltu. LFC – Arsenal 2:2

95
3142

Výborný druhý polčas a liverpoolsky návrat do zápasu. The Reds po zmazali dvojgólové manko, ale bod sa nám máli.

Premier League 22/23 (9.4.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Arsenal FC 2:2 (1:2)

góly: 42. Salah (J. Henderson), 87. Firmino (Alexander-Arnold) - 8. Martinelli, 29. G. Jesus
ŽK: van Dijk, Alexander-Arnold, An. Robertson, Fabinho - B. White, G. Xhaka, Ramsdale, Saka
rozhodca: Paul Tierney
TV: Canal+ Sport (SK/CZ)

Alisson - Alexander-Arnold, I. Konaté, van Dijk, An. Robertson, Fabinho (78. Firmino), C. Jones (60. Thiago A.), J. Henderson, Salah, Gakpo, Jota (60. D. Núñez)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Milner, Firmino, H. Elliott, Thiago A. Matip, D. Núñez, Tsimikas

AFC zostava

Ramsdale - B. White, Holding, Gabriel, Zinčenko (88. K. Tierney), Partey, Ødegaard, G. Xhaka, Saka, G. Jesus (79. Trossard), Martinelli,

lavička: M. Turner - R. Nelson, Smith Rowe, Vieira, Trossard, Jorginho, Kiwior, R. Walters, K. Tierney

Pred úvodným hvizdom minúta ticha ako uctenie si obetí tragédie v Hillsborough, ktorá má 15.4. už 34 rokov.

Pred úvodným hvizdom zápasu LFC – Arsenal (2:2) si na Anfielde uctili pamiatku 97 obetí tragédie v Hillsborough 1989. (foto: Twitter)

Domáci začali zle, herne im to nešlo a keď už v 8. min šťastne skóroval Martinelli, Anfield stíchol. V 28. min to bolo už 2:0 pre Artetov tím, keď v 16-ke úplne nepokrytý G. Jesus hlavou zvýšil.

Liverpool sa chytil v závere I. polčasu, keď okamžite po roztržke medzi G. Xhakom a Alexandrom-Arnoldom dorážkou Salaha znížil.

No a cv druhej 4-minútovke sme videli LFC, ktorý nie, že snahu a vôľu takmer vôbec (ako je to v aktuálnej sezóne zvykom) neukazuje, ale naopak.

V 53. min mohlo byť vyrovnané, ale Salah po faule Holdinga na Jotu nepremenil penaltu (už druhú v rade!), ktorá bola prvou po vyše roku v lige na Anfielde.

Domáci ale v aktivite nepoľavili a vyplatilo sa, veď striedajúci Firmino strelil Arsenalu už 11. gól v kariére, takže na konci svieti na ukazovateli stav 2:2.

Škoda ale Salahovej penalty, jeho nájazdu na bránu, rovnako tak toho v podaní Darwina Núñeza, pri ktorých sa zaskvel gólman hostí Ramsdale, rovnako tak aj pri Salahovom obstrele. No a čo urobil v samom závere na súperovej bránkovej čiare I. Konaté sa nevidí až tak často. Každopádne, Arsenal môže ďakovať svojmu brankárovi.

Mohamed Salah po nepremenenej penalte v dueli s Arsenalom, ktorý sa skončil 2:2. (foto: Twitter)

ℹ  The Reds najbližšie cestujú do Leedsu, a to v nepopulárny pondelok, konkrétne 17.4. s výkopom od 21 h.

1. polčas

1. min I. Konaté zle pred 16-kou, faul a prD. Niamy kop hostí. Ten je rozohraný doľava. Martinelli prešiel cez Alexandra-Arnolda, jeho center do 5-ky v páde odvrátil Jota!

8. min Saka využil pošmyknutie sa Andyho Robertsona, loptu smerom Martinelli tečoval van Dijk, útočník Arsenalu je 16-ke a aj zásluhou šťastia lopta končí v bráne – 0:1.

Gabriel Martielli, útočník Arsenalu. (foto*: Twitter)

V 12. min kombinácia AFC a Zinčenkov pokus zo 17 m, Alisson ho vyrazil na roh.

20. min, C. Jones získal loptu v strede poľa, vzápätí výborná prihrávka Fabinha za obranu na nabiehajúceho An. Robertsona, ale ten v jasnej šanci z 12 m o meter a pol netrafil bránu!

25. min a lopta za obranu od Alexandra-Arnolda, Holding na roh.

28. min, akcia hostí na ľavej strane, Martinelli odcentroval na v 16-ke úplne nepokrytého G. Jesusa a ten hlavou zvyšuje – 0:2.

Opora Arsenalu Gabriel Jesus sa teší z gólu. (foto: Twitter)

34. min, chyba Holdinga v rozohrávke, jeho mzámer výborne prečítal J. Henderson, okamžite dal dobehu Salahovi, ktorý v šanci v 16-ke tiesnený Gabrielom síce Ramsdala prehodil, ale lopta šla mimo.

V 40. min roztržka medzi Xhakom a Alexandrom.Arnoldom. Po žltej karte na oboch stranách.

42. min, Liverpool pekne zakombinoval v strede ihriska, lopta na ľavý kraj pokurového územia na C. Jonesa, ten zadovkou uvoľnil Andyho Robertsona, ktorý prihral do 16-ky, kde J. Henderson obetavo tečoval loptu na zadnú, kde bol Salah – 1:2!

Mohamed Salah s loptou znížil v dueli s Arsenalom na 1:2. (foto: This is Anfield)

O 120 sekúnd neskôr odkopol I. Konaté loptu pred Martinellim, Brazílčan sa ale zvalil na zem ako protagonista céčkovej telenovely albánsko-peruánskej produkcie minimálneho budgetu.

V druhej minúte nastavenia aktivita The Reds, na jej konci zakončenie J. Hendersona z 11 m, ale vysoko nad!

Po ukončení polčasu ešte veľmi čudná situácia, keď mal postranný rozhodca lakťom atakovať Andyho Robertsona. U hlavného sudího P. Tierneyho sa okamžite J. Henderson i Jota, ten ale situáciu vyriešil žltou kartou pre An. Robertsona.

2. polčas

Liverpool začal aktívne.

V 52. min roh LFC, Holding fauloval Jotu, možnú penaltu ešte preveruje VAR. Loptu si postavil Salah a minul bránu! Egypťan nepremenil už druhú penaltu v rade!

57. min, An. Robertson potiahol po ľavej strane, našiel Salaha, jeho rana z 9 m zblokovaná. Krátko na to Fabinho z 19 m zostrelil Gabriela, lopta ho trafila d hlavy, obranca hostí leží na zemi.

74. min, brejk Arsenalu, Martinelli pri lopte, zrazená prihrávka, Alisson sa napokon dostal k lopte po dobrom zákroku An. Robertsona.

80. min a Liverpool bol blízko k vyrovnaniu, Firmino udržal loptu chrbtom k 16-ke, posunul Salahovi, ten okamžite na nabiehajúceho D. Núñeza, ten sám, ale Ramsdala neprekonal!

85. min, roh AFC a šanca, Gabriel ale hlavou len do miest, kde stál Alisson!

Krátko na to si Saka urobil dobrý deň z I. Konatého, jeho center do 5-ky bol ale nepresný a pridlhý.

87. min, akcia LFC, J. Henderson doprava Alexandrovi-Arnoldovi, ten sa „jasličkami“ zbavil Zinčenka a jeho center hlavou z 5 m poslal do brány striedajúci Firmino – 2:2!

Roberto Firmino. (foto: Twitter)

94. min a An. Robertson poslal loptu na zadnú tyč, kde si nabehol Salah, ale v páde z 3 m prestrelil!

O pár sekúnd kombinácia LFC, Salah z hranice 16-ky obstrelil Ramsdala, ale ten famózne vyškriabal na roh!

Veľký tlak LFC, lopta do 5-ky, D. Núñez ju hlavou posunul na zadnú žrď, ale I. Konaté takmer na bránkovej čiare hruďou (!) nedokázal dostať vďaka skvelému zásahu Ramsada do brány!!!

Krátko na to súboj Salaha s Gabroelom v 16-ke, Egypťan padá, ale P. Tierney penaltu nepíska!

Súboj Mohamea Salaha (v červenom) s Gabrielom Magalhãesom z Arsenalu sa odpískanou penaltou neskončil. (foto: Twitter)