The Reds porazili v skvelom zápase majstra. Klopp vylúčený, hrdinom Salah. LFC – Man City 1:0

77
4642

Fantastický zápas na Anfielde vyznel napokon lepšie pre Liverpool. Rozhodol Salah, The Reds ale v závere prišli o Jotu, ktorý trávnik opúšťal na nosidlách.

Premier League 22/23 (16.10.), Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester City FC 1:0 (0:0)

góly: 73. Salah (Alisson)
ŽK: Fabinho, Thiago A., Jota - Akanji
ČK: 86. Klopp
rozhodca: Anthony Taylor
TV: Canal+ Sport 1 (CZ/SK)

Alisson - Milner, J. Gomez, van Dijk, Robertson, Fabinho (73. J. Henderson), Thiago A. H. Elliott (73. F. Carvalho), Salah (90. Alexander-Arnold), Firmino (73. D. Núñez), Jota (90.+9 Tsimikas)

lavička: Kelleher - J. Henderson, C. Jones, Tsimikas, D. Núñez, F. Carvalho, Bajčetić, N. Phillips, Alexander-Arnold

MCFC zostava

Ederson - Akanji, R. Dias, Aké, Cancelo, Rodrigo, K. De Bruyne, Gündoğan (89. J. Álvarez), B. Silva, Haaland, Foden

lavička: Ortega - Grealish, J. Álvarez, S. Gómez, Laporte, Mahrez, C. Palmer, R. Lewis, Wilson-Esbrand

Šancí síce nebolo príliš veľa, Liverpool sa ale napokon po góle Mohameda zo 76. minúty z tesnej výhry 1:0. Rozhodujúcemu momentu predchádzal priamy kop K. De Bruyeneho, ktorý poslal loptu do náručia Alissona, brazílsky brankár okamžite dlhým nákopom na Salaha, ktorý ťažil z chyby Cancela zo svojho druhého samostatného nájazdu na Edersona rozhodol.

The Reds ale v závere stretnutia prišli o Dioga Jotu, ktorý si privodil svalové zranenie a z trávnika nebol schopný odísť po vlastných, a tak mu pomohli nosidlá.

Liverpool je v permanencii opäť cez týždeň, v stredu 19.10. od 20.30 hostí v lige londýnsky West Ham.

Výborný výkon Joa Gomeza (v červenom) je jedným zo základov víťazstva LFc nad Man City 1:0. Liverpoolsky obranca vo viacerých súbojoch ustrážil Erlinga Haalanda. (foto: Twitter)

1. polčas

S Milnerom na pravom bekovi a J. Gomezom na stopérovi sa začal megašláger 11. kola Premier League, vysoké tempo od úvodu svedčilo domáci, hosťom i zápasu.

V 2. min akcia The Reds, Salah sprava poslal loptu do 5-ky na Jotu, ale obrana si poradila a domáci kopali prvý roh. 5. min, Jota zle rozohral pred vlastnou 16-ku, následne sa ale vrátil a zabránil Haalandovi v dobrej pozícii zakončiť.

Po štvrťhodine hry brejk Guardiolovho tímu, na jeho konci halfvolej Gündoğana zo 17 m, Alisson nemal problém. O pár sekúnd na to Fabinho stratil v strede, napokon lopta skončil u Alissona.

20. min ponúkla brejk LFC, Salah si chcel obhodiť L. Diasa, napokon roh pre Merseysiders. Po ňom obrana hostí odvrátila, k lopte sa dostal H. Elliott, pekne nacentroval a Jota v šanci hlavou len do miest, kde stál Ederson!

V 24. min a dlhá rozohrávka LFC pred vlastnpu 16-ku, ktorý po niekoľkých sekundách ukončil van Dijk dlhým pasom doprava na Salaha, lopta k Milnerovi, ktorý odcentroval do 16-ky, Ederson jeho pokus vyrazil, nabiehajúci Robertson ale v dobrej pozícii loptu halfvolejom trafil zle a lopta šla vysoko nad!

27. min a dlhá lopta na Salaha, ten vyhral súboj s R. Diasom, dal doparav H. Elliottovi, ale ten sa proti Akému nepresadil.

33. min, akcia Man City, lopta do 16-ky na Haalanda, ktorý sa snažil v šanci prelobovať Alissona, brazílsky gólman bol pozorný!

Thiago A. (v červenom) v súboji s Haalandom. (foto: Twitter)

Krátko na to akcia súpera, ale J. Gomez predviedol skvelý sklz proti Fodenovi!

35. min a A. Taylor neodpískal jasný faul Rodriho na Salaha, brejk Man City, Haaland preskočil J. Gomeza, ale hlavou dával nad!

O pár sekúnd K. De Bruyne a jeho pas sprava, van Dijk sklzom odvrátil na roh. V 39. min kombinácia Firmino – Robertson, roh The Reds.

40. min priniesla brejk The Cityzens, K. De Bruyne odcentroval na zadnú, kde bol Halland a jeho hlavička v šanci mierila len do miest, kde stál pripravený Alisson!

2. polčas

50. min, H. Elliott dal Salahovi, ten sám na Edersona, ale aj vďaka jemnému šuchnutiu prstov gólmana hostí sa z gólu v superšanci netešil!

53. min a brejk tímu z Manchestru, Fabinhov súboj s Haalandom nechal A. Taylor bez povšimnutia, následne lopta na nórskeho strelca, ktorý ju dostal spod rúk Alissona a Foden predsa len dostal loptu do iste. Rozhodca Taylor ale napokon reagoval na podnet VAR a po preskúmaní situácie posúdil Haalandov zákrok na Fabinha ako faul a gól teda neplatil!

Phil Foden (vľavo) sa spoločne s E. Haalandom teší z gólu v sieti LFC, ktorý ale napokon pre faul Haalanda na Fabinha neplatil. (foto: Twitter)

V 56. min protiútok Liverpoolu, Salahov center z pravej hranice 16-ky na Jotu na zadnú tyč, kde Portugalčan v čistej možnosti zakončil hlavou, ale Edersona neprekonal!

61. min a brejk The Reds, Jota zľava, lopta k H. Elliottovi, ktorý bol zblokovaný na roh. O ďalšie tri minúty akcia MCFC, Gündoğan do šance  Haalandovi, ale Alisson sa zaskvel!

V 68. min roh hostí, hlavička R. Diasa ale šla výrazne vedľa. O pár sekúnd brejk Man City a pokus B. Silvu z 19 m vedľa. Na opačnej strane priamočiara prihrávka J. Gomeza do stredu ihriska Firminovi, ktorý loptu posunul Salahovi ten sa na hranici 16-ky dostal cez R. Diasa, ale jeho pokus na zadnú tyč nezatočil ideálne.

76. min a priamy kop MCFC v podaní K. De Bruyenho skončil u Alissona, ten okamžite rozohral, resp. dlhým nákopom na stredový kruh vyzval k akcii Salaha, ten ťažil z veľkej chyby Cancela. Egypťan šiel sám na Edersona a tentoraz ho obstrelil aj s gólovou koncovkou – 1:0!!

Mohamed Salah (vpravo) a Fábio Carvalho. (foto: Twitter)

78. min, protiútok Merseysiders, striedajúci D. Núñez z 18 m netrafil bránu. O chvíľku neskôr rovnako brejk domácich, D. Núñez si na ľavej čiare v blízkosti 16-ky obhodil protihráča a bol faulovaný.

82. min, skvelý, dlhý pas Rodriho na zadnú tyč Cancelovi, ten loptu hlavou posunul na Haalanda, ale van Dijk bol pozorný a z bránkovej čiary odvrátil na roh!

O 120 sek na to roh MCFC, Gündoğan zo 17 m poslal na bránu polostrelu/popolprihrávku, našťastie pre nás loptu nikto z hosťujúcich hráčov netrafil.

86. min ponúkla jasný faul B. Silvu pri vlastnej 16-ke na Salaha, ale A. Taylor ako keby bol slepý a čiarový rozhodca Beswick rovnako tak, previnenie proti pravidlám nevideli, Kloppa to výrazne nahnevalo vynadal Gary Beswickovi a jeden z najslabších rozhodcov v ére Premier League reagoval na Nemcove slová na spôsob „Tak mi ju daj!“ jeho vylúčením.

Bernardo Silva fauluje Mohameda Salaha (v červenom) v situácii, ktorá nahnevala Kloppa až tak, že vynadal postrannému rozhodcovi a dostal červenú kartu. (foto: Twitter)

V 87. min mohlo byť 2:0, keby D. Núñez zahodil sebeckosť a použil mozog, či dobro tímu. Pri brejku 3 na 1 neprihral doprava F. Carvalhovi ani Salahovi, ktorí by zakončovali do takmer prázdnej brány, akcia napokon skončila faulom domácich.

V 3. minúte nastavenia brejk The Reds, D. Núñez z ľavej strany prešiel cez Cancela, dostal sa do 16-ky, ale opäť situáciu riešil zle. Namiesto toho, aby prihral bližšie postaveného F. Carvalhovi, chcel na zadnej tyči nájsť Alexandra-Arnolda, ale jeho prihrávka bolo príliš prudká.

O chvíľu na to Foden zľava do 5-ky, nič z toho.

V 96. min ale zradil stehenný sval Jotu, ktorý sa „sklátil“ na zem, po 3 minútach ho tak z trávnika vyniesli na nosidlách.