Toulouse – LFC 3:2, hodnotenie hráčov: (jeden) Nadpriemerný, (ďalší) priemerní, slabí a … Od Elliotta až po Tsimikasa výkony klesali

10
885
Jarell Quansah. (foto: Twitter)

Nadpriemerný bol Harvey Elliott, priemerní A. Mac Allister, Quansah, J. Gomez či Matip, slabí Szoboszlai, L. Díaz a ešte slabší Tsimikas a Endō. Ale Jota dal naozaj pekný gól, keby to teda niekoho chcelo potešiť. Poďme teraz na hutnejšie hodnotenie.

Europa League 23/24 (9.11.), Stadium de Toulouse, Toulouse

Toulouse FC - LIVERPOOL FC 3:2 (1:0)

góly: 36. Nicolaisen, 58. Dallinga, 76. Magri - 74. Cásseres Jr vlastný, 89. Jota (A. Mac Allister)
ŽK: N. Schmidt, Kamanzi, Nicolaisen, Restes - Endō, D. Núñez
rozhodca: Georgi Kabakov (BUL)
TV: žiadna SK/CZ

TFC zostava

Restes - Nicolaisen, Desler, L. Costa, Sierro, Dallinga, Donnum (81. Kamanzi), Suazo, N. Schmidt (70. Magri), Mo. Diarra, Cásseres Jr., Dallinga (88. Gelabert)

lavička: Á. Domínguez, Locombe - Cissoko, Gelabert, Kamanzi, Mawissa, Begraoui, Magri, Bangré, Keben

Kelleher - J. Gomez, Matip, Quansah, Tsimikas (46. Alexander-Arnold), Endō (46. Szoboszlai), A. Mac Allister, H. Elliott, Doak (46. Salah), Gakpo (73. D. Núñez), L. Díaz (81. Jota)

lavička: Alisson, Mrozek - I. Konaté, Szoboszlai, D. Núñez, Salah, Jota, Chambers, Scanlon, K. Gordon, McConnell, Alexander-Arnold

Kelleher (6) – Pri dvoch z troch gólov sa mi zdalo, že nestojí dobre, nereaguje dobre.

J. Gomez (6) – Začal dobre, ako ľavý bek bol vo 4. minúte centimetre od svojho premiérového gólu v liverpoolskych farbách, jeho hlavička napokon skončila na brvne. Cez nohu mu nejako kvalitne útok podporovať nejde, takže sme často videli otrepané a výrazne nudné – potiahnem loptu po čiare, zaseknem a prihrám dozadu alebo do strany. V 32. min sa výborne vrátil a zabránil domácim pri brejku skórovať.

Matip (6) – Mal pár strát, ale inak si miesto zastal. Treba ale povedať, že na priemernej úrovni.

Quansah (6) – Škoda, že mu rozhodcovia v samom závere nastavenia neuznali gól na 3:3. Pred ním ukázal zápal, dravosť i chuť. Počas zápasu urobil pár drobných chýb, ale nič, čo by urazilo.

Tsimikas (3) – Slabý. naozaj veľmi slabý. Klopp ho správne nechal cez prestávku v šatni. Ľavá obrana začína byť väčším problémom, ako sa na prvú po Robertsonovom dlhodobom zranení mohlo zdať.

Endō (3) – Podobne ako Tsimikas. Nedostal sa do zápasu, tempo v podaní domácich ho zaskočilo až natoľko, že miestami viditeľne nestíhal, navyše pozične to bolo tiež poslabšie.

A. Mac Allister (6) – Na LCM, čo je jeho prirodzený post, sa snažil – tvoriť hru, udávať tempo, niečo vymyslieť. V I. polčase to skúšal aj strelecky, ale celkovo nič moc. Škoda, že rozhodca Kabakov nečítal pravidlá stanovené UEFA ako posudzovať ruku po odraze lopty od vlastného tela, Alexis by bol základným bodom gólovej akcie. Duel skončil s asistenciou ale sklamaný.

Biedny výkon II. časť: LFC prehral v Toulouse, záverečná dráma ponúkla Quansahov neuznaný gól

H. Elliott (7) – MOTM. A azda jediný hráč na strane hostí, ktorý splnil aspoň aké také štandardy. Snaživý, pohyblivý, s chuťou. Skúšal to aj strelecky, ale bránu netrafil.

Doak (6) – Nebol zlý, Klopp ale potreboval do II. polčasu zmenu a Salah má predsa len miliónkrát viac skúseností. Jeho rýchlosť spočiatku na súpera platila, potom šiel herne dole.

Gakpo (5) – Slabé rohy, snaha na známku dostatočný, kvalita tiež niekde tam.

L. Díaz (5) – Začal dobre a vieme prečo – jeho otca našťastie v Kolumbii únoscovia prepustili a na Luisovi bola vidieť psychická úľava. Po štvrťhodine to ale šlo s jeho výkonom výrazne nižšie, navyše v 76. min hlúpo stratil na vlastnej polovici loptu a súper zvýšil na 3:1.

Diogo Jota. (foto: Twitter)

striedajúci:

Salah (5) – Mal priniesť kvalitu, skúsenosti. Namiesto toho ponúkol druhý raz po sebe fakt biedne predstavenie.

Szoboszlai (5) – Nechcelo sa mu, alebo je tam niečo iné. Maďar sa pohybom neponúkal, bol laxný, v reakciách pomalý. Zaujala len jeho rana v 88. min približne z 20 m, ktorú gólman Restes s námahou vyrazil.

Alexander-Arnold (6) – Priemerný. Častejšie v strede poľa ako na pravej obrane, žiadny zaujímavý či rozdielový pas ale nevymyslel.

D. Núñez (6) – Behať behal, bojovať bojoval, ale keďže lopty na neho nešli, zostali mu maximálne tak oči pre plač.

Jota (7) – Nebol na trávniku dlho, každopádne po 8 minútach na ňom si z domácej obrany urobil slalomové bránky a krásne skóroval.